Natuurspeeltuin in Terneuzen weer open Een tokkelbaan? Die is er nu in Hulst Kapelle schrapt alcoholboetes Schoolpleintegels maken plaats voor Zeeuws groen 16 ZEELAND Woningbouw mag in Heikant Volgens de Heikantenaar zijn er in de buurt veel betere locaties dan het open stuk weiland naast zijn wo ning. Dat moge zo zijn, de Raad van State vindt het perceel naast zijn woning ook geschikt. Eerder stemde de gemeente Hulst in met het woningbouwplan voor een zo genoemde ruimte-voor-ruimte woning. De woning maakt deel uit van een plan voor het opheffen van twee intensieve veehouderijen aan respectievelijk de Zeildijk in Hulst en aan de Zandbergsestraat in Graauw. In ruil voor de sloop van de oude stallen en andere bedrijfs- TERNEUZEN Drie basisscholen in de gemeente Terneuzen doen mee aan de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen. Tegels maken plaats voor Zeeuws groen. De Vlaswiek in Koewacht, Kind centrum De Oude Vaart en CBS De Parel, beide in Terneuzen, gaan nog dit jaar hun schoolpleinen vergroe- nen. Bij alle drie de scholen is het groener maken van het schoolplein een wens van de ouders en de kin- gebouwen mag de ex-veehouder drie nieuwe woningen terugbou- wen. Één daarvan komt aan de Magdalenastraat in Heikant. Vol gens 's lands hoogste bestuurs rechtscollege past het woning bouwplan naadloos in het gemeen telijke beleid. De nieuwe woning sluit prima aan bij de woningen die daar al staan, aldus de Raad. En omdat de gekozen locatie ge schikt is hoeft de gemeente niet eerst alle andere alternatieve loca ties te bekijken, of die al dan niet nog geschikter zijn. Kortom, de Heikantenaar krijgt nieuwe buren. Geen bezwaren Nu de uitspraak in het voordeel van de gemeente en ex-veehouder is uitgevallen kunnen de oude vee houderijgebouwen tegen de vlakte en kan voor de bouw van de drie woningen de schop in de grond. Overigens komen de andere twee woningen elders in de gemeente. Daartegen bestaan geen bezwaren. deren. De scholen hoeven niet alles zelf te betalen. Ze krijgen een bij drage van de provincie en de ge meente Terneuzen. Natuur&Zo, het centrum voor natuur- en mi lieueducatie in Zeeuws-Vlaande- ren, en IVN Zeeland ondersteunen de scholen in het proces. Doel van de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen is basis schoolkinderen een groene speel- en leerplek te geven. Harmen van der Werf Terneuzen De stichting die de speeltuin sinds 2014 beheerde, stopte eerder dit jaar na diverse pogingen om vrij- HULST Met hart en ziel is eraan gewerkt en gisterochtend was het dan zo ver: de feestelijke opening van de vernieuwde speeltuin aan de Keizersdijk in Hulst. Vooral de wijkraad De Linie heeft er keihard aan getrokken. Op een ouderavond in de vlakbij de Keizersdijk gelegen Moer- willigers te werven. De gemeente Terneuzen, natuureducatie-orga- nisatie Natuur Zo en welzijns organisatie Aan-z pakken vanaf maandag de draad weer op. ,,Voor- lopig alleen de zes weken van de zomervakantie", vertelt Brenda Jasperse van Natuur Zo, ,,Maar we willen ook verder kijken." Van maandag tot en met vrijdag zal de speeltuin in de zomerva kantie open zijn tussen 13.00 en 17.00 uur. Een toezichthouder is schansschool zijn ideeën ervoor verzameld. In totaal 150 mensen deden hun zegje over wat ze het liefst in de wijk willen hebben. De grootste wens was: een ver nieuwde speeltuin. Voor de inrichting zijn vervol gens de toekomstige gebruikers, kinderen uit de wijk, aan het aangezocht die als stage dit werk doet met behoud van uitkering. Gastdocenten zorgen voor de acti viteiten, zoals levend stratego, broodjes bakken, soep maken, sport en bewegen. De entree is gratis om de drempel zo laag mo gelijk te houden. Brenda