II zelfde coureurs, zelfde baan de succesvolle Duitse club, maar zijn honger is nog lang niet gestild 'Ik heb mijn keuze gemaakt' Atalanta in CL tegen PSG 21 ORANJE OF NIGERIA? Ooit komt er wel een tijd dat je scherp moet kijken of je genoeg aan spelen toekomt. Dat is nu niet aan de orde ,,Veel spelers van O17 jaar kregen een contractvoorstel. Feyenoord zei dat ik nog een jaar moest door gaan met waar ik mee bezig was en dat ik dan later misschien ook mocht tekenen. Toen besloot ik dat ik naar een andere club zou gaan. Ik heb bij Everton meege- traind, maar Bayern was de club waar ik wilde spelen. Toen dat duidelijk werd in Rotterdam, kreeg ik alsnog een contractaan bieding van Feyenoord. Dat was wat mij betreft te laat.'' Er waren voetbalkenners die vonden dat de volgende stap had moeten zijn: deze zomer als bij de selectie van Oranje voor het EK had moeten zitten. Met Willem van Hanegem voorop. ,,Dat was een enorm compliment. Ik denk zelf eerlijk gezegd dat ik daar nog niet aan toe was geweest. Oranje is wel een droom, maar eentje voor de toekomst. Ik heb, mede door de coronacrisis, nog niet eens in Jong Oranje gespeeld.'' ,,Op dit moment is dat ook nog he lemaal geen kwestie. Ik ben 19 jaar en ik heb veel meegemaakt. Na tuurlijk wil je meer, maar er wacht ons eerst nog een voetballen in de Champions League en dan vrijwel meteen een vreemd en zwaar sei zoen. En omdat na het seizoen meteen het EK wacht, denk ik dat ik mijn minuten wel weer zal kun nen afdwingen. Niemand kan straks in één ruk alle wedstrijden spelen. Er zal worden gerouleerd. Maar ooit komt er wel een tijd dat je scherp moet kijken of je genoeg aan spelen toekomt. Dat is nu niet aan de orde.'' ,,Dat komt ook omdat we als eerste land weer de competitie gingen uitspelen. Die voorsprong zal straks minder bepalend zijn, want de andere clubs spelen immers ook vrijwel allemaal weer. Maar we hebben een sterke ploeg, dat is duidelijk.'' ,,Ik heb me helemaal niet met mijn contract beziggehouden. Ik had bij Feyenoord een goed seizoen ge draaid, maar in twee wedstrijden, tegen Sparta en Ajax, liep het min der goed. De scouts van Bayern München waren bij die wedstrij den en ze twijfelden. Met mijn va der heb ik toen gezegd: laat me dan drie keer meetrainen in Mün- chen en neem dan een besluit. En dat ging goed.'' richting de eerste selectie te kun nen gaan.'' ,,Ik had drie seizoenen bij ADO Den Haag in de jeugd gespeeld toen Feyenoord mij naar Varken oord haalde. Ik werd in Rotterdam kampioen met O16 jaar, won de beker met O17 jaar en ik mocht af en toe zelfs meedoen met O19 jaar. Ik was topscorer van de hele jeugdopleiding. De mensen bin nen de club vertelden tevreden te zijn en eigenlijk wilde ik ook hele maal niet weg. Maar dat gevoel veranderde toen de club mij geen contract aanbood.'' meteen met een flinke upgrade komt. Dus moet de progressie vol gens Vettel meteen voelbaar zijn op zijn racestoeltje, zo redeneert hij. En zo heeft elk team in de tussen liggende vier rustdagen zo zijn con clusies getrokken en snel actie on dernomen, waar mogelijk. Na de opspelende problemen aan Het is heel moeilijk om in die paar dagen nog significant iets te verbeteren de versnellingsbakken zegt Merce des voor een 'voorzichtigere aan pak' te kiezen. Haas, dat beide auto's niet aan de finish kreeg, spreekt zelfs al over 'noodingrepen'. En motorleverancier Honda heeft voor alle vier de auto's 'passende maatregelen' genomen