Na 52 jaar van de basisschool af Ketelmakerij: nog even slapen in een tentje 5 EERSTE BEWONERS NIEUWE WIJK VLISSINGEN Van de 60 woningen en 26 appartementen, die binnen twee jaar het Vlissingse wijkje Ketelmakerij vormen, zijn er nog maar enkele te koop. De kadewoningen worden sinds vorige week opgeleverd. www.jan-gbm.nl war zien waren. Eerst bleek er meer vervuiling in de bodem te zitten dan verwacht en daarna moest het werk nog eens worden stilge legd. Er zaten veel zware materia len in de bodem, waardoor heipa len niet de grond in waren te heien of te boren. Pas na de inzet van een vergruizer kon het werk weer worden hervat." Victor van Elzakker (30) en zijn partner wonen al min of meer in een kadewoning. Er ligt geen parket of vloerkleed op de grond en de mu ren zijn verveloos. Alle woon ruimtes moeten nog worden in gericht. De nieuwbakken Vlissin- ger - 'ik kom uit Scheveningen' - wijst grijnzend naar een tentje op de eerste verdieping. ,,Dat is onze slaapkamer." Er moet dus nog wel het een en ander gebeuren voor het stel echt kan genieten van hun nieuwe huis. ,,Maar we moeten vóór 1 au gustus uit ons huidige huis. Dus zijn we hard bezig om voor die tijd zo veel mogelijk in orde te maken." Elke dag heen en weer naar de Randstad is geen optie, vandaar het tentje, verklaart Van Elzakker, die een baan in Middel burg heeft. ,,We zochten een huis ten westen van Middelburg, want de zee mocht niet te ver weg zijn." Drie keer verhuizen Ook buurman Wim Spreij is blij met een huis aan Het Dok, vlak bij het centrum van Vlissingen. ,,We woonden op zich prima in Oost-Souburg. Maar toen deze mogelijkheid voorbijkwam, hoef- den we niet lang na te denken." Dat het een half jaartje langer duurde dan voorspeld, voordat Wim, zijn vrouw Jessica en doch ters Yaiza en Mrra de sleutel van hun nieuwe huis kregen, was wel een tegenvaller voor de Spreijtjes. Het gezin moest twee keer tus sentijds verkassen, omdat ze pas eind augustus hun woning kun nen betrekken. ,,De voorspellin gen over de vordering van de We woonden op zich prima in Oost Souburg. Maar toen deze mogelijkheid voorbijkwam, hoefden we niet lang na te denken bouw klopten vaak niet. We moesten ons oude huis verlaten in Souburg, omdat we dat met de kopers hadden afgesproken. De aannemer had wat beter kunnen communiceren." Makelaar Bert Bimmel, verko per voor de woningen in Ketel makerij, neemt het op voor de bouwers. ,,Ze kregen te maken met tegenvallers, die niet te voor- Bouw in sneltreinvaart De bouwers kunnen de komende maanden misschien weer wat op het schema inlopen. Vanwege de voorspoedige verkoop worden de fases twee en drie in één keer ge bouwd. De huizen aan de De Willem Ruysstraat, Hellingbaan en de nieuwe weg Ketelmakerij zullen de komende anderhalf jaar uit de grond schieten. Slechts enkele huizen zijn nog niet verkocht en van die woningen ligt op twee al een optie. Bimmel verwacht dan ook dat de nieuwe wijk Ketelma kerij eind volgend jaar, begin 2022 geheel af is. De familie Spreij verhuist eind augustus. Wim: ,,Als het goed is, wordt de keuken dan net ge plaatst. Het zal nog niet helemaal af zijn, maar we verwachten wel dat we dan in ons huis kunnen wonen. Het zal ook wel moeten, want de termijn dat we in onze tijdelijke woning kunnen blijven, zit er dan op." Het is een onwerkelijk einde van haar onderwijzersloopbaan. Vlak voor haar pensionering moest ze haar zeventien leerlingetjes lesge ven via de computer met video. Ze is complimenteus over de vergader discipline van haar vaak zevenjarige pupillen. ,,De microfoontjes open voor een antwoord en daarna weer netjes dicht. Ik heb nog leren pre senteren. Ik kwam de eerste tijd wel een half uur eerder uit bed. Het was best spannend of het zou lukken met de techniek. Het was wel fijn dat de kinderen die thuis zaten konden meekijken in de klas." Die techniek werkte prima. ,,Toen ik begon werkten we met bordkrijtjes en stencilmachines. Nu hebben we digiborden en komen de boekjes in kleur en geniet uit het kopieerapparaat. Elke maand las ik een boek voor met een diaprojector waarin de dia's altijd verkeerd za ten. Nu lees ik een prentenboek voor en worden de tekeningen ge projecteerd op het bord." Ze verlaat de school op een mo ment dat de sloop van de gebouwen aan het Oranjeplein en de Jan de Priesterstraat aanstaande is. Toen ze als meisje begon aan de eerste klas van de Van Daleschool, zoals die nog heette, was het gebouw aan de Jan de Priesterstraat nog nagel- nieuw. ,,Er was zelfs een podium met coulissen. Er is in die jaren daartussen zoveel verbouwd, aan gebouwd en veranderd. De garde robe was handwerklokaal en ook nog bibliotheek. Het was woekeren met ruimte." Zonnebloemen De Middelburgse gaat het contact met collega's, ouders en kinderen missen, ,,maar ik ben ook wel moe na zo'n schooljaar." Ze gaat reizen voor zover het kan, kamperen en hoopt van de winter weer te lang laufen. En tuinieren. ,,We gaven zaadjes mee aan de kinderen en die sturen foto's van de hoge zonne bloemen. Zo leuk." jRONDWERK BESTRATING MUZIEK Jan... en Grondwerk, Bestrating en Tuinaanleg Alles naar uw wens! Kijk voor inspiratie op onze website vrijdag 10 juli 2020 WA M Juf Ria van Belzen is na 52 jaar einde lijk vrij van basisschool de Tweemas ter-Kame leon in Oost Souburg. FOTO LEX DE MEESTER René Hoonhorst Vlissingen -Wim Spreij Ria van Belzen was er als meisje uit de wijk Havendorp in Vlissin gen al leerling. Zelf stond ze er 46 jaar en vier maanden voor de klas. Vandaag is het haar laatste schooldag bij basisschool De Tweemaster-Kameleon. Groep drie aan het Oranjeplein zwaait haar uit. Oost-Souburg Wim en Jessica Spreij met dochter Izarra bij hun nieuwe woning in de wijk Ketelmakerij aan de Jan Weugkade. foto boaz timmermans Jan de Visser Koudekerkseweg 165 Middelburg Telefoon: 06 51 103 083 www.facebook.com/ jan.gbm.middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33