'Hagia Sophia blijft erfgoed' 3 dagen Veluwe HP NIEUWS 13 Ik ben Pechtold nog altijd dankbaar dat hij het risico heeft genomen Natuurlijke oplossing bij spataderen, zware benen en rusteloze benen 79.- 'Beoordeeld met een 9,2' kleine dingen waar je iets kunt betekenen. Die Af ghaanse tolk die voor ons zijn leven waagde in Uruzgan, die naar Nederland vluchtte, maar de deur bleef dicht. Dat je die man toch binnen kunt krijgen. Toen die man met zijn gezin asiel kreeg. Ik dacht: misschien kan ik de rest van de Kamerpe riode wel niets meer voor elkaar boksen, maar dit is voldoende. Heel veel Kamerleden doen dat. Er gaat heel veel aandacht uit naar de showmannen en showvrouwen die het goed doen in de talk shows. Maar er gaat weinig aandacht uit naar Ka merleden die keihard werken en mooie kleine re sultaten halen.'' ,,Het begint bij dat onrecht. We zaten daar op het vliegveld in Eindhoven op een superwarme dag. Ik zat naast Ahmed Marcouch. Het was stil, je hoorde de vlaggenmasten klapperen en het gehuil van na bestaanden. Er landden vliegtuigen met stoffelijke resten. Dat is het begin van een heel lang en per soonlijk traject geweest. Mensen die niets anders terug hebben gekregen dan de pink van een geliefde, of die vijf keer ie mand hebben moeten begraven omdat er telkens weer iets terugkwam. En daarnaast het Kremlin dat het leed verergerde door te ontkennen, door al les te doen om de schuld daar weg te houden. Het is persoonlijk geworden en dus kan ik het ook niet loslaten, dat is de kern.'' „MH17 zal niet hebben geholpen, maar ik denk wel dat mijn strijd voor mensenrechten daaraan heeft bij gedragen en in het bijzonder de Magnitskywetge- ving. Die gaat er straks voor zorgen dat heel Europa mensenrechtenschenders wereldwijd kan aanpakken door hun tegoeden te bevriezen. Dat ze hier niet meer in de Bijenkorf kunnen komen shoppen en ge weerd worden voor vakanties. Poetin weet ook dat hij en zijn kliek kwetsbaar zijn door deze wet.'' ,,Ik vind dat zorgwekkend en dat woord doet geen eer aan wat ik ervan vind. We hebben bij MH17 gezien als het ging om berechting dat het hele Nederlandse par lement zich achter kabinet schaarde. Behalve de PVV en Forum. Ik weet dat in de Tweede Kamer sommige partijen bijzonder Ruslandvriendelijk zijn. Zeker voor partijen die claimen dat ze altijd staan voor het nationale belang en voor niets anders, is het heel op vallend dat ze de kant van Rusland kiezen. Maar je zit in de Tweede Kamer voor de Nederlandse bevolking. Ik vind dat on-Nederlands en ook echt heel pijnlijk.'' Er is vooral in landen met chris- telijk-orthodoxe gelovigen kritiek op het plan om het museum, dat de Hagia Sophia nu is, voor het eerst sinds 1934 weer als moskee in gebruik te nemen. De Hagia So phia was eerst kathedraal, werd in 1453 een moskee, wat hij bleef tot Kemal Musafa Atatürk het gebouw in een museum veranderde. Erdo- gan wil dat het monument ook weer als moskee dient. De Turkse leider vindt het niet bijzonder dat de Hagia Sophia voor gebedsdien sten zal worden gebruikt. Dat ge beurt volgens hem overal met his torische bouwwerken, zoals No- tre-Dame in Parijs. 