9 Er is een concrete verdenking dat hij betrokken is bij drugshandel en het voorbereiden van een liquidatie '>V Churisan Allen spoorloos verdwe nen. Allen, die klusjes voor hem deed bij EliteFit, verdween op 10 april, na dat hij zijn vriendin in Amsterdam had afgezet. Hij reed daarna terug naar Utrecht, maar is nooit op de plek van bestemming aangekomen. Sinds dien is hij spoorloos. De politie houdt rekening met het scenario dat Allen is ontvoerd en vermoord. Van O. is daarover ook door de politie ver hoord, maar is volgens zijn advocaat niet in beeld geweest als verdachte. Op de website crimebron.nl zijn dan al artikelen verschenen waarin wordt geschreven dat Van O. zelf ver antwoordelijk zou zijn voor de ver dwijning van Allen. De website, die inmiddels niet meer bestaat, lijkt te zijn gerund door rivalen van Van O. en Mustapha F. en publiceerde regel matig verhalen over de handel en wandel van de twee. Van O. startte zelfs een rechtszaak om de site off line te halen, en won die ook. Daarna plaatste de website een opvallende rectificatie. 'Dit bericht is bedoeld als rectificatie. De onjuiste berichtge vingen hebben maar één doel gehad, namelijk het beschadigen van de re putatie en goede naam van de betref fende personen.' Het wordt Van O. dan steeds heter onder de voeten en hij besluit op aanraden van de politie onder te dui ken. Hij verlaat Utrecht en verblijft veel in België, maar huurt ook een penthouse in Den Haag. En daar zit hij zeker niet stil. In april 2020 start de Landelijke Eenheid van de politie een onderzoek naar hem, omdat nu de concrete verdenking bestaat dat hij betrokken is bij drugshandel en het voorbereiden van een liquidatie. ,,Hij leidde een bestaan onder de radar, maar uit ons financieel onder zoek bleek dat hij vermoedelijk een loods in Wouwse Plantage in gebruik had'', aldus de politie. Tegelijkertijd startte het intensieve rechercheonderzoek 26Lemont, waarbij honderden rechercheurs door een politiehack live konden meelezen met de chatgesprekken die criminelen voerden via de versleu telde chatdienst Encrochat. In de loods stuit de politie op zee- containers die waren ingericht als ge vangeniscellen. Ook was er één con tainer die nog het meest weg heeft van een martelkamer, compleet met een oude tandartsstoel met riemen aan de armleuningen. De snoei- schaar, takkenschaar, takkenzaag, scalpels, tangen, handboeien en vin gerboeien die de politie vond laten weinig aan de verbeelding over. ,,De mate van geweld die men wilde ge bruiken, de termen die voorbijkwa men in de chats. Het was echt ont luisterend'', zei recherchechef Andy Kraag gisteren in deze krant. Eind juni 2020 grijpt de politie in, nog voor de zes verdachten mogelijke rivalen hebben kunnen ontvoeren en martelen. Wie de groepering op het oog heeft gehad, is op dit moment nog niet duidelijk. Maar dat het Van O. menens was, blijkt wel uit de ge kraakte Encrochats die de politie dinsdag vrij gaf. ,,Als ik hem op de stoel heb gaat er meer komenmaar die hond is spoorloos.'' donderdag 9 juli 2020 GO De sportschool van Van O., in een uitzending van Opsporing Verzocht, dat aandacht besteedde aan de ver missing van Churisan Allen, een maatje van Van O. De politie krijgt met geweld toegang tot het gebouw waar de containers werden gevonden. foto politie De tandartsstoel die is gevonden in de 'martelcontainer' in Wouwse Plantage. FOTO POLITIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 9