Stadionprotocol KNVB: 15 tot 20 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN STIERMARKEN (OOS) Red Bull Racing staat na een voorbereiding vol hoop op nul punten na de eerste race. Dat kan en moét zondag beter, weet ook Max Verstappen. „Mijn vertrouwen is er altijd geweest en is nog steeds hetzelfde.'' Kort Sluiter coach van Görges Raemon Sluiter werkt voorlopig als coach van de Duitse Julia Görges. De Rotterdam mer bevestigt de prille samenwerking met de nummer 38 van de wereld. Het gaat vol gens hem voorlopig om een testperiode. ,,Daarna wordt besloten of er meer in zit'', aldus Sluiter (42), die de 31-jarige Görges komende week begeleidt op een toernooi in Berlijn. Eind vorig jaar kwam er een einde aan de succesvolle samenwerking tussen Sluiter en Kiki Bertens, die onder zijn lei ding doordrong tot de top 10 van de wereld. Pro League gaat weer verder De Hockey Pro League wordt na een onder breking van een half jaar in september her vat in Duitsland. Zowel de Duitse mannen als de vrouwen nemen het op 22 september in Düsseldorf op tegen België. De Neder landse mannen hadden zes wedstrijden ge speeld toen de Pro League werd stilgelegd, de vrouwen vijf. Beide Oranje-ploegen spe len pas eind oktober hun eerste duels. Zowel de mannen als de vrouwen spelen dan twee keer tegen Groot-Brittannië. Betis kiest voor Pellegrini Trainer Manuel Pellegrini (66) gaat aan de slag bij het Spaanse Real Betis. Hij begint komend seizoen en ondertekende een con tract voor drie jaar in Sevilla. De Chileen werd eind vorig jaar ontslagen bij West Ham United. Betis ontsloeg vorige maand coach Rubi vanwege de tegenvallende resultaten. China: geen grote toernooien In China worden de rest van dit jaar geen in ternationale sportevenementen gehouden. De autoriteiten hebben dit besloten om de kans op verspreiding van het coronavirus verder te beperken. Mogelijk worden er wel uitzonderingen op de regel gemaakt. Zo is het wel toegestaan om onder voorwaarden testwedstrijden te houden met betrekking tot de Winterspelen van 2022, die in Peking zullen plaatshebben. Bergstra neemt afscheid Sterke start voor Luiten Natuurlijk was die eerste afspraak van het seizoen vorige week een klein drama. Totaal niet voorzien, een ramp. Het slechtste scenario bij de opener van wat het jaar van de waarheid moest worden. Maar de ook in deze krant vervolgens ge trokken conclusies over werkgever Red Bull Racing, dat na een aanloop vol vertrouwen weer de opgeklopte verwachtingen niet waar kon ma ken, hadden Max Verstappen (22) nogal geïrriteerd. ,,Dat we hebben lopen pochen, wat totaal niet zo is. Ja, we vallen de eerste race uit door een klein dinge tje. Maar ik denk nog steeds dat we de allerbeste voorbereiding hebben gedraaid. En ik weet dat dus van binnenuit het team'', aldus de Ne derlander, die na de race in de om geving van de Red Bull Ring bleef. Al snel zette hij daar in Oosten rijk de knop weer om. ,,Het is altijd balen dat je uitvalt, maar dit was voor mij ook niet de eerste keer, hè. Je bent niet blij, natuurlijk. Maar je moet ook wel doorChagrijnig blijven levert je ook niets op. Daar is het team ook niet mee geholpen.'' Dus sprak hij met engineers, monteurs en met de teamleiding. En hij hoorde al spoedig dat de re den van het probleem waardoor hij na elf rondjes alweer de pits in moest, snel gelokaliseerd was. ,,Van een mechanisch probleem werd dat uiteindelijk een elektrisch pro bleem. En ik kan natuurlijk niet he lemaal in detail treden, maar van onze kant was