jEneco Pak jouwg StukjeZ an ratis Eneco uit Tholen 5 Extra kans op een bon voor hardrijders in Goes RONDWEG OUD-VOSSEMEER AANLEG STAPJE DICHTERBIJ Zwaar vrachtverkeer dat door het dorp rijdt. Al jaren verzetten Vosmeerder Vincent van Bijnen en zijn buurtgenoten zich er tegen. Over een rondweg, die de problemen moet verhelpen, wordt al lang gesproken. Maar de aanleg ervan is een stapje dichterbij. Een trekker met aanhan ger slalomt tussen de snelheidsremmers op de Molendijk. Het ge draai maakt 'm nog log ger dan-ie al is. Tussen het voertuig en de huizen links zit amper an derhalve meter. ,,Zie je", zegt Van Bijnen. ,,Hij rijdt bijna naar binnen daar." Wat Van Bijnen en zijn buurtge noten betreft, ligt er liever vandaag dan morgen een rondweg die de Molendijk ontlast. Nu rijdt groot verkeer dat naar bedrijventerrein Klaverveld of richting de brug naar Brabant wil nog dóór het dorp. Want zowel links als rechts van de verkeersader staan huizen. Sinds 2006 strijdt hij voor een betere oplossing. Ja, erkent hij, hij had künnen weten in welke situa tie hij kwam toen hij er ging wo nen in 2004. ,,Dat hoor ik wel va ker. Maar ik vind het geen argu ment. Het is gewoon niet veilig. Bovendien ging ik twee keer naar het huis kijken op een zaterdag. Dan is die weg niet druk." Ondertussen maakt hij met twee handen een dempend gebaar naar een waarschijnlijk te hard rijdende auto. De bestuurder steekt zijn hand op en rijdt verder. Van Bijnen schudt zijn hoofd. ,,Op mijn afval bakken zitten stickers met '30'. Die zet ik altijd vooraan in de rij zodat ze gezien worden." Concedo Nulli staat er op een bordje aan zijn kantoor-aan-huis. Latijn voor: ik wijk voor niemand. Het (vracht)verkeer moet en zal om Oud-Vossemeer heen rijden, dat is samengevat de boodschap van Van Bijnen, ook al moet-ie er voor naar de rechter. Dat blijkt ook wel uit de voorge nomen vergroting van bedrijven terrein Klaverveld even verderop. Die is onrechtmatig, vindt Van Bij- nen. ,,Ik heb begrip voor de bedrij ven die uit willen breiden, maar het zorgt voor meer verkeer door het dorp. Dat zorgt voor extra ge luid en is niet veilig." Overigens onderschrijven de provincie Zeeland, gemeente Tho- len en het waterschap dat de Mo lendijk het verkeer van deze tijd niet meer aankan. Daarom hebben zij de afgelopen jaren alternatieven bekeken om de verkeersdruk in het Ik denk dat in 2022 de eerste schop de grond nog in moet dorp op te lossen. De keuze is ge vallen op een rondweg aan de zuidkant van Oud-Vossemeer; het badkuipmodel gedoopt. Eentje die eigenlijk met een boogje om het dorp heen gaat. In de tweede helft van dit jaar gaat de provincie ver der met de voorbereidingen. Het model wordt verder uitgewerkt in een planstudie en aan Provinciale Staten wordt geld gevraagd om dat te kunnen doen. Van Bijnen blijft er sceptisch te genover staan. De komende jaren ziet hij de weg er nog niet liggen. ,,Ik denk dat in 2022 de eerste schop de grond nog in moet. Het is gewoon een kwestie van willen. Zeeland krijgt geld voor het mislo pen van de marinierskazerne, toch? Laten we dan daar die rond weg van aanleggen." Hardrijders lopen de komende tijd extra kans op een bekeuring in Goes. De politie gaat extra snelheidscontroles houden. ,,Dat doen we met een lasergun, zodat we mensen direct kunnen aan spreken", zegt politieman Edwin Franse. Het initiatiefvoor de extra con troles ligt bij de gemeente. ,,We hebben geconstateerd dat er har der wordt gereden in Goes sinds de coronacrisis uitbrak, met name op wegen die de entree tot de stad vormen", zegt wethouder Cees Pille. ,,Dat vinden we on wenselijk." Dat er harder wordt gereden, heeft volgens gemeente en politie te maken met de ver minderde drukte. Een lege(re) weg doet veel mensen het gaspe daal dieper indrukken. Borden Op tien plekken in de stad zijn borden geplaatst waarop auto mobilisten worden gewaar schuwd voor de controles. Vol gens Edwin Franse van de politie zal tachtig procent van de hard rijders bij het zien van zo'n bord de snelheid matigen, maar twin tig procent niet. Om deze men sen op hun gedrag te kunnen aanspreken, worden de komende tijd op verschillende tijdstippen lasercontroles gehouden. ,,Het voordeel daarvan is dat je overtre ders meteen staande moet hou den en dan ook even kunt uitleg gen waarom we dit doen.'' De po litie zal van de gelegenheid ge bruikmaken om ook nog eens ex tra te controleren op mensen die zitten te appen achter het stuur. De controles vinden plaats in de volgende straten: 's-Heer Hen- drikskinderendijk, Middelburg sestraat, Westsingel, Oranjeweg, Patijnweg, 's-Gravenpolderse- weg, Ringbaan-West (zuidelijke deel), Nansenbaan, Anthony Fokkerstraat, Van de Spiegel straat, Houtkade en Westhaven- dijk. Eneco.nl/tholen zaterdag 11 juli 2020 BE 'Zie je, hij rijdt bijna naar binnen daar' Michiel Bouwman Oud-Vossemeer -Vincent van Bijnen Rob Paardekam Goes Schakel ook om met de Zeeuwse zon! En profiteer van de zonopbrengst uit zonneparklholen. Want bij ons 3-jarige energiecontract krijg je nu twee keer Eneco StukjeZon" cadeau. Met jouw StukjeZon wek je vijf jaar lang 500 kWh aan zonne-energie op, via panelen in zonneparklholen. Zo dragen we samen bij aan het opwekken van schone energie en de verduurzaming van Tholen. En verlaag jij je jaarnota met 30 per jaar, vijfjaar lang! Je ontvangt dus in totaal tot 150 korting. Een zonnig vooruitzicht toch? Vincent van Bijnen is aanwonende van de Molendijk die (zwaar) verkeer dwars door het dorp Oud Vossemeer stuurt. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 132