Boerenhol krijgt geen rondweg, maar meer wegversmallingen /ertli jfOosUrscIrtfa Goede hoop voor herten kinderboerderij Rust, ruimte en frisse zeelucht ZEELAND 3 al 90% verkocht! De N675, die dwars door het buurt schap loopt, is de enige overgeble ven weg vanaf Breskens naar de kust, na het afsluiten van de Lange- weg in 2017. Het wordt er steeds drukker met toeristen, vooral door de bouw van meer vakantieparken aan de kust. Vrijwel al die vakantie gangers rijden door Boerenhol. Dat doen ze regelmatig ook nog eens (veel) te hard. Bewoners van Boe- renhol klagen daarom dat de veilig heid in het geding is. Begin dit jaar ramde een busje nog een gepar keerde auto. ,,Dit is de zoveelste keer", was destijds de reactie van omwonenden. Boerenhol is vol gens hen geen verkeersader, maar een verkeersslagader. IJdele hoop De bewoners en branchevereni ging Recron willen een rondweg langs het dorp, maar die hoop blijft voorlopig ijdel. Wat de provincie wel gaat doen, is de entrees herken baarder maken als bebouwde kom en extra wegversmallingen aan brengen. Bewoners konden woens dag op een informatieavond op de plannen schieten. Hun ideeën wor den verwerkt in het maatregelen pakket. De provincie werkt de schetsen de komende tijd verder uit, in de hoop dat de maatregelen in 2021 getroffen worden. De provincie benadrukt dat het oplossingen voor de korte termijn zijn. Samen met de gemeente Sluis en bewoners wil de provincie een plan maken om de N675 een meer dorpse uitstraling te geven. TERNEUZEN Honderd procent zekerheid kan Wies Neve, voorzit ter van de Stichting Kinderboerde rij Clinge-Terneuzen nog niet ge ven, maar, laat hij weten, 'ik heb ab soluut goede hoop dat de herten in Terneuzen kunnen blijven'. De reden voor zijn optimisme is de geslaagde geldinzamelingsactie via internet van de Terneuzense Miranda Eekhout (opbrengst meer dan 12.000 euro) en de reacties van bedrijven op een sponsorverzoek van de stichting zelf. ,,Hartverwar- mend", noemt Neve de respons. ,,Dit werkt motiverend." Door het wegvallen van horeca- inkomsten, als gevolg van de coro nacrisis, zag de Stichting Kinder boerderij zich genoodzaakt in te grijpen. Dierenverzorging kost geld. In Clinge is in overleg met de beheerder besloten een aantal var kens en schapen weg te doen. In Terneuzen viel het oog op de her ten, mede omdat de omheining van het hertenkamp slecht is. De ingreep in Clinge riep geen reacties op, die in Terneuzen des te meer. ,,Hertenogen dwingen", ver klaart Neve het verschil. Hij is er uiteindelijk blij mee. Inmiddels is een offerte aangevraagd voor een nieuwe omheining van het herten kamp. Volgende week verwacht Neve uitsluitsel. ,,Ik heb absoluut goede hoop dat de herten kunnen blijven", durft hij alvast te zeggen. De stichting heeft geen verzoek om steun bij de gemeente neerge legd. ,,Terneuzen doet al veel voor ons", aldus Neve. college in Hulst is het gezicht van de campagne. Tot nu toe waren scholen vooral bezig met het op lossen van hun eigen personeels problemen, weet Hageman. ,,De website heeft ervoor gezorgd dat alle scholen het besef hebben dat we samen de kar moeten trekken. We hebben bijvoorbeeld een dag georganiseerd voor alle HR-me- dewerkers van de Zeeuwse scho len. Daar zaten dus concurrenten met elkaar aan tafel, maar de con clusie van die dag was dat het be ter werkt om gezamenlijk naar le raren te zoeken. Als de ene school bijvoorbeeld een docent Duits no dig heeft voor tien uur, en er is op een school in de buurt twaalf uur beschikbaar, dan heb je samen een aantrekkelijkere baan." Meer dan verwacht Hageman heeft in Vlaanderen contacten gelegd met hogescho len, en geïnventariseerd wat de wensen zijn van Vlaamse do centen. ,,We hebben ook gericht campagne gevoerd via sociale me dia en met sprekend beeldmateri aal geprobeerd om het werken in Zeeland in the picture te zetten. Nu er veel vacatures vrijkomen, zien we dat 140 mensen geïnteres seerd zijn in de mogelijkheden. Dat zijn er meer dan verwacht. We nemen met alle mensen con tact op. Ik heb bijvoorbeeld ge sproken met een docente die naar Kapelle verhuisd is vanuit Ant- werpen. Ze wil graag in Zeeland aan de slag, maar het lukte haar met haar diploma's niet om een baan te vinden. We hebben haar advies kunnen geven." Hageman en zijn collega's helpen ook pas afgestudeerden of mensen die zich willen laten omscholen. ,,In Zeeland is vooral gebrek aan do centen natuurkunde, wiskunde en klassieke talen. Ik heb bijvoor beeld gericht studenten aange schreven die pas hun opleiding tot wiskundedocent hebben afge rond." Zuid-Holland en Brabant Voor Vlaamse docenten kan Zee land interessant zijn, omdat de lo nen hoger liggen, en omdat ze sneller een vaste aanstelling kunnen bemachtigen. ,,In België kan dat tien tot veertien jaar du ren. In Nederland lukt dat vaak na twee jaar al. Soms nog sneller." Volgens Hageman ziet het er naar uit dat de meeste vacatures in Zeeland voor komend schooljaar ingevuld kunnen worden. ,,Maar daarmee is het probleem niet op gelost. Er studeren te weinig jon geren af in Zeeland om de vacatu res in te vullen." De Zeeuwse scholen willen de komende ja ren ook actiever gaan werven in Zuid-Holland en Brabant. ,,We moeten een gedegen systeem van samenwerking opzetten, waar we nog jaren mee verder kunnen. Het begin is er." IV M CORONA BEZICHTIGINGEN ALLEEN OP AFSPRAAK Tel. 0031653 402 705 nhendriks@telenet.be*wwwwaterresortoostej vrijdag 10 juli 2020 Meer wegversmallingen en dui delijke bebording dat de weg door Boerenhol binnen de be bouwde kom valt. Met die maat regelen komt de provincie op de proppen om Boerenhol veiliger te maken. Volgend jaar beginnen de werkzaamheden. Bob Maes Boerenhol Zeeuws, Vlaams Sofie Emmaneel uit Oosteeklo gaat komend schooljaar aan de slag op het Lodewijk College in Terneuzen. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31