io f#nistartopindebuurt Coronagame Toiletpapier verdienen door afstand te houden in de supermarkt Kuchschermen 'Terrasje pakken tussen het plexiglas geeft gasten veilig gevoel' Gratis soep 'Dit laat zien hoe sociaal Tilburg is' J Een dagje uit in Brabant 5x Plekken om te spelen, eten en slapen Trending 1 Arcadehallen in Breda 2 De Bossche Kraan in Den Bosch 3 Geukerspark in Helmond 4 Outdoor escape in Bergen op Zoom 5 Softy's in Tilburg Privacy GO donderdag 9 juli 2020 Dagelijks bezorgt ONS Soepje Tilburg zo'n 250 warme maaltijden bij mensen die het nodig hebben. zitten. ,,Het heeft twee werkweken gekost om te maken. We verdie nen er niks aan. Ik had er genoeg tijd voor, omdat veel afspraken wegvielen.'' De game werd in rap tempo een groot succes. ,,Een artikel over het spel verscheen op de site van het AD, het was zelfs een tijdje tren ding. Dat was heel leuk, we zagen meteen het aantal spelers toene men. Op het hoogtepunt waren honderden mensen tegelijk aan het spelen. In twee weken tijd waren dat er ongeveer 60.000 in totaal.'' Wat is de kracht van het spel? Dick: ,,Je probeert steeds je top- score te verbeteren. De game is op zichzelf heel simpel, maar dat score-element maakt het versla vend. Zelf speelde ik het ook veel. Natuurlijk om te testen, maar daarna ook voor de lol. Mijn eigen topscore was rond de 270.'' Inmiddels zijn de maatregelen een stuk versoepeld. Wat voor effect heeft dit op het spel? Dick: ,,De 1,5 meterregel blijft van kracht. Dus het spel is nog altijd relevant.'' afstandhouden.com De afgelopen tijd kreeg Brabant er een hoop nieuwe attracties bij. Deze vijf zijn de moeite van een bezoekje waard. In Breda gingen in juli niet één, maar twee arcadehallen open in de binnenstad. Gamestate bemachtigde een plekje aan de Grote Markt en Ted's Arcade zit sinds de eerste van deze maand aan de Tolbrugstraat. Een leuk uitje als je zin hebt om Mario Kart te spelen of een potje airhockey te doen. gamestate.com, tedsarcade.nl FOTO INDEBUURT Op de Tramkade in Den Bosch kun je op 15 meter hoogte in een hijskraan overnachten. De Bossche Kraan werd vroeger gebruikt om schepen te lossen. In twee jaar tijd kreeg de kraan een flinke opknapbeurt om als hotel te kunnen dienen. debosschekraan.nl FOTO INDEBUURT Het nieuwe Burgemeester Geukerspark ging een aantal weken geleden weer open na een jaar van verbouwen. In het gebied bij de haven kunnen kin deren spelen op de waterspeel toestellen of pootjebaden in het riviertje de Oude Aa. helmond.nl FOTO INDEBUURT Vanaf 11 juli speel je op Land Lievensberg het outdoor escapespel De Erfenis van Lievensberg. In 75 minuten tijd ga je met een gps-device en een koffer met spelmateriaal op zoek naar aanwijzingen die verstopt liggen rond het gebied van Villa Heidetuin. villaheidetuin.eu FOTO JURGEN KWISTHOUT In een oud treinstel tegenover station Tilburg vind je bijzon dere softijsjes van chef-kok Koos de Wolf van restaurant De Houtloods. Met horeca ondernemer Sander Overweg opende hij ijsjeszaak Softy's, met softijs in smaakcombina ties als kimchi, ananas en pas sievrucht of aardbei, basilicum en olijf. softys.nl FOTO INDEBUURT 'Ik maak tóch soep, kan ik die niet naar een paar Tilburgers brengen', dacht raadslid Linda Oerlemans aan het begin van de corona-uitbraak. Dit ge baar groeide uit tot ONS Soepje. Tilburgers die ziek zijn, tot een risicogroep beho ren of in de zorg werken, kun nen een gratis avondmaaltijd laten bezorgen. Inmiddels worden er dagelijks 250 soepen en andere warme maaltijden