II bolderman.nl De mooiste autovakanties! bolderman.nl Landelijke herdenking corona in het najaar EUWS 11 Boeren: meer voor zuivel 299, De dag is 'om stil te staan bij wat er gebeurd is', zei Rutte. ,,Even de pauzeknop indrukken.'' Het coronavirus is de afgelo pen maanden 'allesbepalend' ge weest en heeft een 'enorme im pact' gehad, zei hij. Het kabinet wil volgens hem stilstaan bij de mensen die zijn overleden, de gevolgen voor de verpleeg huizen, de mensen die baan of bedrijf hebben verloren en de mensen in de zorg. ,,Het is voor vrijwel iedereen een emotionele tijd geweest en dat willen we ook erkennen'', al dus Rutte. Voorheen was er vol gens hem geen ruimte om stil te staan bij het verdriet. Daarom volgt er na de zomer deze 'dag van bezinning' en mogelijk ook 'hoopvol vooruitblikken'. DEN HAAG Boerenactie- groep Agractie pleit voor een verhoging van de prijs van alle zuivel met 5 cent per liter. De actiegroep schrijft dat in een brief aan de super markten, verenigd in het CBL. Ze geven de sector een week om met een re actie te komen. 'Een ho gere prijs geeft perspectief voor melkveehouders. Boeren dienen een reële prijs te krijgen voor hun product', betogen de boe ren. Als dat gebeurt, willen ze afspraken maken over verduurzaming. ,,Met de stap die we vandaag zetten, komen we dichter bij ons doel van gerechtigheid voor de slachtoffers en nabestaanden'', stelde minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken gisteren na de ministerraad. ,,Het is een bijzonder middel, maar het is ook bijzonder wat er is gebeurd.'' De stap die Nederland nu zet geldt als een zogenoemde staten- klacht. Dat houdt in dat alle infor matie die het kabinet heeft over het neerhalen van MH17 ook gebruikt kan worden als ondersteuning van de klacht van de nabestaanden. ,,Die klacht is nu in de fase dat het gaat om het aandragen van bewijs stukken, dat is de reden dat wij nu ook een procedure beginnen'', al dus Blok. In 2016 stapten 33 nabestaanden uit Maleisië, Australië en Nieuw- Zeeland naar het hof, in 2018 voeg den zich daar nog 270 (vooral Ne derlandse) nabestaanden bij. De procedure die zij voeren kan uitein delijk leiden tot een schadevergoe ding. Rusland heeft het Europese Hof voor de Rechten van de Mens erkend, maar heeft ook een wet waarin staat dat het uitspraken van het hof naast zich neer kan leggen als ze niet stroken met het Russi sche recht. Het hof in Straatsburg heeft Moskou al vaker veroordeeld voor mensenrechtenschendingen. Onder meer leden van de punk band/actiegroep Pussy Riot en op positie leider Aleksej Navalny von den het hof aan hun kant. Vlucht MH17 werd op 17 juli 2014 boven Oost-Oekraïne neergescho ten. Alle 298 inzittenden kwamen om het leven. Volgens het Neder- iiaifiiöi landse Openbaar Ministerie is het vliegtuig neergeschoten met een Russische Buk-raket die enkele da gen eerder vanuit Rusland in het strijdgebied was aangekomen. De lanceerinstallatie is na de ramp weer naar Rusland teruggebracht. De procedure bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens staat los van de rechtszaak die mo menteel in de rechtbank bij Schip hol loopt. Daar staan vier verdach ten (drie Russen en een Oekraï ner) terecht voor hun betrok kenheid bij de ramp. Het gaat om leidinggevenden van de se paratisten in het gebied en men sen die betrokken zouden zijn bij het transport van de lanceerinstallatie. In dat proces deed een groep nabestaan den gisteren een drin gend beroep op de Verenigde Staten: geef de satellietbeelden vrij waarop, volgens de Amerikanen, de Buk-raket te zien is die MH17 neer haalde. 'Help mee Het wrak in Gilze-Rijen. Inzet: een motor na de ramp in Oost- Oekraïne. FOTO'S AFP Het is een bijzonder middel, maar het is ook bijzonder water is gebeurd aan gerechtigheid', vroeg de Werk groep Waarheidsvinding MH17 in een brief aan Pete Hoekstra, de VS- ambassadeur in Nederland. Kort na de ramp meldde de toen malige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken John Kerry dat op satellietbeelden de baan van een Buk-raket te zien was. ,,We zagen de lancering, we zagen de raketbaan en we zagen de inslag.'' De Ameri kanen gaven een beeld vrij waarop die baan was ingetekend, maar niet de onderliggende beelden en gege vens. Wel kreeg een vertegenwoor diger van het Nederlandse OM in zicht in een deel van die gegevens. De rechtbank gaf het OM de op dracht nogmaals bij de Amerikanen aan te kloppen en te vragen onder welke voorwaarden de gegevens openbaar zouden kunnen worden. Justitie heeft daar in 2016 voor het laatst om gevraagd. De groep nabestaanden die sa menwerkt in de Werkgroep Waar heidsvinding MH17 vreest dat een gebrek aan bewijs kan leiden tot het mislukken van het proces. Het zou een overwinning zijn voor de duis tere krachten op deze planeet.'' 8-daagse Autovakantie Gerlos in het Zillertal 8-daagse Autovakantie Kirchberg Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5-daagse Drielanden autovakantie Valkenburg 5-daagse Autovakantie Blankenberge, Brugge, Gent, Belgische Kust 4,5 of 8-daagse Autovakantie de Veluwe 4 of 5-daagse Autovakantie Overijssel, Ootmarsum zaterdag 11 juli 2020 GO DEN HAAG Deze herfst komt er een landelijke dag om stil te staan bij alle gevolgen van het coronavirus. Dat zei pre mier Mark Rutte gisteren. De komende tijd worden de de tails uitgewerkt. Staat daagt Rusland voor Europees Hof om MH17 Nederland daagt Rusland voor het Europese Hof voor de Rech ten van de Mens vanwege de Russische betrokkenheid bij het neerhalen van vlucht MH17. De staat schaart zich daarmee ach ter de procedure die zo'n drie honderd nabestaanden al ge ruime tijd hebben lopen. Tobias den Hartog Cyril Rosman Den Haag - Stef Blok, minister Vertrek: aug/sept/okt Vertrek: aug sept Vertrekdatum: 13 juti v.a. slechts Vertrek: aug/sept/okt 4 r Vertrek: aug/ sept /okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrek: 10aug/4, 7sept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11