II Camper verstoft op Tunesisch vliegveld 4 Driewegen krijgt inloopavond GS NED TERNEUZEN Bewoners van het Terneuzense Driewegen krijgen alsnog hun inloopavond waar ze vragen kunnen stellen over de vergunning die het bedrijf GS NED heeft aangevraagd. GS NED, een bedrijf dat geves tigd is tegen de buurtschap Drie wegen in de kom van Terneuzen maakt al sinds 2016 gebruik van een stuk grond waar officieel nog steeds de bestemming wo nen op rust. Het college van B en W wil GS NED de vergunning geven, Driewegen zelf vreest echter voor geluidsoverlast en wijst naar ervaringen uit het ver leden. In 2016 ondervond de om geving veel hinder van de werk zaamheden rond het testen van funderingspalen. De gemeente had geen vergunning verleend en eiste destijds een onmiddel lijke stop. In tegenstelling tot wat eerder gemeld is, is er toen geen tussenkomst van een rech ter geweest. Vanwege de ervaringen in de buurtschap was er in maart een informatieavond gepland. Het afgelasten van deze bijeenkomst vanwege corona zorgde voor veel wrevel in Driewegen. Goede buur Op 30 juni zou de gemeenteraad al dan niet instemmen met het verlenen van de vergunning. Echter, tot verrassing van de raad, was de aanvraag voor de vergunning van de agenda ge haald. ,,Dat was op verzoek van ons", verklaart Michael de Nijs, directeur van GS NED. ,,We merkten dat er erg veel behoefte is aan een inloopavond. We heb ben niks aan ruzie met Driewe gen. Liever een goede buur dan een verre vriend." Joke Naughton, voorzitter van de wijkraad juicht het toe dat er alsnog een inloopavond door de gemeente belegd wordt. ,,Wij gaan heel graag met het bedrijf en de gemeente in gesprek.'' Een nieuwe inloopavond zal waarschijnlijk na de vakantie plaatsvinden. Hét cultuurcafé van Terneuzen, Porgy Bess, maakt voorzichtig een doorstart, met zowaar ook uitstapjes naar het Scheldetheater. „Maar we zijn nog niet boven Jan", tekent voorzitter Hans Zuiderbaan van de Stichting Porgy Bess Programma aan. Volle bak was het nog woensdag 11 maart in Porgy Bess, met columnist en schrijver Özcan Akyol. De Lions Club hield in het cultuurcafé aan de Noordstraat de volgende dag de uitreiking van de jaarlijkse cultuurprijzen. Zuider baan: ,,Het liep helemaal vol. De zelfde avond kondigde premier Rutte in de strijd tegen het coronavirus vergaande maatregelen aan. We heb ben de boel toen maar ontbonden." In Porgy Bess is het sindsdien onwezenlijk stil gebleven, maar daar komt - nu de uitbraak van het virus in Nederland is geluwd - langzaam wat verandering in. Het café is vorige week zaterdagmiddag voor het eerst weer opengegaan. En er staat meer gebeuren. Twee concertjes op één avond ,,We hebben gekeken hoe andere kleinere podia het oppakken", vertelt Zuiderbaan, ,,en vonden een idee van het Bimhuis in Amsterdam wel het kopiëren waard: twee concertjes van een uur op één avond door dezelfde muzikanten. Van onze 160 plaatsen mogen we er nog maar veertig bezet ten. Met de Bimhuis-formule kun nen we op één avond tachtig mensen een plezier doen." Trio Rony Verbiest mag volgende week zaterdag de aftrap geven. Zui- derbaan belde Verbiest een tijdje ge leden of hij daar zin in had. ,,Hij kent een symbolische huur en de kaartverkoop is voor ons." Blij met doorstart Voorlopig staan onder meer gepro grammeerd violist Mathieu van Bel len en de Noorse pianist Mathias Halvorsen met hun versie van de opera La Bohème van Puccini, op nieuw een optreden van accordeo nist en baritonsaxofonist Rony Ver biest met Club de France en jazzzan geres Charlotte