5 dagen Sauerland 3 dgn Groningendiner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cre Van der Valk zaterdag 11 juli 2020 GO FOTO'S FRANK JANSEN U hebt zich enorm vastgebeten in de ramp met MH17, samen met CDA'er Pieter Omtzigt. Hoe werkt dat? Hebt u daaraan te danken dat Rusland u wilde weren als persona non grata uit een Kamerdele gatie die naar Moskou wilde? Hoe kijkt u ernaar dat Nederlandse inlichtingen diensten opschrijven dat Rusland invloed heeft in het Nederlands parlement? ISTANBOEL De wereldbe roemde Hagia Sophia in Istan- boel blijft erfgoed van heel de wereld. De heropening van het eeuwenoude bouwwerk als moskee verandert daar niets aan, zegt een woordvoerder van de Turkse president Erdogan. Moslims die er komen bidden, hin deren de andere bezoekers niet, be klemtoonde hij. ,,De christelijke iconen blijven er bewaard.'' ADVERTENTIE Zo'n 25% van de Nederlanders heeft te maken met spat aderen. Niet zo gek ook, eigenlijk. Onze benen zijn verantwoor delijk voor het dragen van een compleet lichaam en de grote aderen in onze benen moeten ook nog eens veel werk tegen de zwaartekracht in ver richten. Plus: aderen worden door de jaren heen minder elastisch, wat ze extra 'spatge- voelig' kan maken. Een geheimpje uit de natuur Is de werk zame stof Aescine uit wilde paardenkastan- Je. Aescine helpt om de doorbloeding van de grote beenaderen te ondersteunen. Hoe ontstaan spataderen? Spataderen ontstaan wanneer onze aderen verwijden, de kleppen niet goed meer sluiten en het bloed - dat te rug hoort te stromen naar ons hart - terug zakt en zich ophoopt tussen twee of meer kleppen. Het resultaat: blauwpaarse, kronke lende aderen op de be nen. Niet mooi en ook lichamelijk geen pret je. Spataderen kunnen namelijk zorgen voor een zwaar, vermoeid en soms ook pijnlijk gevoel in de benen. Ook rusteloze benen kunnen een gevolg zijn van spataderen. Wie krijgen spataderen? Mensen met overge wicht hebben meer kans op spataderen. Het extra gewicht zorgt namelijk voor een grotere druk op de aderwanden. Daar naast: hoe hoger de leeftijd, hoe zwakker de vaatwanden. Bij vrouwen komen spataderen overigens vaker voor dan bij mannen, net als bij mensen met een staand beroep. Zelf doen bjj spataderen Voldoende bewegen helpt. Verder zijn een gezond gewicht en het zo veel mogelijk vermij den van roken, koffie en alcohol erg belang rijk. Er zijn ook na tuurlijke middelen die kunnen ondersteunen bij spataderen en zware benen. A.Vogel Aesculaforce* bevat een gestandaar diseerde hoeveelheid van 50 mg Aescine en helpt daardoor goed bij spataderen, zware benen en rusteloze benen. A.Vogel Aesculaforce* is verkrijgbaar in een verpakking van 30 of 50 tabletten bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkels. Meer weten? Kijk op avogel.nl Aesculafoice1 tabletten Spataderen, Zware benen Rusteloze benen Traditioneel kruidengeneesmiddel j* Paardentastanje-extraci Traditioneel kruidenge neesmiddel. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. KOAG-nr. 11-0220-0843 Ga wandelen op de nabij gelegen Veluwe, of bezoek historisch Amersfoort! 2 nachten in 4* V.d. Valk Leusden-Amersfoort (8,4) -? 2 keer ontbijtbuffet en een kamer met balkon of terras XYYfïffi 2 keer diner (hoofdgerecht), gratis wifi en parkeren Kosteloos annuleren tot 1 dag voor aankomst! ibis Styles Amsberg Sauerland (8,4) 3* Hotel Schimmelpenninck Huys (8,1) 4 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi Gratis parkeren en wifi q jm lx diner (hoofdgerecht) Aankomsten t/m dec. ö"ïe™ Verblijf in hartje centrum Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserve rings kosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13