Kanoroutes in De Biesbosch leen motorboten werden geweerd. Verderop zie ik een groep Schotse hoog landers. Een deel van de kudde heeft vlak bij een uitkijktoren de zompige weides ver wisseld voor een voetenbad, en kijkt vanuit het water de langsglijdende bootmensen loom na. De ene keer vaar ik door een doolhof van groen en wilgenbossen, even later is er een weids waterzicht: dit is kajakken op z'n best. Hier kun je dagen dwalen en turen in rietkragen. Tot een rammelende maag het signaal geeft terug te keren. Terug naar het horecaterras bij de jachthaven Vissershang. In de Sloot van Sint Jan word ik ingehaald door een tweepersoonskajak. Het is het stel dat elkaar eerder bijkans de hersens wilde inslaan. Ze groeten vrolijk, hebben een lek ker ritme te pakken en het hoofd van de jongeman ziet er ongeschonden uit. Huren ofkopen? Dordrecht Sloot van Sint Jan Vissershang, Meer inspiratie? Op kanoweb.nl vind je kano- en kajakroutes, ideeën voor trips en kanovakanties. In het boek Kanoparadijs Nederland van kajak-kenners Frank van Zwol en Jolanda Linschooten staan onder meer 43 ruim beschreven kano- en sup-routes, inclusief gps-routes, verhuur- locaties en horeca. Kanoërs kunnen in De Biesbosch ver schillende beweg- wijzerde routes volgen, onder meer vanaf Biesboschcentrum Dordrecht (Baanhoek- weg 53, Dordrecht), Jachthaven Van Over steeg (Spieringsluis 5 in Werkendam) en vanaf Natuurpoort Vis- sershang (Brabantse Biesbosch) in Hank (Vissershang 2). Bij Vissershang kost een eenpersoonskajak 20 euro per dag, bij Jachthaven Van Over steeg vanaf 22,50 euro per dag en bij Biesboschcentrum Dordrecht betaal je 6 euro per uur. Op de meeste plas sen en wateren kun je een kajak huren. Wel zijn verhuurloca- ties vaak alleen ge opend tussen 10 en 18 uur, terwijl je de mooiste momenten, bijvoorbeeld om bevers en ander bijzondere beesten te zien, juist 's och tends vroeg en in de avondschemering beleeft. Een kano kopen (de opblaasbare kajak is in opmars) is prijzig, dus probeer eerst wat modellen uit. Het kan lonen op Marktplaats te kij ken, daar vind je soms kajaks voor een prikkie. ZATERDAG 11 JULI 2020 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 121