om niet weer tegen uitvalbeurten aan te lo pen. Met zes dagen actie op het asfalt in tien dagen tijd lijkt de trip naar Oostenrijk bijna wel een veredelde testweek, maar dan ook met WK- punten op het spel. ,,Maar ook bij de testweken zijn de kaarten voor het daaropvolgende seizoen normaal al wel geschud hoor'', nuanceert Kees van de Grint alle berichten van de teams die beterschap beloven bin- nen één week tijd. De bandenex pert die bij Ferrari de topjaren van Michael Schumacher meemaakte neemt die positieve geluiden dan ook met een korreltje zout. ,,Het is heel moeilijk om in die paar dagen tussen de twee races nog significant iets te verbeteren.'' Bang voor het scenario van een Groundhog Day is Van de Grint echter ook weer niet. ,,We hebben vorige week natuurlijk wel een race gezien die beïnvloed werd door tal van factoren. Veel uitvallers. De safety cars, die een kleine rol speel den. En beide Red Bulls die de finish niet haalden. Blijven die zon der pech, dan wordt het vooraan allemaal anders, want ze hadden absoluut kunnen winnen.'' Bij vier duels uit de achtste fi nales moet de return nog wor den gespeeld. Bij de loting voor de kwartfinales gisteren wer den de betrokken clubs aan el kaar gekoppeld. De winnaar van Real Madrid - Manchester zaterdag 11 juli 2020 spits van Bayern worden' -Joshua Zirkzee (19) In Nederland was er een discus sie dat je nog veel meer moet spelen. Alleen Guus Hiddink zei: Zirkzee? Lekker blijven zitten daar en goed om je heen kijken. Eerst nog de Champions League. Jullie zijn favoriet. In Nederland riepen de mensen: daar gaat er weer één die het geld prefereert boven het spor tieve. Irriteert dat jou? Waarom niet? MÜNCHEN 'Der Bomber van Schiedam' werd Zirkzee ge noemd. De opvolger van le gende Gerd Müller. Feitelijk klopt het wel, Zirkzee werd immers in 2001 geboren in Schiedam, maar woonde er maar kort. Zijn moeder Doris en vader Remco verhuisden naar Spijkenisse. ,,Ik voel me meer Spijkenisser, daar ben ik echt opgegroeid", zegt Zirkzee. Zijn broertje Jordan (15) speelt in de jeugdopleiding van Feyenoord. Dat hij een Nigeri- aanse moeder heeft, betekent dat hij ook voor het nationale elf tal van dat land zou kunnen spe len. ,,Maar dat is nu helemaal niet aan de orde, ik heb mijn Zirkzee vorig jaar in actie voor Oranje onder 19. foto bsr keuze al gemaakt. Ik speel ook voor de Nederlandse jeugdelf- tallen.'' Je had ook bij Feyenoord kun nen blijven. Waarom wilde je weg? - Kees van de Grint NYON Van de vier kwartfina les in de Champions League is bij twee al bekend welke clubs het tegen elkaar opne men. RB Leipzig treft Atlético Madrid, Atalanta neemt het op tegen Paris Saint-Germain. Deze vier clubs verzekerden zich al van een plek bij de laat ste acht in de Champions League voordat de coronacri sis losbarstte in Europa. City neemt het op tegen Olym- pique Lyon of Juventus. Bayern München is na de royale zege bij Chelsea (3-0) al zo goed als zeker van een plek in de kwart finales. Als de Duitse kampioen ook de return goed doorkomt, treft het FC Barcelona of Na- poli in de kwartfinale. De Champions League wordt vanaf de kwartfinales gespeeld in Lissabon. In de Europa League treft trai ner Peter Bosz met Bayer Leverkusen in de kwartfinales Internazionale of Getafe, mits de Duitse ploeg zelf geen fout maakt in de return tegen Ran gers FC (1-3 winst in heenduel).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21