Haesen met haar Café de Chansons. Dit najaar staat dit te gebeuren. ,,Ik vrees dat dan de co- ronatijd nog niet voorbij is", ver wacht Zuiderbaan, ,,anders doen we die concerten gewoon in Porgy." Zuiderbaan is heel blij met de doorstart, voor de artiesten én Porgy Bess. Bij alle steunmaatregelen is de cultuursector volgens hem het slechtst bedeeld. ,,We moeten zien te overleven. We hebben wel een oor logskas, maar die willen we niet he lemaal opmaken. Anders liggen we na de crisis op apegapen." Muzikanten maken een moeilijke tijd door. Ze verdienen niets en missen het publiek stond te springen om naar ons toe te komen. Muzikanten, alle artiesten, maken ook een heel moeilijke tijd door. Ze verdienen bijna niks en mis sen vooral het publiek." Verwacht wordt dat bezoekers zich al een half uur voor aanvang van het concert melden, zodat alle voorzorgs maatregelen kunnen worden be tracht. Het eerste concert begint steeds om 19.30 uur, het tweede om 22.00 uur. Souljazz-trio Montis, Goudsmit Directie staat voor za terdag 25 juli geprogrammeerd en 'het bluegrass-duo van de Lage Lan den' Jongsma Joënsen voor zater dag 1 augustus. Vorstelijk aanbod Porgy Bess is ook een samenwer king aangegaan met het Scheldethea- ter. In de hoofdzaal kunnen gewoon lijk 780 bezoekers, nu nog 160. Zui derbaan: ,,Zoveel kunnen er anders bij ons binnen. Frans Lievens van het Scheldetheater heeft ons bovendien een vorstelijk aanbod gedaan. Hij re- Twee maanden lang trokken Loek en Nika (18) met de opvallende auto - een ware bezienswaardigheid on derweg - door Algerije en Tunesië. Het plan was om via Italië en Alba- nië tot Griekenland en Iran te rij den. Aan de roadtrip kwam in maart vroegtijdig een einde. Het coronavirus en de avondklok die daarop werd ingesteld, maakten verder reizen praktisch onmogelijk. ,,Overal werden we weggejaagd. We mochten niet meer kamperen, maar konden ook niet meer in ho tels terecht. Mensen waren bang dat wij het virus meenamen." Loek en Nika namen het pijnlijke besluit om Ut Lieske op het par keerterrein van het vliegveld aan de Tunesische oostkust te laten en zelf met de eerste de beste vlucht terug te vliegen. ,,Het was heel spannend of we mee mochten.'' Nu de grenzen weer open zijn, proberen ze Lieske alsnog op te ha len en een deel van de reis af te ma- ken, vóórdat Nika aan een studie in Wageningen begint. ,,Onze tickets naar Enfidha zijn al drie keer gean- We willen Ut Lieske redden nuleerd. Op 21 juli vliegen we als het goed gaat naar Tunis." Dan wordt het opnieuw spannend. Hoe treffen ze Lieske aan? Varen er bo ten naar Italië, of desnoods Frank rijk? En krijgen ze haar mee de grens over? Voor Loek is de emoti onele waarde van de wagen groot. ,,We willen haar redden!" zaterdag 11 juli 2020 VL Porgy Bess ziet na stille tijd weer leven op 't podium Harmen van der Werf Terneuzen Shirma Rouse en trompettist Rick Mol samen op het podium van Porgy Bess. foto peter nicolai -Hans Zuiderbaan, Porgy Bess Is Lieske oké? Die vraag houdt Loek Scheepers uit Koewacht bezig sinds hij en zijn dochter Nika op 20 maart halsoverkop Tunesië verlieten. Zijn geliefde oldtimerambulance uit 1965, omgebouwd tot camper, lieten ze achter op de luchthaven van Enfidha. Loek krijgt tranen in de ogen als hij eraan denkt. ,,Het voelt alsof we haar in de steek hebben gelaten." Pascalle Cappetti Koewacht -Loek Scheepers Loek en Nika Scheepers gebruiken de periode thuis om aan de groene Mercedes-station van Nika te sleutelen. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 133