WIFI OP ZOLDER f#nl start op Cijfers Techniek telt mee in Nederland Van start 'We blijven in deze tijden sterk afhankelijk van de kwaliteit van technologie producten' Interview Deze bijzondere tijd heeft gezorgd voor een doorbraak van het online boodschappen doen. Websuper Picnic komt handen tekort om de toegenomen vraag aan te kunnen. Oprichter Michiel Muller (55) over het pakken van het moment. 'Dit was te veel van het goede. Dagen achter elkaar was de gehele winkel uitverkocht' Wanja Allessie is directeur van DPG Technology. ou, dus... Oh... Ehm... Nou... Nee, ga jij maar.'' Stilte. ,,Ga maar.'' Wie de laatste maanden vooral vanuit huis gewerkt heeft en veel videobelt met collega's moet dit wel bekend voorkomen. Ondanks het snelle internet dat we in Nederland kennen en de prima webcams en microfoons van tegenwoordig, blijven we in deze tijden sterk afhankelijk van de kwaliteit van de technologie producten die we in het alledaagse leven gebruiken. Het gebrekkige wifibereik op je zolder waar je nooit echt naar omkeek? Nu die zolder omgedoopt is tot werkkamer, blijkt het opeens één van je grootste frustratiepunten te zijn. Bij mij thuis werd ik zo gek van het slechte bereik op de kamer die als kantoor fungeert, dat ik gezorgd heb voor een bekabelde verbinding. En nadat ik van verschillende col lega's herhaaldelijk te ho ren had gekregen dat er redelijk wat echo door kwam, lijk ik nu - met mijn headset - op mijn zoontje van 11 als hij on line aan het gamen is. Sommige collega's hebben hun thuiswerk opstelling de afgelopen maanden van een up grade voorzien. Daarbij was het maar wat fijn dat we bij DPG Technology werken, waar we onder meer de techsites Tweakers en Hardware Info uitgeven en ook de DPG-kranten ondersteunen met inzichten over technologie. In no-time kreeg ik advies over hoe ik mijn internet stabieler kon krijgen en welke headset ik kon aanschaffen. zorgen we er met onze techmerken voor dat we mensen op de hoogte houden van de nieuwste ontwikkelingen in tech en consumentenelektronica en helpen we ze de beste keuze te maken. Of je nu een diehard-techliefhebber bent, of gewoon snel dat betrouwbare koopadvies wilt krijgen. Zo maken we ook in deze bijzondere tijden met veel passie en plezier het leven voor iedereen leuker en makkelijker. TEKST EDUARD VOORN FOTOGRAFIE PIM RAS ij is als echtgenoot, vader, vriend voor zichtiger geworden door Covid-19, maar zeker niet als ondernemer. Michiel Muller blijft de onrustige serieonderne mer (immer hoffelijk, smaakvol gekleed, bruine tint) die vastge roeste sectoren opschudt: Michiel de Grote Verstoorder. Met tank stationketen Tango schopte hij tegen het gevestigde benzine pompkartel en met Route Mobiel ging hij monopolist ANWB te lijf. En nu zorgt hij al vijfjaar voor een revolutie in de retailwereld door de wekelijkse boodschappen voor tienduizenden klanten in Neder land en Duitsland in de keuken neer te zetten. De wachtlijst om lid te worden van de 'club' is lang en dat levert op internet soms venijnige reacties op. ,,Godsgeschenk vind ik te zwaar aangezet, omdat we toch al hard groeiden. Het voordeel is dat we sinds de start gewend zijn aan groei. We wisten al wat het was, maar dit was te veel van het goede. Op een gegeven moment hadden we driemaal meer vraag dan we aankonden. Dagen achter elkaar de gehele winkel uitverkocht. Er wa ren dan vijfduizend mensen bezig met boodschappen inpakken en afleveren. Maar je hebt niet ineens vijftienduizend mensen aan het werk omdat de vraag driemaal zo groot is.'' „Digitalisering vind ik een beetje ingewikkeld woord in dit geval, omdat de benodigde technologie zoals snel internet en smartpho- nes er al was in Nederland. Die versnelling is toch meer verande ring van gedrag, mensen staan open voor een nieuwe aanbieder of niet. Doordat wij iets aanbie den dat nog niet bestond, name- lijk gratis thuisbezorging op de minuut precies, zijn mensen zich gaan verdiepen in online bood schappen doen. ,,Bij onszelf is wel veel techno logie toegevoegd om het allemaal mogelijk te maken, bijvoorbeeld een slimme app en efficiënte bezorgrondjes zoals de melkboer die vroeger reed.'' „Corona zal een versneller zijn voor de langere termijn. De ont wikkeling van Picnic is drie tot vier jaar naar voren gehaald; corona brengt de toekomst dichterbij. Heel veel mensen zijn het gaan proberen. Velen zijn überhaupt voor het eerst online gaan bestellen. Het is tussen de oren van de mensen gaan zitten. Je ziet die gedragsverandering ook in de zorg en het onderwijs, die sectoren zijn ook online ge gaan. Vanwege de intelligente lockdown moesten we manieren vinden om ons leven te organise ren en dat ging online.'' ,,We zijn meer omzet gaan draai en en hebben meer mensen nodig om dat voor elkaar te krijgen. Deze week gaat onze vestiging in Apeldoorn open. Dit wordt het zesde en grootste distributie centrum van Picnic in Nederland. Hier vinden vijfhonderd mensen een baan. Ook doen we ook in meer steden ochtendleveringen.'' GO donderdag 9 juli 2020 FOTO PIM RAS N Een piece of cake voor mijn collega's, want dag in, dag uit COLOFON Aan deze bijlage werkten o.a. mee: Froukje Buursema (indebuurt), Dewi Gigengack, Kayleigh Groenendijk (DPG Online Services), Robert van den Ham (de Ondernemer), Imelda van der Helm (vormgeving), Arjan Koopman (sales), Eldert Kuiken, Sven Remijnsen, Egbert Jan Riethof (correctie), Mariska Schotman (art-direction) en Koos de Wilt (coördinatie). Directie: Bart Verkade en Erik van Gruijthuijsen. #NLSTARTOP is een initiatief van DPG Media, Autotrack, Gaspedaal, indebuurt, Intermediair, Nationale Vacaturebank en de Ondernemer, alle onderdelen van DPG Media. De redactie van deze krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud. Waar artikelen op verzoek van adverteerders tot stand kwamen, staat dit aangegeven. DPG Media B.V. We zitten nu tussen de oren van de mensen' Velen willen via jullie app win kelen en door de coronacrisis worden dat er alleen maar meer. Een godsgeschenk? Digitalisering is een belangrijke motor van jullie versnelling. Is die ontwikkeling van online boodschappen doen blijvend? Je wordt een steeds grotere werkgever. De werkgever van de nieuwe economie. Midden in de crisis joeg je de FNV in de gordijnen door met vakbond De Unie een cao af te sluiten. Je was boos. Waarom? Hoeveel timmerlieden heeft ons land eigenlijk nog? En hoe zit het met de rol van vrouwen in de techniek? (BRON: CBS) De techniek is een sector om rekening mee te houden in Nederland. Na bedrijfseconomische en administratieve be roepen (ruim 1,6 miljoen werkenden) en zorg en welzijn (bijna 1,3 miljoen) is het de beroepsklasse waar de meeste Neder landers in werkzaam zijn: ruim 1,2 miljoen. Met ruim 400.000 werkenden staat ICT (informatie- en communicatietechnolo gie) op de 9de plaats in de top 10 van grootste beroepsklassen. miljoen Nederlanders werken in de techniek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54