#nlstartop| 9 donderdag 9 juli 2020 online: aquablu.com online: deondernemer.nl verontreinigingen zoals virussen, bacteriën en microplastics, wat mogelijk is door slimme parame ters die verbonden zijn met de bijbehorende app.'' Waterontharders Bij de waterontharders wordt gebruikgemaakt van gepaten teerde onthardingstechnologie. ,,De Elite bijvoorbeeld is onze enige ontharder die wordt geleverd met een ingebouwd koolstoffilter, dat zware metalen terugdringt en chemicaliën zoals chloor uit het water verwijdert. Onze waterontharders hebben geen zout, afvalwater, maande lijks onderhoud of het gebruik van chemicaliën nodig om het water in huis zo goed mogelijk te krijgen.'' Midden in de coronacrisis deed zich de kans voor om te gaan samenwerken met Waterluxe, al jaren dé Nederlandse specialist in waterontharding. ,,Voor ons weer een belangrijke nieuwe stap. Waterluxe doet de exclusieve distributie van onze producten en het partnerschap is ook prak tisch voor de dekking van ons servicenetwerk.'' Het gaat goed met de verkoop van de waterzui- veraars en -ontharders, stelt Stok vis, die voor een aantal landen nog de ideale lokale partner zoekt. Zuid-Europa Voor nu ligt de strategische focus op Zuid-Europa. ,,Daar worden nog altijd miljoenen plastic flesjes water verkocht, omdat drinken uit de kraan niet verantwoord is. Spanje is alleen al interessant omdat daar, na een wetswijzi ging, in 2023 de horeca wordt verplicht drinkwater ook zuiver en gefilterd aan te bieden.'' Stokvis en Van Zuylen werden onlangs nog geselecteerd voor de '25 onder 25'-lijst met de meestbe- lovende jonge ondernemers van ons land. Hun spreekwoordelijke stip aan de horizon belooft meer. ,,We hebben nu eenmaal de drive om impact te maken. In wereld delen als Afrika en Azië kunnen we een rol spelen in het aanbie den van veilig drinkwater voor de bevolking. We zijn daar overigens al aanwezig en we blijven daar voor gaan. Ook willen we ons verhaal goed en duidelijk blijven overbrengen. Dat doen we online en ook in experience centers, pop-upstores en in bestaande winkels.'' Stokvis maakt na het eerdere Amsterdamse grachtenwater- experiment nog de vergelijking met een andere wereldstad: New York. ,,Per jaar kopen mensen in New York voor één miljard aan flessenwater. Al dat plasticHet drinkwater daar is gewoonweg niet veilig. Vorig jaar deed de Environmental Working Group (EWG) onderzoek naar de kwa liteit en constateerde zestien verontreinigingen, waarvan acht kankerverwekkende gevolgen kunnen hebben.'' Er is nog een wereld te winnen dus. Betrouwbaar Plug-in GO Aquablu- oprichters Marc van Zuylen (l) en Marnix Stokvis. EIGEN FOTO Bas van der Lans van WordProof. Commissie. De prijs: één miljoen euro. Europa stimuleert met deze wedstrijd de inzet van blockchain-technologie bij het oplossen van maatschappelijke problemen. Een blockchain is een systeem dat gebruikt kan worden om gegevens vast te leggen. WordProof, opgericht in 2019, liet 175 deelnemers uit heel Europa achter zich. Eerder maakte WordProof al bekend een stimulerings subsidie van 50.000 dollar te hebben gekregen van tech-gigant Block.one en een lening van 275.000 euro van het het Innovatiefonds Noord Holland. Van der Lans: ,,Met de erkenning en het miljoen van Europa kunnen we het Timestamp Ecosysteem sneller uitrollen en WordProof als bedrijf nog harder laten groeien. Zo kunnen we de standaard definiëren voor een betrouwbaar internet voor consumenten en organisaties." In Nederland was DPG Media de eerste die de timestamp-technologie inzette om artikelen van indebuurt te beschermen. ,,We verwachten dat zoekmachines en sociale media zullen erkennen dat DPG via timestamps claimt eigenaar te zijn van deze artikelen. Bij doorplaat singen zal vervolgens bovenaan de zoekresul taten DPG te zien zijn en niet een ander platform dat toevallig groter is dan de lokale indebuurt-website.'' WordProof wil met grote uitgeverijen en webshops wereldwijd aan de slag om hun content te beschermen en extra vertrouwen uit te stralen. Voor WordPress, waar 37 procent van alle websites wereldwijd mee is gebouwd, is er al een WordProof timestamp- plug-in beschikbaar. Makers die eigen werk willen beschermen, kunnen wordproof.io gebruiken. Scan de QR-code om het complete interview met Bas van der Lans te lezen op deondernemer.nl:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61