7 land begint de zoektocht naar het juiste adres. Het gaat om een vakan tiehuis op De Banjaard, wat het er niet makkelijker op maakt. ,,Goede sauna hebben ze hier'', weet Theo. ,,Daar ben ik geweest met mijn vriendin. En wat denk je? Precies toen we naar buiten kwamen, werd ik gebeld voor een bestelling. Die kon ik onderweg naar huis precies afge ven, dat kwam echt mooi uit.'' Want 24/7 is bij hem ook echt 24/7. Bestel len kan altijd en als het om een be paalde reden niet kan, geeft de bier koerier dat netjes aan. Slaap is voor de naar Zeeland geko men Amsterdammer bijvoorbeeld geen excuus om een klant te weige ren. Zijn rust pakt hij tussendoor. „Inmiddels kan ik een beetje inschat- ten waar de piek ligt en wanneer het rustig is. Dan ga ik naar bed, maar al tijd met het geluid van de telefoon aan.'' Hij moet wel, zegt hij zelf. ,,De klanten moeten krijgen wat ik ze be loof. Als op mijn website staat dat ze elk moment van de dag koud bier binnen een bepaalde tijd thuis be zorgd kunnen krijgen, moet ik er ook voor zorgen dat ik dat waar kan ma ken.'' Als hij het juiste vakantiehuis ge vonden heeft en de bestelling achter de voordeur is verdwenen, zet Theo weer koers naar huis. De voorraad in zijn bus raakt op en moet weer aan gevuld worden. De telefoon blijft on dertussen rinkelen. Zo vaak, dat on geveer de helft van de bellers achter het net vist. ,,Nu is het echt spitsuur'', Ik denk dat ik Zeeland bijna vaker 's nachts dan overdag gezien heb zegt de barman op wielen, die in middels meer op een telefonist lijkt. ,,Het is dan gewoon niet mogelijk alle bestellingen aan te nemen, tenzij ze een tijd willen wachten.'' Maar dat is vaak niet het geval. Behalve het bier raakt op veel plekken ook het geduld snel op. Uitzinnig In Arnemuiden bijvoorbeeld, de vol gende plaats van bestemming. Als de navigatie aangeeft dat de witte bus al bij de feestvierders om de hoek is, gaat de telefoon. 'Laat anders maar zitten als het nog lang duurt', klinkt het enigszins sip. Maar Theo doet de naam van zijn bedrijf Het Blije Kratje eer aan. De jongen aan de lijn is uit zinnig van vreugde als hij hoort dat het wachten al snel beloond zal wor den. 'Dan ga ik nu naar buiten om op je te wachten!' Ook in Goes raakt de drankvoor raad steeds verder op. Na Arnemui- den volgen weer twee bestellingen uit de Ganzestad. Theo levert ze - rond 02.00 uur - netjes af en rijdt daarna met zijn witte bus de nacht in, op naar de volgende rit. De vuurkorf, die aan het begin van de avond zo lekker knisperde in zijn tuin, zal waarschijnlijk gedoofd zijn. Voor het vlammetje van Theo geldt dat niet. Want het geluid van fees tende jongeren in Zeeland houdt nog wel even aan. En als zij de bier koerier nodig hebben, zal die voor hen klaar staan. Ook diep in de nacht. vrijdag 10 juli 2020 staat Zeeland nooit droog -Theo Stoke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35