24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Waarom zou je het Ik Vertrek-concept alleen loslaten op mensen die naar het buiten land verhuizen? Het leent zich ook uit stekend voor andere situaties waarin het roer wordt omgegooid. Zoals bij mensen die - hoe 2020 wil je het hebben - een foodtruck beginnen. En dat noem je dan heel simpel Foodtruck Gezocht. Talpa-trucje, waar de kopieermachine nu eenmaal nooit stilstaat. Maar het is gewoon NPO 1 en Avro- Tros, dat zijn Ik Vertrek-imperium na Nederland Verhuist nog verder uitbouwt. En geef ze eens on gelijk. Ik Vertrek is niet alleen een kijkcijferkanon maar ook een kwaliteitskeurmerk. Dat komt gro tendeels door de voice-over van Edwin Diergaarde, die de kunst verstaat elke zin ironisch te laten klin ken, zonder hem zo in te spreken. Je hoeft hem en kel maar 'de grote dag is eindelijk daar' te horen zeggen en je zit je als kijker al te verkneukelen op de bank. Wat zal er nu weer eens misgaan? En wie is dus de voice-over van Foodtruck Gezocht? Precies. emigratie en de carrièremove tot foodtrucker. Zo als er mensen bestaan die ongezien een huis kopen in een land waar ze nog nooit zijn geweest, zo heb je ook mannen die een stoere Amerikaanse truck kopen vanaf een plaatje, die in 22 dagen naar Ne derland laten verschepen en dan een schietgebedje doen of het ding wil starten. Neem bijvoorbeeld Dirk Poffer, de stoere Hellendoorner uit de eerste aflevering van woensdag. Rutte in Op1 over corona Concert gebouw in problemen Dat er na het omdraaien van het contactsleuteltje een harde plof klinkt en Dirk concludeert dat het te gevaarlijk is om de weg op te gaan, verbaast na tuurlijk niemand. Maar rasoptimist Dirk is niet ne gatief te slaan. Die is op slag verliefd op zijn witte wasserettewagen ('boevenwagen', aldus Dirk) met kogelgaten en gaat in de weken daarna enthousiast aan de slag met nieuwe accu, nieuwe bedrading, startkabels, een lik plamuur en niet te vergeten een botte decoupeerzaag om een luik te maken waar door hij straks zijn poffertjes kan verkopen. Dirk Poffer, poffertjes, voelt u hem? Maar dat is hem nog niet dol genoeg. Hij wil ook nog even zijn eigen bakplaat fabriceren, waarin geen holletjes zitten maar hartjes. Zodat hij zich van zijn concurrenten onderscheidt door zijn poffertjes als 'loffertjes' (hartjes, love, loffertjes dus) aan te bieden. Er is hem zoveel aan gelegen dat hij zelfs een bakcursus doet aan de poffertjesacademie. Hoe het afloopt? Kijk zelf maar. Wel een waar schuwing vooraf: een blik op Dirk en zijn poffer tjes en je wilt als kijker niet meer dat het misgaat. Quote van de dag Ik vind buikpijn vanwege mijn geloofwaardigheid ook een hoge prijs Alexander van Eenennaam Waar die bij naam van daan komt? Carrie ten Napel en Charles Groenhuij- sen kijken elkaar vragend aan in het verder verlaten mediacafé boven de studio van Op1. Pas over negen uur zal een etage lager de tune klinken en zullen ze als vertrouwd, hij links en zij rechts, hun liveprogramma pre senteren. De Charries dus. ,,Ik hoorde dat volgens mij van een re dacteur", herinnert Ten Napel zich. ,,Ze vroeg: weet je wel dat we jullie achter de schermen zo noemen?'' Ze schieten allebei in de lach. Ook op deze regenachtige woens dag zijn ze weer in de Westergasfa briek om te doen wat ze sinds januari gewend zijn: namens Omroep MAX de woensdaguitzending van Op1 pre senteren. In het eerste halfjaar van Op1 haalden alleen de woensdag en de maandag (Erik Dijkstra en Wille- mijn Veenhoven) gemiddeld 1 mil joen kijkers. Al vrij snel na het begin van de 'talkshowoorlog' met RTL 4 (Jinek) kregen Ten Napel en Groenhuijsen in een rondvraag van onderzoeksbu reau Peil.nl samen met Eva Jinek de hoogste waardering: alledrie kregen ze van de kijkers een 7,3. ,,Zij is ook wel een talentje, hoor'', zegt Groen huijsen met een knikje naar Ten Na pel. Dat ze hier samen zitten is te danken aan Jan Slagter, direc teur van Omroep MAX. Hij koos de twee half december uit. Groenhuijsen kreeg op een donderdagavond om 11 uur een be richtje van Slagter. ,Of ik het zag zit ten. Eh... nou... eh.... ja! Ik kende Carrie niet, haar va der Evert wel natuurlijk, we werkten jaren in hetzelfde gebouw. Maar ik zei: geef me haar 06, dan bel ik haar wel.'' Ten Napel: ,,Je belde me vrijdag, toen had Jan mij ook net gevraagd. De dinsdag daarop moesten we al onze eerste proefuitzending doen. Het leek me handig als we daarvoor tenminste hadden kennisgemaakt.'' Dienend Dat werd een zondagse kop koffie in Van der Valk-hotel De Witte Bergen in Hilversum. Ten Napel: ,,Jij appte me: ik zit bij het raam. Alsof ik niet wist wie je was. Jij zei: volgens mij moeten we dienend zijn aan het pro gramma en onze gasten. En ik zei: daar ben ik het helemaal mee eens.'' Groenhuijsen: ,,We waren weder zijds al uitgehuwelijkt natuurlijk. We hadden niet zoveel meer te willen.'' Twee dagen later maakten ze met minimale voorbereiding een proef uitzending waarin het ging over voetbal en racisme, cybercrime en de Poffert es Het klinkt op het eerste gehoor als een typisch Er blijken genoeg parallellen te zijn tussen een TELEVISIE Premier Mark Rutte is zondag te gast bij Op1 om te spreken over de corona crisis en het ra- cismedebat. Je roen Pauw en Fidan Ekiz, die afgelopen zon dag hun laatste uitzending had den, keren voor die gelegenheid eenmalig terug. MUZIEK Het Koninklijk Concertgebouw in Amsterdam moet reorgani seren vanwege de financiële gevolgen van de coronacrisis. Het Concertge bouw verwacht dit jaar ondanks overheidssteun een verlies van zo'n 3,5 miljoen. vrijdag 10 juli 2020 GO —Jan Dijkgraaf laat 6000 euro schieten door te stoppen met zijn radiocolumn in Veronica Inside. Hij mocht dinsdag zijn column over Gordon niet voorlezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24