Als de stelling 'samen in een tweeper soonskajak is een bron voor echtscheidin gen' klopt, dan is het jonge stel voor me goed op weg. ,,Nee, nee, jij alleen aan de rechterkant peddelen!'' snauwt de jonge man. Andersom geldt dat ook, want hij peddelt weer niet goed links, vindt zij. En inderdaad, rechtdoor varen wil niet erg vlotten. Het stel raakt verstrikt in over het water hangende takken. Hoewel kijken naar kibbelende kajakkers leuk vertier is, gooi ik er - als ze dicht bij komen - plompverloren een vraag uit. ,,En, blijft het een beetje gezellig aan boord?'' informeer ik, varend in een eenpersoons kajak ('iets' met schade en schande). Daar kan het stel wel weer om lachen. ,,Ja hoor'', zegt de vrouw, terwijl ze doet alsof ze haar peddel als slagwapen wil gebruiken. ,,Als- ie niet doet wat ik zeg, sla ik 'm gewoon de boot uit.'' Welkom in De Biesbosch, peddelwalhalla van Nederland. Het grootste zoetwater- getijdengebied van Europa is met z'n kreken en killen, geulen en gaten geknipt voor vaartochten, in het bijzonder voor de kajak die dicht op het water ligt en makke lijk te hanteren is door smalle wateren. Keesjes Killeke D e tocht begint vandaag bij jachthaven Vissershang in Hank, in de Brabantse Bies bosch, waar de één- en tweepersoonskajaks en Canadese kano's (zie kader op de vol gende pagina) strak in het gelid liggen te wachten om te water te worden gelaten. De uitbater is van het type kein geloei, maar varen. Na een zeer bondige instructie ('hier is een kaart, daar moet je heen, voor begin ners is de rode route 4 tot 5 uur varen en de kano moet voor 6 uur 's avonds terug zijn') gaat het na een voorzichtige instap aan de steiger richting polder De Plomp. Aan de namen in De Biesbosch zou je een hoofdstuk kunnen wijden, met sloten en polders als Middel Gat van de Plomp, Kees jes Killeke, Polder Kwestius, Ruwenhekkip en het Nauw van Paulus op de rode route van 17 kilometer. Die afstand is wel een din getje voor een beginner of een gezin, zeker als je onderweg iets rustig wilt bekijken en bij een aanlegplaats tijd wilt nemen voor ZATERDAG 11 JULI 2020 39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 119