r#nlstartop In beeld Doorwerken in de techniek Hoe werk je als technicus door vanuit huis? En wat als jouw uitvinding zich ineens perfect leent voor deze tijd? Vier technici over de plotse belemmeringen én de nieuwe kansen. 'Er is nu grote vraag naar contactloos bestellen en betalen' online: skelex.com online: bramr.com Bram Runhaar (30) is ontwikkelaar van Bramr, software die het horecagangers mogelijk maakt om op het terras te bestellen en betalen met de smartphone. ttoen de horeca sloot en evenementen werden afgelast, behoorde ik in de eerste instantie ook tot de groep men sen die geen werk meer had. Met Bramr kun je een QR-code scan nen of je telefoon tegen een chip aanhouden: zo popt er een bestel of betaalscherm op. Ik heb de soft ware in de eerste instantie bedacht om de druk op de horeca te verla gen, zodat het personeel meer aandacht kan geven aan de gasten. ,,Bramr leent zich perfect voor horeca en evenementen en dat viel allemaal stil door de lockdown. Toen we vervolgens onder strikte voorwaarden weer open mochten, stond de telefoon ineens rood gloeiend. Er is nu grote vraag naar contactloos bestellen en betalen, waar wij ons al jaren mee bezig houden. Wat wij hebben ontwik keld is nu iets waar héél horeca- Nederland interesse in heeft. We draaien inmiddels op plekken als de Neude en TivoliVredenburg in Utrecht, maar ook op de boten naar Vlieland en Terschelling. ,,Die enorme drukte pakten we de afgelopen tijd aan vanuit huis, dat is binnen mijn tak gelukkig goed te doen. Ik ben benieuwd wat de komende maanden ons brengen. We hebben, ondanks de gekke periode, een flinke stap in de markt gezet. Nu in Neder land en België, maar in de toe komst hopelijk nog meer in het buitenland.'' GO donderdag 9 juli 2020 Ruud van Sloun: 'Artsen kunnen nu door een snelle, simpele echo zien hoe ernstig de long- schade is.' Voor veel takken binnen de techniek bleek thuiswerken de afgelopen maanden niet zo simpel. Samen met de overheid stelde de bouw- en technieksector daarom het protocol Samen Veilig Door werken op, om ervoor te zorgen dat medewerkers hun werkzaamheden op veilige wijze konden voortzetten en de sector niet stil kwam te lig gen. Hierin werd aangeraden zoveel mogelijk zelfstandig naar de werkplaats te gaan en met kleine teams te werken. Ook op economisch vlak is de technieksector hard geraakt. Wie werkzaam is in de indus trie, van ondernemer tot groot bedrijf, kan een beroep doen op het noodpakket van de overheid. (BRON: FNV/TECHNIEK NEDERLAND) TEKST EMMA THIES FOTO'S RICK ARNOLD 'Ineens stond de telefoon roodgloeiend' Bram Runhaar kreeg het ineens zeer druk met zijn Bramr-app voor de horeca, maar kon dat wel vanuit huis doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 58