Jasperse: ,,Meer gezin nen dan anders zullen dit jaar niet op vakantie gaan. Het is daarom extra leuk om dit aan te kunnen bieden." woord gelaten. Ze wilden heel graag een tokkelbaan en die is er ook gekomen. De gemeente Hulst heeft er onder meer nog een kruipbuis en speelboom aan toe gevoegd. Wethouder Diana van Damme mocht gisterochtend dan ook, in de regen, de officiële ope ning verrichten. De terugbetaling van de boetes vloeit voort uit het aannemen van een motie in de Kapelse gemeen teraad. Daarin vroegen VVD en Gemeentebelang (GB) om onder- nemers en verenigingen voortaan eerst te waarschuwen alvorens naar de zwaardere middelen van een hoge boete te grijpen. ,,Dan moet u wel beseffen dat als we deze motie aannemen, de boetes netjes terugbetaald moeten wor den", liet burgemeester Fons Na- terop weten tijdens de bespreking. Waarschuwing Met steun van het CDA en D66 haalde de motie van VVD en GB een ruime meerderheid. Alleen PvdA, SGP en CU stemden tegen het voorstel. Het gevolg van het aannemen van de motie is dat on dernemers of verenigingen die in de toekomst worden betrapt op het schenken van alcohol zonder een ID-bewijs te vragen, voortaan eerst een waarschuwing krijgen. Pas bij een tweede overtreding zal de betwiste bekeuring van 1360 euro worden uitgedeeld. Pas bij een tweede overtreding zal de betwiste bekeuring van 1360 euro worden uitgedeeld Ook de portefeuillehouder, bur gemeester Fons Naterop, kon le ven met het voorstel van VVD en GB. Hij gaf aan de lijn van buurge- meente Borsele voor te staan. ,,Daar geven ze eerst een waar schuwing. Daarbij krijgen de overtreders bovendien een ge sprek met de burgemeester. Waar bij uiteraard gewezen zal worden op de hoge boete bij een volgende overtreding." Identiteitsbewijs Tot nu toe werden in de gemeente Kapelle controles uitgevoerd met een mystery shopper. Daarbij be stelt iemand van 18 jaar of ouder, maar met een uiterlijk dat ruimte geeft voor discussie, een alcohol houdende drank. Als daarbij niet naar het identiteitsbewijs van de klant werd gevraagd, kreeg de overtreder tot voor kort direct een bekeuring ter hoogte van 1360 euro in de brievenbus. Inmiddels is die bekeuring in Kapelle vier keer uitgedeeld. Van één van de beboete onder nemers loopt nog een rechtszaak, waarin hij de bekeuring aanvecht. Die rechtszaak kan nu ook worden geannuleerd, want de vier boetes worden geschrapt en terugbe taald. De VVD en Gemeentebe lang vinden dit terecht. ,,Want het kan zijn dat er bij een vereniging of een horecagelegenheid wel eens 'eentje tussendoor glipt'", aldus Jordy van Leeuwen (Gemeentebe lang). ,,Terwijl die mensen kei hard hun best doen om te voorko men dat ze alcohol aan minderja rigen verkopen." donderdag 9 juli 2020 Raad van State hakt knoop door De Raad van State ziet geen enkel probleem in een woning bouwplan op een perceel aan de Magdalenastraat in Heikant. In een uitspraak verwerpt de Raad alle bezwaren van de buurman van de nieuwbouwwoning. Den Haag/Hulst Natuurspeeltuin De Boomhut in Terneuzen, op steenworp af stand van de kinderboerderij, heropent deze zomervakantie. Doordeweeks zijn er 's middags altijd activiteiten. De vier boetes die in Kapelle zijn uitgedeeld na alcoholcontroles met een mystery shopper wor den geschrapt. De bekeurde on dernemers die hun boete al heb ben betaald, krijgen hun 1360 euro terug. In het vervolg wordt eerst een waarschuwing uitge deeld bij het schenken van alco hol zonder een identiteitsbewijs te vragen. Willem Adriaansens Kapelle Kinderen kunnen deze zomer weer spelen in natuurspeeltuin De Boomhut, naast de kinderboerde rij in Terneuzen. foto natuur zo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 67