dat vrij eenvoudig weer te verhelpen'', aldus Verstap pen, die goede hoop heeft dat die narigheid hem zondag niet weer overkomt. ,,Uiteindelijk leer je ook weer van dingen die fout zijn ge gaan, dus ik verwacht nu geen pro blemen.'' Tweede ontmoeting Hij was gisteren aangeschoven om vooruit te blikken op die tweede ontmoeting op de Red Bull Ring, door de Formule 1-organisatie tot GP van Stiermarken omgedoopt, naar de regio waar de race verreden wordt. Er werd hem echter ook ge vraagd naar de reden om niet te knielen voorafgaand aan de eerste race ('Dat heb ik al uitgelegd en dat ga ik niet opnieuw tot in detail De KNVB heeft met het 'Protocol Veilige Opstart Betaald Voetbal 2020-2021' de profclubs een leidraad gegeven om stadionbezoek te coör dineren. Volgens de bond kunnen stadions voor 15 tot 35% gevuld worden, afhankelijk van het gezel schap waarin bezoekers komen. De leidraad houdt daarbij reke ning met vier 'groepen' supporters. Als een vak gevuld wordt met toe schouwers die individueel naar het stadion komen, kan dat volgens de KNVB voor 15 tot 20% gevuld wor den. Zo moeten er zeker vier a vijf stoeltjes tussen twee bezoekers leeg blijven en kunnen er ook geen fans direct achter elkaar zitten. Als toeschouwers uit hetzelfde huishouden in tweetallen of drie tallen komen, kan de capaciteit al snel naar 25 tot 30% worden opge schaald. Voor groepen met jonge ren onder 18 jaar geldt de regel om 1,5 meter afstand te houden hele maal niet, waardoor het stadion zelfs 35% vol zou kunnen zitten. De KNVB benadrukt nadrukke lijk dat het om een leidraad gaat. De clubs zullen lokaal in kaart moeten brengen in hoeverre de opzet daad werkelijk mogelijk is. Het belang rijkste pijnpunt lijkt daarbij de in- en uitstroom bij het stadion te wor den. Clubs moeten waarschijnlijk met tijdslots gaan werken, wat er toe leidt dat fans lang van tevoren aanwezig moeten zijn en ook moe ten wachten voordat ze het stadion kunnen verlaten. De bond pleit er dan ook voor dat clubs rond de wedstrijd voor amusement zorgen. Ook zullen clubs zelf in kaart moeten brengen in hoeverre het nodig is dat fans beschermings middelen dragen als ze naar het sta- Quote van de dag 'We hebben de social distancing niet toegepast' vrijdag 10 juli 2020 GO TENNIS HOCKEY VOETBAL ALGEMEEN JUDO Margriet Bergstra stopt met judo. Ze gaat als leerkracht in het basis onderwijs aan de slag. De 27-jarige Frie zin veroverde drie jaar gele den de Ne derlandse titel in de klasse tot 57 kilogram. Ze vertegen woordigde Nederland de afgelopen jaren op veel grote toer nooien. GOLF Joost Luiten is uitstekend begonnen aan de Aus trian Open, het eerste toernooi op de European Tour sinds maart. De 34- jarige golfer voltooide de eerste ronde op de Dia mond Club in Atzenbrugg in 65 slagen, 7 onder het baangemid- delde en gaat daarmee al leen aan de leiding. 'Mercedes is sterk, maar wij ook' Arjan Schouten Rotterdam/Spielberg Max Verstappen bij de voor hem zo desastreus verlopen seizoensstart van zondag in Spielberg. foto bsr agency Bij het opstarten van het seizoen 2020-2021 is het thuispubliek vanaf het begin welkom, staat in een protocol van de KNVB. Het stadionbezoek gaat wel gepaard met strenge maatregelen, om het coronavirus tegen te gaan. Stadi ons kunnen volgens de KNVB voor 15 tot 35% worden gevuld met toeschouwers. Marijn Abbenhuijs Zeist O a 0) —Jumbo-Visma- wielrenner Wout van Aert en echtgenote Sarah De Bie verwachten hun eerste kindje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20