WIM HOFMAN Gehoord Weg naar Perkpolder veiliger Drie weken zomerschool geen opgave 4 Gehoord tijdens het (op ge paste afstand) wachten bij winkels, in coronatijd: Gelukkig zijn de kinderen weer naar school en kan ik lekker mijn eigen gang gaan. Wat een gesodemieter met die karretjes! Waarom doen mensen altijd zo vervelend. Ik heb wel een mondkapje hier in mijn tas, maar ik zet het nooit op. Je loopt gewoon voor gek. Ze kwamen om een uur of zes en hebben alles op de stoep gezet, meubels, de TV, kasten, kleren, al les. Gelukkig regende het niet. Ze hielden me een paar dagen in coma. Mijn vrouw dacht dat ik allang dood was. Goed hoor, nu kan ik gewoon weer elke week naar de kapper. Mijn pies is altijd bruin 's och tends. Net thee. Hij kan geen werk vinden. Hij zegt dat het aan de corona ligt, maar daarvoor was het ook al zo. Hij heeft zijn school niet afge maakt, maar hij wil wel een we reldreis maken. Ze hebben een paar van die jonge gansjes gewoon doodgere den; wie doet nu zoiets? De tuin ziet er pico bello uit. We hebben twee bomen gerooid en alles is gesnoeid en overal staan stokjes bij. Ze heeft twee vriendjes, maar ik vind die Stefaan veel leuker. Hij is niet zo'n toffe bink als Tintin, maar aardiger voor haar. Veel lie ver. Hij heet niet echt Tintin. Hij heet Tim, maar zij noemt hem al tijd Tintin. Daarom doen wij dat ook maar. Je mag nu maar honderd en daar houd ik me aan, maar ze sje zen je allemaal voorbij. We willen naar de Costa del Sol, dat begrijp je toch wel. Hier voel je je net een gevangene. Zo gauw we weer weg kunnen: hup- petee! Ik ga met ze naar het park; dan hoef ik het niet op te ruimen. Ik ben wel een vrouw, maar je denkt toch niet dat ik op die Kaag van de SP ga stemmen? De Kalverdijk was altijd aangeslo ten op de Zeedijk, maar de aanslui ting verviel toen in 2014 het veer- plein werd opgehoogd voor Plan Perkpolder. Verkeer was daardoor aangewezen op de Perkstraat en de Kalverdijk. Omwonenden hadden al snel in de gaten dat die wegen veel te smal waren voor zo veel au tomobilisten. Tegemoetkomend verkeer moet vrijwel altijd uitwij ken naar de bermkant. Schone Polder De stichting Schone Polder, die vooral bestaat uit omwonenden van Plan Perkpolder, drukte de ge meente Hulst meerdere keren op het hart dat er een oplossing moest komen. Het wordt immers steeds drukker richting het strand van Perkpolder, zeker nu er met Bar Goed een volwaardig paviljoen staat. Hulst geeft nu alsnog gehoor aan de klachten. Vandaag beginnen de werken om de Kalverdijk en de Zeedijk weer met elkaar te verbinden. De klus duurt twee weken. Waar andere leerkrachten misschien al de koffers aan het pakken zijn, gaat Sebastiaan Vanhijfte gewoon door. Voor de directeur van de zomerschool begint het werk pas. Guido van der Heijden Terneuzen Vanaf 16 juli krijgen 79 basis schoolkinderen in de gemeente Terneuzen drie weken lang les in de zomervakantie. De zomer school is groter dan ooit. Vorig jaar namen er nog 44 kinderen deel. Deze zomer gaan er vier groepen van vijftien kinderen aan de slag met nog een extra NT2- groep voor kinderen voor wie Ne derlands niet de moedertaal is. Vanhijfte sluit niet uit dat corona een verklaring voor de groei is. ,,Het kan zeker wel een rol spelen voor het grote aantal kinderen in de NT2-groep. Voor de ouders van die kinderen was de periode van thuisonderwijs natuurlijk lasti ger." Superenthousiast Vanhijfte was vanaf de start, zes jaar geleden al betrokken bij de zomerschool, de laatste twee jaar als directeur. Drie weken tijdens de zomervakantie blijven werken ziet hij allerminst als offer. ,,Het is mijn eigen keus, net zoals voor alle leerkrachten die meedoen en ik kijk er ook echt naar uit. Voor de allereerste zomerschool was iedereen sceptisch. Drie weken zomervakantie inleveren? Waar voor? Maar het resultaat na de eerste keer was dat de kinderen superenthousiast waren. De kin deren die meedoen vinden het hartstikke leuk. Dat lezen we ook terug in de motivatiebrieven van kinderen die al eerder meegedaan hebben." ,,Nee, het is niet zo dat kinde ren naar de zomerschool gestuurd kunnen worden als een soort kin deropvang. Er zijn twee manieren om voor de zomerschool in aan- merking te komen: op advies van een leerkracht of omdat een kind eerder ook al naar de zomerschool ging." Het doel is toch kinderen wat extra onderwijs te geven voor de vakken waar ze het nodig heb ben, het gebeurt alleen iets an ders. ,,De groepen zijn half zo groot dus voor ieder kind is er meer aandacht en we geven echt onderwijs op maat." Een vierkante meter Een van de methoden die de zo merschool hanteert is Levensecht Leren. ,,Als je iets meemaakt blijft het veel beter hangen. Denk maar aan een vierkante meter, hoe groot is dat nu eigenlijk, een M met een 2'tje erachter? Dat zegt de kinderen niks. Maar als je naar buiten gaat en echt dingen gaat nameten, dan blijft het veel beter hangen. Om nou te zeggen dat we in drie weken van een drie voor rekenen een zeven kunnen ma ken, nee. Daarvoor is drie weken te kort en het is ook moeilijk te meten. Maar scholen zeggen wel degelijk het resultaat van de zo merschool te merken maar dat kan ook zijn omdat kinderen met meer zin na de vakantie weer naar school komen." vrijdag 10 juli 2020 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Verkeer dat via de Zeedijk naar Perkpolder gaat, hoeft zich niet langer door de smalle Perk- straat te wringen. De Zeedijk wordt opnieuw aangesloten op de Kalverdijk. Daarmee komt een eind aan onveilige verkeers situaties. Bob Maes Perkpolder Zomerschooldirecteur Sebastiaan Vanhijfte kijkt uit naar de start van de lessen. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52