'Altijd bezig en toch vinden we hier rust' 7 De familie Vinke uit Terneuzen ver huisde expres naar een huis met een grotere tuin, om vaker buiten te kunnen zijn. Ze genieten nu volop van de warme zomerdagen in hun eigen paradijs. ,,Het is een voorrecht om hier te wonen", zegt moeder Chantal (37). Chantal: ,,Als het mooi weer is, zijn we bijna al tijd buiten. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. We ontbijten onder de overkapping, lun chen aan de picknicktafel en dineren op het ter ras." Bregje: ,,En ik speel vaak buiten. ik vind het leuk om te trampolinespringen. Dan doe ik de overslag en maak ik salto's. Ik kan alleen nog niet landen op mijn voeten." Lobke: ,,Ik ga altijd naar Mila, Keli en Pipp, dat zijn mijn vriendinnen en die wonen naast ons."Guido lachend: ,,Die mei den lopen gewoon dóór de heg heen naar elkaar toe." Timme: ,,Meestal ga ik voetballen of zwem men. Mijn vrienden weten nu dat we een zwem bad hebben, dus die komen dan met hun zwem spullen naar ons toe gefietst." Chantal: ,,Ik zeg wel eens voor de grap dat we er haast tickets voor kunnen verkopen. Niet alleen onze eigen kinde ren hebben plezier van dat zwembad, maar kin deren vanuit de hele buurt komen erin spelen." Chantal: ,,Ik houd me vooral bezig met de dieren - we hebben kippen en een konijn - en de moes tuin, waar ik vorig jaar mee ben gestart. Het leek me voor de kinderen leuk om te zien dat sla niet uit een zakje komt." Bregje: ,,Dat wist ik wel al, hoor." Chantal: ,,Door de moestuin proberen ze ook meer groenten te eten. Omdat ze hebben ge holpen met de zaadjes planten, zijn ze veel meer betrokken." Timme: ,,Ik vind het alleen wel jam mer dat er geen kaas groeit, want dat vind ik zo lekker. Maar dan moeten we koeien hebben en daar is hier geen plek voor." Guido: ,,De klusjes in de tuin pak ik meestal op. Nu werk ik bijvoor beeld aan een waterreservoir om het hemelwater in op te vangen, zodat we daarmee de moestuin water kunnen geven. En ik heb zelf de schuur gemaakt, de overkapping en de kippenren." Chantal: ,,Nou, eigenlijk niet zo. We wonen hier nu twee jaar en er is altijd wel iets te doen. Maar dat vinden we niet erg hoor. Wij zitten ook niet graag stil." Bregje: ,,Papa nog het meeste. Die ligt 's middags wel eens te slapen onder de overkap ping." Guido: ,,Haha, dat klopt. Maar verder zien we altijd wel iets om op te pakken als we buiten zijn. Het onkruid wieden, grasmaaien... Dat soort dingen." Chantal: ,,En toch merken we dat we enorm veel rust vinden in de tuin. We erva ren dat de kinderen hun hoofd echt kunnen le gen als ze buiten zijn. Even rondrennen, trampo linespringen of een duik nemen in het zwem bad. Dat helpt ze heel erg. En datzelfde geldt voor ons als we bezig zijn met het onderhoud. Dan kun je even alles loslaten en dat werkt ont spannend." Guido: ,,Voor mij hoeven we door de tuin ook niet meer altijd de deur uit om iets leuks te doen. We kunnen ons hier goed verma ken en hebben zelfs in coronatijd nooit het ge voel gehad dat we opgesloten zaten, omdat we altijd naar buiten konden. We wonen hier hart stikke fijn in Zeeuws-Vlaanderen." Chantal: ,,Het is echt een voorrecht om hier te wonen." donderdag 9 juli 2020 Elodie Kint Terneuzen Jullie hebben een royale tuin. Brengen jullie daar veel tijd in door? Wie doet het onderhoud aan de tuin? Komen jullie nog wel aan relaxen toe buiten? (11), dochter Bregje (8) en moeder Chantal (37, leerkracht basisonderwijs en zelfstandig kindercoach) in de tuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39