Stemming vandaag, Statenleden torpederen pakket niet Souburger Theo Stoke Voetbalfusie ,,We zijn dus voor een fait accom pli gesteld", concludeerde George Lernout (50Plus) na vijf uur debat teren in Studio A58 in Middelburg verbluft. In de gelegenheids-Sta tenzaal die door geleende school- bankjes deed denken aan een exa menlokaal was gedeputeerde Dick van der Velde toen net aan zijn be antwoording begonnen. ,,Het pak ket is zoals het is", zei hij. ,,U kunt er nee tegen zeggen of ja. Op het moment dat we er voorwaarden aan willen stellen of iets willen toevoegen, moeten we terug naar de tekentafel en ik voorspel u dat dat niet goed zal uitpakken. En in middels zijn Vlissingen en het da gelijks bestuur van waterschap Scheldestromen al akkoord." Hoop vervloog Daar vervloog de hoop op het af schaffen van de tol als extra maat regel, zoals Forum voor Democra tie wil. Desnoods alleen voor Zeeuwen, zoals Partij voor Zeeland voorstelde. Net als die partijen mopperden Partij Pro Zeeland en 50Plus op het pakket van 650 mil joen euro dat Zeeland meer dan 1000 banen moet opleveren. Het gaat onder meer om een justitie- complex met een extra beveiligde gevangenis, een kennis- en oplei dingscentrum voor water, voedsel en energie, een huisartsenoplei- ding en extra intercity's. De me ningen daarover varieerden van 'sprokkelwerk' (Martin Bos van Forum voor Democratie) en 'slappe hap' (Robert Koevoets van Pro Zeeland) tot 'ons hele verlang lijstje zit erin' (Sylvia Tuinder van de SP) en 'sterk staaltje van de on derhandelaars' (Jan Henk Verburg van Christenunie). Omdat aan de inhoud van het pakket niet gesleuteld kan worden, spitste het debat zich toe op de vraag hoe zeker het is dat alle maatregelen worden uitgevoerd. De steun van D66, ChristenUnie, GroenLinks en Partij voor de Die ren is daarvan afhankelijk. Waakhond Een waakhond van het Rijk moet de uitvoering van de maatregelen bewaken. Mochten bepaalde pro jecten in de toekomst toch mislo pen, dan moeten ze worden ver vangen door een ander plan dat een vergelijkbaar effect bewerk stelligt. De vier partijen vroegen of een lijstje van afgevallen projecten als reserve aan het pakket kunnen worden toegevoegd. Dat kan niet, maar volgens gedeputeerde Jo-An- nes de Bat zijn wensen als een tol vrije tunnel of een cultureel cen trum in Vlissingen niet weg. ,,Naast dit pakket hebben we een geweldige lobbylijst om mee aan het werk te gaan in Den Haag." 'Stikjaloers' Hij benadrukte ook dat andere provincies 'stikjaloers' zijn op de manier waarop de plannen zijn ge borgd. De coalitiepartijen CDA, SGP, VVD en PvdA lieten blijken vandaag het pakket te gaan steu nen, net als de SP. Dat is een meer derheid, waarbij D66, CU en GroenLinks zich zullen aansluiten als ze overtuigd zijn van garanties dat het pakket wordt uitgevoerd. bezorgt dag en nacht bier Besturen Domburg en Oostkapelle nog niet op één lijn It vrijdag 10 juli 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ,^EIO)rq Kees Verburg van Reimerswaal (rechts op de foto) kwam met het idee van een 'corona-proof' alternatief voor de traditionele Mosseldag. Het initiatief werd omarmd door de sector, de lokale middenstand en de provincie. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat ziet zelfs een grote toekomst voor de Mosselboulevard wegge legd. ,,Dit kan een mooie nieuwe traditie worden." In Milan Vader hebben de provincie én de mosselsector Hij had eigenlijk rond deze tijd in Tokyo moeten zijn. Maar in plaats van zich warm te draaien voor de Olym pische Spelen opende de Middelburgse mountainbiker Milan Vader gisteren met provinciebestuurder Jo Annes de Bat de Mosselboulevard in Yerseke. Het is niet de nieuwe naam van de Havendijk, maar de vlag waaronder een doorlopend programma van activi teiten rondom de mossel wordt gepromoot. Wethouder een ideale ambassadeur gevonden. De topsporter zocht zelfs zélf contact op toen hij las over een nieuwe campagne onder jongeren. ,,Als er iets is waar je mij 's nachts voor wakker kunt maken, dan is het wel een lekkere Kijk op de site bij /video mossel!" Mosselboulevard kan foto marcelle DAviDSE nieuwe traditie worden Compensatie zonder extra's krijgt groen licht Urenlang hebben Provinciale Staten gisteravond gedebat teerd over het pakket aan maat regelen waarmee Zeeland wordt gecompenseerd voor het mislopen van de marinierska zerne. Er klonk volop kritiek en er werden veel twijfels geuit, maar het plan wordt niet getor pedeerd. De stemming vindt deze ochtend plaats. Ernst Jan Rozendaal Middelburg ZEELAND6 ZEELAND9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29