Opvolger van de succesvolle serie Hendrik Groen gaat over mantelzorg 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Zelfs als er werkelijk niks op tv is, zoals don derdag, hoefje als dagelijkse stukjesschrij ver niet te wanhopen. Je kunt altijd rekenen op Talpa, het bedrijf van John de Mol met z'n val lende sterren, als onuitputtelijke bron voor verba zing en vermaak. Dat er vanaf het begin van de coronacrisis paniek was om dalende inkomsten was bekend. Daar kwamen de kelderende kijkcijfers door een einde loos herhaalcircus nog eens bij. En met de Akwasi- rel om gouden melkkoe VI en de adverteerders boycot schoot het bedrijf compleet in een kramp. Werd er eerst opzichtig geïnvesteerd in een op hefmakend, rechts, politiek incorrect geluid om zich te onderscheiden van brave concurrent RTL, zijn nu types als Dennis Schouten en Jan Dijkgraaf eruit gegooid cq gevlucht vanwege censuur. Ook is het plan om het VI-trio een dagelijkse latenight- show te geven stilletjes op het tv-kerkhof begraven naast de geloofwaardigheid van Wilfred Genee. Ik weet inmiddels niet wat ik logischer zou vin den: dat Johan Derksen en Van der Gijp hun bie zen pakken en niks meer met dat zooitje te maken willen hebben. Of schaterlachend om zoveel onbe nul en mismanagement nog twee jaar hun con tract uitdienen en bijna anderhalf miljoen euro toucheren. Gewoon omdat het kan. Ook het programmabeleid van Talpa/SBS zwalkt nog erger dan Gordon na 25 wodka-cola light. Eerst moest het een sterrenzender worden, inmiddels ligt de focus op NPO-afdankertjes. Na Lingo en Man bijt Hond willen ze nu Taxi reanimeren. Op zich geen gek idee; mooie verhalen van gewone mensen die zich onbespied wanen en hun ziel openen passen in de huidige tijd. Maar dat vergt een forse investering. Er zijn misschien twintig rit jes nodig voor één bijzonder verhaal. En dan moet je als makers nog bidden dat die persoon achteraf toestemming geeft voor uitzending. Dus wordt het Taxi op de Talpamanier. Met Gor don achter het stuur, deelnemers die van tevoren weten dat er een camera hangt en zich wellicht ge woon kunnen aanmelden zodat een stagiaire een draaiboek in elkaar kan knutselen. Eerst een grap pig verhaal, dan een tranentrekkend relaas en tot slot een krasse oudere waar Gordon lekker gek mee kan doen. Twee reclameblokken en voila, weer een aflevering. Waarschijnlijk hebben de eerste wannabe influ- encers en Instagrammers al een mailtje gestuurd omdat ze een podium zien om volgers te vergaren. Weer eens wat anders dan Temptation Island. En kijk niet gek op als de taxi volgens ijzeren Talpa- wet met een snoer ledlampjes is versierd. Het is een bende daar. Laten we er volop van ge nieten, zolang het nog kan. Quote van de dag Vraag 'm ook even of hij weet van de grote kwestie kunst en cultuur, de theatersector, de kleine podia Vera Lynn begraven De Tuin van 2020 Voor het eerst in maanden was er in Nederland weer een concert met een paar duizend fans. Een lichtpuntje voor podia. Nielson kreeg in Ziggo Dome te maken met een zaal vol plukjes mensen, die vooraf met een app een gezondheidstest kregen. Stefan Raatgever Het zou het grootste popcon cert in Nederland van de nieuwe tijd worden. Voor het eerst in bijna vier maan den kwamen er donderdag avond weer meer dan duizend muziek- fans samen in een popzaal. De nieuwe, coronaproof opstelling van de Ziggo Dome garandeert de anderhalve meter afstand én een capaciteit van 2500 be zoekers. Het eerste concert van de Larger than live-serie van Nielson raakte net niet helemaal uitverkocht, maar gaf een vrij nauwkeurige blik op de nabije toe komst. En dat betekent: een gezond- heidscheck per app vooraf, eenrich tingsverkeer in de gangen en minstens twee stoeltjes leeg tussen fans uit ver schillende huishoudens. En dan is er nog de nieuwe concert- etiquette. Die vergt zelfbeheersing, want opstaan uit je genummerde stoel tje mag, dansen ook, maar van je plek komen niet. Nielson wees zijn publiek er speels op. Net als op het, uiteraard niet gehandhaafde, verbod op meezin gen. „Neuriën mag wel!'' Alexander van Eenennaam Barbara Bredero, bekend van de Mees Kees-films, Dikkertje Dap en Taal is zeg maar echt mijn ding re gisseert de serie, die is geschre- ven door scenarioschrijfster Patty Stenger. De opnames van de serie moeten in augustus be ginnen, waarna Maud en Babs in 2021 moet worden uitgezonden op NPO 1. Dementie Loes Luca speelt in de serie de 80-jarige Babs, een beginnend dementerende vrouw die man telzorg krijgt van Maud, haar dochter die ook nog een gezin en een eigen bedrijf runt. Het eerste seizoen bestaat uit acht afleve ringen vol humor en drama. De twee seizoenen van Het Geheime Dagboek van Hendrik Groen, over een groep senioren in een verzorgingshuis, waren in 2017 en 2019 een kijkcijfersucces. De serie ontving ook meerdere prijzen. MUZIEK zaterdag 11 juli 2020 GO Tatoa-tax Cabaretier Sanne Wallis de Vries op Twitter tegen Jeroen Pauw en Fidan Ekiz. Zij spreken morgenavond in Op 1 premier Rutte over de coronacrisis. De Britse zan geres Vera Lynn, die 18 juni overleed op 103-jarige leef tijd, is gisteren in haar woon plaats Ditchling begraven. Fans, dorpelingen en militairen bewe zen haar langs de route van de rouwstoet de laatste eer. MUZIEK Muzikanten als Chef'Special, Typhoon, Snelle, Nick Simon, Rowwen Hèze en Diggy Dex doen deze zomer mee aan de concertserie De tuin van 2020 in Brielle. Bij elke voor stelling is er plaats voor 140 personen. 3 "U O Omroep MAX heeft de opvol ger van Het Geheime Dagboek van Hendrik Groen, de serie met Kees Hulst en André van Duin die twee seizoenen liep. Maud en Babs is de naam van een tragikomedie die gaat over mantelzorg. Loes Luca, Kim van Kooten, Rifka Lodei- zen en Peter Paul Muller spe len de belangrijkste rollen. Loes Luca. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24