bezorgd en heeft Oerlemans besloten om ook na corona door te gaan. ,,Dit initiatief laat zien hoe sociaal Tilburg is.'' De stichting wordt voor de ingrediënten en het verpakkingsmateriaal gespon sord door lokale bedrijven en particulieren. Vrijwilligers be reiden en bezorgen het eten. ,,Er zijn Tilburgers die door hun ziekte of werk al lang nie mand meer hebben gezien'', vertelt Oerlemans. ,,Die zijn blij dat ze even een praatje met iemand kunnen maken. Dat is misschien nog wel belangrijker dan die soep.'' onssoepjetilburg.nl Ondernemers Yorick (r) en Lauren waren er vroeg bij met hun kuchschermen. foto indebuurt want nu hebben heel veel horeca zaken ze nodig en ligt de prijs mis schien wel hoger.'' Tijdens de persconferentie van woensdag 24 juni kondigde pre mier Mark Rutte aan dat horeca zaken waarin geen 1,5 meter afstand kan worden gehouden, toch open mogen als er kuch- schermen zijn geplaatst. Die houden eventuele nies- of hoest- druppeltjes tegen. Voor de plexiglas schermen was volgens Yorick een flinke investe ring nodig. ,,Je betaalt tussen de 300 en 400 euro per scherm. Gelukkig hebben wij de schermen zelf gezaagd en op maat ge maakt.'' Is een terrasje pakken terwijl je tussen twee schermen zit nog wel aantrekkelijk? Volgens Yorick wel. ,,Via ons reserveringssysteem kun je een review achterlaten en daar kregen we meerdere complimen ten. Veel mensen waarderen het echt. Voor hun gevoel hebben ze iets meer privacy en het voelt veili ger. Eigenlijk was het de bedoeling dat we de schermen tijdelijk zou den plaatsen, maar misschien blijven ze wel.'' Elke dag staat er iets anders op het menu, zoals courgettesoep en macaroni met spinazie en ru- cola. FOTO ONS SOEPJE Helmonder Dick van Lieshout (32) runt sinds zijn 18de zijn eigen softwarebedrijf Zoso. Als hobbyproject maakte hij samen met collega's de game Flatten the Curve. 'We wilden op een lu dieke manier de 1,5 meterregel onder de aandacht brengen.' Met twee andere bedrijven, Edwin van den Heuvel Graphics Animation en Experience Republic, ging Dick in maart om de tafel. ,,Dat was vlak nadat de coronamaatregelen waren aan gekondigd. We merkten dat veel mensen die regels negeerden, bijvoorbeeld in de supermarkt. Dat kan niet, dachten we.'' Zo kwamen zij op het idee voor een awareness game. In het spel Flatten the Curve loop je door een supermarkt en moet je afstand houden van andere bezoekers. Voor iedere persoon die je ont wijkt, krijgt je een rol wc-papier als beloning. ,,Dat vonden we een grappig element, zeker omdat er destijds een run was op toiletpa pier'', zegt Dick, die zich over de technische kant van het spel ontfermde. Daar ging veel tijd in In twee werkweken tijd maakte softwareontwikkelaar Dick het spel Flatten the Curve. foto indebuurt Yorick Roels, mede-eigenaar van restaurant M'EAT en speciaal- biercafé Tappunt, plaatste als een van de eerste horecaonder nemers in Den Bosch plexiglas schermen tussen de tafels. 'Daar zijn we nu heel blij mee.' Het halve Minderbroedersplein in Den Bosch staat normaal vol met tafeltjes van Tappunt en M'EAT. Vanwege de coronamaatregelen is dat nu anders: er zijn minder tafels zodat iedereen voldoende afstand kan houden. Dat is niet het enige wat opvalt op het plein: bij verschillende tafels zijn kuch- schermen geplaatst. Yorick: ,,We hadden het voorge voel dat het op een gegeven moment verplicht zou worden om schermen te plaatsen, dus we zijn meteen begonnen. Gelukkig maar,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62