Mijn man schept er genoegen in me steeds mijn grijze haren te laten zien Ik wil mijn buren niet langer op mijn rioolaansluiting maar hoe zeg ik dit? JOOST MAG 'T WETEN De latinisten kennen het principe pars pro toto ofwel 'het onderdeel staat symbool voor het geheel'. Als je bijvoorbeeld zegt dat iemands smoel je niet bevalt, bedoel je daarmee dat je de hele persoon niet kunt uitstaan. En bij alle hens aan dek moeten niet alleen de handen maar ook de bezitters daarvan aan de slag. In uw geval lijken uw haren symbool te staan voor uw hele wezen. Uw man zit graag aan u, is mijn indruk. En de manier waarop u het haren uittrekken beschrijft is zo liefdevol dat u het volgens mij wel prettig vindt als Joost, wat een aardige mannen zijn dat toch, aan u zit. Snel naar uw vragen. Moet ik mijn haar verven of niet, is de eerste. U hebt er geen zin in dus waarom zou u? Vraag twee: moet u bang zijn dat uw man u inruilt voor een jonger exemplaar? Daar heb ik weleens iets over gelezen ja. Onmogelijk is het niet natuurlijk. Zoals ik ook de kans dat u hem inruilt klein, maar niet geheel on mogelijk acht. Eén ding: als het ooit zover komt, ligt het niet aan uw prachtige haardos. Die staat dan hooguit symbool voor uw prachtige geheel. Sommige vragen zijn erg eervol voor mij. Vragen waarbij mij een kennis wordt toegedicht die ik nooit gehad heb. Recordhouder is waar schijnlijk de dame die klaagde over een dronkaard die het trappenhuis onderplaste. Politie noch de woningbouwvereniging kon iets doen. Maar van mij werd het verlossende woord verwacht. Alsof in mij magische krachten huizen. Eervol! Het riool nu. De feiten: de gemeente is verant woordelijk voor het hoofdriool. Die brandt haar handen dus niet aan deze zaak, want de toegang ertoe is de verantwoordelijkheid van de huizenbe zitters zelf. Er kunnen oude rechten zijn, zoals men bij huizen die aan elkaar zijn gebouwd het regen water van de dakgoot mag afwateren via de regen pijp van de buurman. Het recht van uw buurman op aansluiting op uw riool kan zelfs zo oud zijn dat u niets kunt doen. Ook kan een en ander ooit bij koop en verkoop van de huizen notarieel zijn vast gelegd. Om dit uit te zoeken raad ik u een bezoek aan een wetswinkel aan. Ik ben bovenstaande in vijf mi nuten te weten gekomen dankzij een telefoontje met een vriendelij ke ambtenaar van de gemeente secretarie. lammer dat zo'n instan tie in uw gemeente niet bestaat. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Ik (vrouw, 37) ben alweer dertien jaar samen met je naamgenoot (40). Ik ben blond, dus mijn spaar zame grijze haren vallen niet zo op. Maar Joost is erdoor geobsedeerd. Soms vindt hij er eentje die hij er uittrekt (au!) en met een gemene grijns laat zien. Moet ik mijn haar verven? Daar heb ik geen zin in. Gaat hij me straks inruilen voor een jongere vrouw zonder grijze haren? Graag je raad. Mijn buren zijn nog altijd aangesloten op mijn riolering, terwijl dat absoluut niet nodig is: zij kunnen zich inmiddels ook laten koppelen aan het hoofdriool. Maar een nieuwe afvoer kost natuurlijk wat. Ik wil toch graag dat ze er werk van maken, want op dit moment is een eventuele verstopping bij hen ook mijn probleem. Hoe pak ik dat aan? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123