Jong Oranje: trainingskamp en clinics KNVB heft de vijfde klasse A op zondag op O O) CD O 9 Organisator Van Buren denkt dat toernooi in2021 of2022is ASWH Sloepoort Het EK onder 22 jaar is een titelstrijd voor de hoogste jeugdcategorie. Voor Zeeland is het de opmaat naar nog iets groters: in 2023 zou het échte EK beach- volleybal hier gehouden moeten wor den. Daarover is nog geen beslissing ge nomen bij de CEV, maar de NeVoBo heeft er goede hoop op dat het gaat luk ken. Hulstenaar Michel Everaert is één van de directeuren bij de Nederlandse bond én zit in het bestuur van de Euro pese bond - de lijntjes zijn dus kort. Wat nou als de Noren wel hierheen mogen reizen en de Zweden niet? Aanvankelijk zou het EK onder 22 jaar in juni van dit jaar worden gehouden. Vanwege de coronacrisis werd het toer nooi uitgesteld naar begin september. Maar op dat moment is het ook niet mogelijk, stelde Van Buren. ,,Ten eerste gaat het niet vanuit sportief oogpunt. Er zitten nog veel ongelijkheden tussen landen. Wat nou als de Noren tegen die tijd wel hierheen mogen reizen en de Zweden niet? Dan is het toch niet eer lijk meer? Daarnaast waren er organisa torisch te veel onzekerheden. We moesten voor september onderhand kosten gaan maken en accommodaties gaan vastleggen, maar dat is lastig te doen als je niet zeker weet of het alle maal doorgaat." VLISSINGEN Voor de beachvolley- ballers van Jong Oranje kwam er dit jaar, vanwege het coronavirus, geen EK onder 22 jaar in Vlissingen. De grootste talenten van Nederland laten zich deze week toch nog zien in de Zeeuwse kustplaats. Ze schaven tweemaal per dag op het Badstrand aan hun techniek en geven clinics op Walcherse basisscholen. ,,Het is mooi dat we hier in Zeeland een trainings kamp hebben kunnen beleggen", zei Nadine Everaert, nadat ze op de Vlis- singse basisschool De Branding groep 7 aan het werk had gezet. ,,Met deze lessen doen we ook iets terug voor de provincie." De NeVoBo heeft acht mannen en acht vrouwen naar Zeeland afgevaar digd, samen met twee bondscoaches. Tussen hun eigen trainingen door trekken ze langs acht basisscholen en twee locaties van de buitenschoolse opvang. De groepen 5, 6, 7 en 8 krij gen steeds drie kwartier les in smas hen en het verzorgen van een goede pass. ,,Ik ga elk jaar langs de basisscho len", vertelde Henriëtte Swartjes van Strandsport Zeeland, die de clinics coördineert. ,,Dat is om de leerlingen voor te bereiden op het Zeeuws kam pioenschap voor basisschoolleerlin gen. Kinderen vinden het ook heel mooi om naar zo'n toernooi toe te le ven. Dit jaar is dat kampioenschap er niet, het zou tegelijk met het EK on der 22 jaar gehouden worden. Maar het is toch goed dat ze ook nu les krij gen. Het is toch weer eens wat anders, zeker met die meiden van Jong Oranje erbij. Dit maakt hun laatste schoolweek nog leuker." Nadine Everaert leidde de lessen op De Branding. De dochter van de uit Hulst afkomstige oud-international Michel Everaert (,,Ik ben dus half Zeeuws") werd vorig jaar Nederlands kampioene onder 19 jaar. Dit jaar was ze misschien wel in beeld gekomen voor het EK onder 22 jaar, maar van een selectieprocedure kwam het niet eens. Wellicht krijgt ze in 2021 alsnog de kans. Sluiskil, Aardenburg, Hoofdplaat en Corn Boys hadden vooral om die reden eerder te kennen gegeven komend sei zoen in een klasse voor reserveteams te willen uitkomen. SDO'63 en Graauw dienden bij de bond na het wegvallen van zoveel regionale tegenstanders als nummers