II 35% publiek, geen uitfans Red Bull mag Vettel bellen 21 doen') en de aanvaring tussen Le wis Hamilton en Alexander Albon. ,,Maar daar kunnen we over blijven praten wat we willen, het lijkt me belangrijker dat we naar het ko mende weekend kijken en resultaat gaan scoren'', benadrukte Verstap pen. Want na een race op nota bene het eigen circuit van Red Bull Ra cing, waar de Limburger in 2018 en 2019 nog zo fraai had gewonnen, staat niet alleen hij nog met lege handen. Ook zijn Oostenrijkse ren stal bungelt triestig onderaan in het constructeurskampioenschap, naast de teams van Williams en Haas. En dan was er ook nog dat on verwacht grote gat in de kwalifica tie met Mercedes van maar liefst een halve seconde. ,,Ik denk dat we prima stappen hebben gezet, maar Mercedes heeft duidelijk ook héél goede zaken ge daan deze winter. Dus moeten we blijven pushen'', onderstreepte Verstappen nog maar eens. ,,We weten gewoon dat het in de race Chagrijnig blijven levert je niets op. Daar is het team ook niet mee geholpen 'VERLOREN ZOON' dichter bij elkaar moet zitten. Als we alles kunnenfinetunen, ziet het er al een stuk beter uit.'' Zijn vertrouwen heeft na die eer ste slechte beurt nog geen knauw gehad. ,,Dat vertrouwen is er altijd geweest en dat is nog altijd het zelfde. Natuurlijk, de titel wordt lastiger nu, dat is logisch. En Merce des is nu eenmaal sterk, daar kun je niks aan veranderen. Maar ik denk dat wij dat ook zijn'', besloot Ver stappen. ,,We hebben het alleen nog niet laten zien op het circuit.'' dion toekomen. De KNVB roept op niet op de gebruikelijke manier ca tering aan te bieden, maar met rondlopende verkopers te werken. Wat in elk geval vaststaat, is dat er voorlopig geen uitsupporters naar wedstrijden kunnen. Dat zou tot nog meer problemen leiden bij het van- en naar het stadion krijgen van Dit plan is niet voor de lol gemaakt, je moet ergens mee beginnen fans. Bovendien kunnen de thuis clubs het uitvak goed gebruiken om een groter percentage van hun sei zoenkaarthouders kwijt te kunnen. Ook kan er geen gebruik worden gemaakt van staanplaatsen. Clubs kunnen alleen geregistreerde, plaatsgebonden kaarten verkopen, die horen bij een vaste stoel. Sup porters moeten dan ook zitten. Tenzij de vakken met staanplaatsen kunnen worden voorzien van stoel tjes, kunnen die delen van het sta dion niet gebruikt worden. Waar het protocol niets over zegt, is of er gezongen mag worden. De maatregel dat zingen of schreeu wen in het stadion voorlopig verbo den is, zoals premier Mark Rutte eind juni aangaf, leverde al snel weerstand op. De KNVB weet nog niet hoe met die maatregel omge gaan moet worden en omschrijft dat in het protocol als volgt: 'Vanuit de landelijke partners is nog geen uniform handelingsperspectief te delen, waardoor dit nog niet is op genomen in dit protocol. Voor de start van het seizoen wordt hier meer helderheid over verschaft'. Het Supporterscollectief Neder land heeft er begrip voor dat uit- supporters voorlopig niet welkom zijn. ,,Het protocol is al zo ingewik keld, de fans van de thuisclub zijn niet eens allemaal welkom'', zegt voorzitter Matthijs Keuning. ,,We zien dit dan ook als de eerste stap op weg naar volle stadions. Maar als je het protocol leest, heb je niet di- rect zin om naar een wedstrijd te gaan. Je moet met heel wat dingen rekening houden. Maar dit plan is niet voor de lol gemaakt. Je moet er gens mee beginnen." Het seizoen in de eredivisie start het weekend van 12 september. De Keuken Kampioen Divisie is twee weken eerder aan de beurt. m.m.v. Jimmy Miltenburg vrijdag 10 juli 2020 GO Een gemas kerde Verstap pen bij de persconferen tie voor de Grote Prijs van Stiermarken. FOTO REUTERS - Max Verstappen (22) SPIELBERG Hij heeft nog geen knoop doorgehakt. Of Sebastian Vettel stopt met racen na 2020, of hij neemt een pauze van een jaar, of hij gaat door. „Maar ga ik door, dan is dat wel om te winnen. Het is geen geheim dat ik veel heb bereikt in deze sport en nog meer wil bereiken. Dus ik zal niet alleen maar door blij ven gaan om door te blijven gaan'', zo vertelde de vorige week 33 jaar geworden Duit ser, die na dit jaar weg moet bij Ferrari. Een gerucht doet de ronde dat Red Bull, waar hij als jonge twintiger zijn vier we reldtitels won, de 'verloren zoon' terug zou willen. Dat scenario noemde Vettel alvast 'interessant'. ,,Ze beschikken over een auto waar races mee kunnen worden gewonnen. Dus als ze me een kans aan bieden, dan zal mijn antwoord waarschijnlijk 'ja' zijn'', zo gaf hij toe. Staat niets over in het protocol van de KNVB: of er door de sup porters gezongen of hardop gejuicht mag worden. foto anp -Matthijs Keuning (Supporterscollectief Nederland)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21