'Op de Veluwe krijg ik een geluksgevoel' KAF KOREN 13 Op de pop-upcamping van Victor Stokvis (34) en Sander Borgert (36) staan 25 vintage voertuigen te huur: van een opgeknapte ambulance tot een Amerikaanse schoolbus. De mannen zijn geen festi valorganisatoren, maar groot liefhebbers van campers. De voertuigen hebben allemaal een kookvoorziening en eigen sanitair. Het is bij De Camphanen alleen mogelijk om per week te boeken: ,,We willen een groepsgevoel creëren en laten daarom iedereen tegelijkertijd aan komen en vertrekken", zegt Stokvis. Er is een vrijblijvend weekprogramma met oud- Hollandse spelletjes, een roeibotenwedstrijd, poppen theater, een 'puberhonk' met wifi en een silent disco voor de ouders. De oldtimers staan in Ewijk; de droom van Stokvis en Borgert is om elk jaar ergens anders te staan. Er wordt hard gewerkt aan een wintereditie. KOSTEN: van €695 tot €1095 voor een week AANTAL PLEKKEN: 25 MEER INFORMATIE: decamphanen.nl WILLIE WARTAAL Ondanks alles is er genoeg te lezen, kijken, beleven en luisteren deze zomer. De keuzes van rapper Willie Wartaal (38). Favoriete muziek voor onderweg: ,,De laatste tijd luister ik veel naar Outsiders, lekker heftige hardstyle. Dat vind ik mooi en zo raak ik al mijn stress kwijt. Dat moet je echt hard draaien, anders komt het niet over. Ik draai het als ik alleen in de auto zit. Als mijn 4-jarige dochter meerijdt, wil ze Tabitha horen.'' „Uitgaan doe ik nooit. Alleen als ik geboekt ben kom ik op uitgaansplekken en blijf ik na afloop soms even hangen, maar ook dat gebeurt niet vaak. Ik ben nou eenmaal geen drinker, dan heb je daar minder behoefte aan." ,,De Veluwe, maakt me niet uit waar precies. Ik vind het overal prachtig daar in het groen. Zo ontspannend ook. De natuur is gewoon goed voor de mens, merk ik. Elke keer bekruipt me weer een geluksgevoel als ik daar door de bossen of over de heide loop. Ik denk dat dat is omdat we in feite allemaal dieren zijn en in de natuur horen. Met al onze plastic spulletjes - hoe makkelijk die ook zijn - leven we eigenlijk een heel onnatuurlijk leven.'' Geheimtip: ,,Ik kies Beckie, een Rotterdamse chick, een rapper. Wat zij maakt klinkt super- stoer. Er zijn veel te weinig meisjesrappers.'' Nieuw ontwikkelde hobby tijdens corona: ,,Ik kwam er in deze fase achter dat ik naast muziek echt nog iets anders nodig heb wat me ontspant. Zo ben ik op het idee gekomen om mijn motor rijbewijs te halen. Ik denk dat het mij een enorm gevoel van vrijheid geeft om straks in mijn een tje over de weg te kunnen cruisen. Dat merk ik namelijk al als ik bij iemand achterop zit.'' -ONNOLAKEMAN Tijdloos Normaal gesproken orga niseert festivaldirecteur Carina Kornfeind (38) van ID&T onder meer Myste- ryland en Welcome To The Future. Bij zulke evene menten heeft ze alles tot in de minuut uitgestippeld, maar als campingdirecteur van Tijdloos laat Korn feind de timetables links liggen. ,,Op Tijdloos is alles gericht op het 'nu' en op mindfulness. Er is altijd iets te doen, maar mensen kunnen op gevoel kiezen, niet op basis van een schema." De pop-upcamping is echt iets anders dan de festivals die ID&T normaal organi seert. Wat wél herkenbaar is, zijn de natuurlijke materialen en lichtinstal laties op het Ermerstrand in Drenthe, waar Tijdloos plaatsvindt. Er is plek voor duizend kampeerders. Je kunt met je eigen tent of camper komen, maar er zijn ook safaritenten en chalets te boeken. Overdag zijn er meditaties, sjamanistische ceremo- nies, klankschaalsessies, kleinschalige optredens, lezingen van The School of Life en yogaklassen voor elke leeftijd. Gasten kun nen daarnaast waterskiën, een bootje huren of een fietstocht maken door de omgeving. 's Avonds zijn er intieme concerten van muzikanten van onder meer het Metropole Orkest. ,,We hebben geen versterkt geluid, maar een artiest kan bij ons 's nachts voor een tentje nog even gitaar spelen", zegt Korn- feind. Wie een avondje exclusief wil dineren, kan een van de vijftien tafeltjes reserveren bij een sterren chef. De Camphanen For-rest richt zich als een van de weinige pop-upcampings op mensen zónder kinderen. Deze camping in de Achter hoek focust vooral op rust en ruimte. For-rest biedt onder meer wellness, fietsverhuur en 's avonds kan er gedanst worden. Meer informatie: forrestglamp.nl Meer kampeerpret Luie of actieve vakantie? ,,Een luie, ik hou het bij gewoon wat rondlopen. Ik hou van wandelen, vind het heerlijk om een nieuwe plek te leren kennen door er gewoon rond te lopen. Dan kijk ik wat voor soort winkels er zijn en hoe de mensen er wonen, wat voor kleren ze aan hebben. Zo leer je een plek goed kennen.'' Klassieker: „The Dark Crystal en Labyrinth, fantasyfilms uit de jaren 80. Op Netflix kijk ik de laatste tijd graag de oude Star Trek-afleveringen uit de jaren 60. Een beetje ouderwets en theatraal, maar het zet me ook aan het denken. Ik ben bijvoorbeeld bang voor piepkleine chips die ze misschien via dat coronavaccin stiekem in het menselijk lichaam willen plaatsen, zodat we overal gevolgd kunnen worden door de overheid.'' 'Op Netflix kijk ik de laatste tijd graag naar de oude Star Trek- afleveringen' GO DONDERDAG 9 JULI 2020 WAAR: Ewijk, Gelderland WANNEER: 18 juli t/m 26 september Eerste keer uitgaan na de lockdown: Beste vakantiebestemming in Nederland: WILLIE WARTAAL geeft zaterdag met De Jeugd van Tegenwoordig een interactief streaming- concert in Ziggo Dome in Amsterdam. Er zijn zitplaatsen beschikbaar om er echt bij te zijn, maar er zijn ook kaarten om online te kijken. WAAR: Ermerstrand, Drenthe WANNEER: 10 juli t/m 17 augustus KOSTEN: van €123 (voor een weekend met eigen tent) tot €1760 (voor een week in een gezinstent) AANTAL PLEKKEN: 400 MEER INFORMATIE: wij-zijn-tijdloos.nl Ben je liefhebber van zon, zee en surfen? In Camper duin aan Zee is surfdorp Laguna Beach een nieuwe place to be. Hier kunnen families surfen, suppen, chillen, mountainbiken, beachvolleyballen én naar de beachbios. Meer informatie: lagunabeach.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45