acht en negen een verzoek tot promotie naar de vierde klasse in. De voetbalbond spreekt bij de tot standkoming van de nieuwe indeling van de vierde klasse van een compro mis. Van de vier clubs die eerder had den laten weten komend seizoen niet in de vijfde klasse te willen spelen, heeft alleen Sluiskil de KNVB laten weten toch te kiezen voor een indeling in een klasse voor reserveteams. Zestien teams De Zeeuws-Vlaamse vierde klasse telt volgend seizoen volgens plan zestien teams. Omdat een aantal clubs zorgen heeft uitgesproken over een te ver wachten groot krachtsverschil, komt de bond ook aan die wens tegemoet. Alle zestien elftallen spelen tot het voorjaar een halve competitie van vijf tien duels. Vanaf 28 februari spelen de nummers één tot en met acht in een Daar valt dus ook nog iets te winnen. Zo houd je na de winterstop voor die ploegen de drive erin sterke poule en de nummers negen tot en met zestien in een minder sterke poule. Dat wordt voor alle teams een hele competitie van veertien wedstrij den. Hoewel de promotieregeling nog moet worden uitgewerkt, schrijft de bond aan de clubs dat ook voor de nummers negen tot en met zestien de mogelijkheid tot promoveren bestaat. Tweede promotieplek Peter de Vrieze, voorzitter van Aarden burg, zegt een jaar geleden een derge lijk voorstel al te hebben gelanceerd. ,,De kampioen van de sterkste poule promoveert naar de derde klasse'', al dus De Vrieze. ,,De winnaar van de minder sterke poule strijdt met de nummers twee en drie van de sterkste poule om de tweede promotieplek. Daar valt dus ook nog iets te winnen. Zo houd je na de winterstop voor die ploegen de drive erin.'' donderdag 9 juli 2020 GO Trainer Rogier Veenstra speelt vanavond met zijn ploeg ASWH de eer ste oefenwed strijd tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Te genstander in Hendrik-Ido- Ambacht is eersteklasser Sliedrecht, de aftrap is om 20.00 uur. Bij tweededivisio nist ASWH spelen dit sei zoen ook de Zeeuwen Da niel Wissel en Jarreau Manu- huwa, die over kwamen van Goes. 3! De 34ste editie van de Borsele Sloepoort Cup gaat definitief door, al wordt het toernooi wel in aange paste vorm af gewerkt. Het wedstrijd schema is vast gesteld in sa menspraak met de gemeente Borsele. De eerste duels worden op woensdag 12 augustus ge speeld, op de velden van SV Nieuwdorp. In totaal doen er 17 clubs mee. 'Uitstel EK onder 22 jaar wordt zeker geen afstel' Er ligt een verzoek van de Neder landse volleybalbond (NeVoBo) bij de Europese volleybalbond (CEV) om het EK onder 22 jaar, dat deze zomer in Vlissingen zou zijn, alsnog in 2021 in Zeeland te mogen houden. ,,Van uitstel komt zeker geen afstel", zei Sander van Buren, die nauw betrok ken is bij de organisatie. ,,Desnoods gaan we in 2022 zitten." Roeland van Vliet Vlissingen -Sander van Buren De KNVB heft vooruitlopend op een structurele oplossing komend sei zoen de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal in het district Zuid 1 op. De vierde klasse bestaat zo goed als zeker uit zestien Zeeuws- Vlaamse clubs. De voetbalbond komt daarmee tegemoet aan de wensen van veel Zeeuws-Vlaamse clubs, die opzagen tegen weer een seizoen met veel verre reizen, hoge kosten en weinig inkomsten. Peter van Kouteren Terneuzen -Peter de Vrieze (voorzitter van AVC Aardenburg) Groep 7 van De Branding krijgt op het eigen schoolplein een clinic van Jong Oranje. foto boaz timmermans a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41