Boekentip zomerhit James wil iemand worden In Cabo San Lucas gebeurt het CD cö CD O O 6 donderdag 9 juli 2020 Wie ben ik? Met die vraag worstelt twintiger James Dillard in Ijstijd van Maartje Wortel. James woont in hotels, bestelt luxe kazen, ver slindt literatuur en heeft geen enkel doel in zijn leven. Hij is lamgeslagen nadat zijn relatie met Marie is stukgelopen. Op een ochtend krijgt hij een telefoontje van een zekere Mo nica, redactrice bij een literaire uitgeverij. Zij vraagt of hij een boek wil schrijven. James stemt toe en hoopt zo los te komen van zijn verdriet en 'iemand te worden'. Uit reflecties op zijn complexe relatie met Marie, met zijn moeder, die hij alleen op af spraak kan bereiken en zijn vader, die nog steeds met zijn hoofd in de oorlog in Bosnië zit, blijkt de worsteling van James om te bepalen ^f/| AARTJE waar hij staat en wat hij WORTEL voor anderen betekent. Zijn ontmoetingen met de beroemde schrijver Chuck Palahniuk leiden uiteindelijk tot de vraag 'heb ik anderen nodig om iemand te zijn?' Het boek zet je aan het denken, over je eigen identiteit en wat jij zelf belangrijk vindt in je leven en in je relaties met anderen. On danks het serieuze thema is IJstijd een vlot en geestig boek, met prachtige citaten. Het leven kan soms zo simpel zijn. Zon, zee, strand, wat vrouwelijk (of manne lijk) schoon en een lekker drankje, meer heb je eigenlijk niet nodig. Voormalig Van Halen-zanger Sammy Hagar bezingt het in het nummer Cabo Wabo, dat in 1988 uitkwam en is te vinden op het album OU812. De heerlijke, wat gruizig klinkende track van de band is een loflied op de plaats Cabo San Lucas ('a sleepy town south of the bor derin Mexico, waar Hagar al decennialang een restaurant an nex nachtclub runt genaamd Cabo Wabo. Volgens de zanger kwam hij op die naam nadat hij een man enigszins onstabiel over het strand zag zwalken (to wobble) na een nachtje doorzak ken. Hagar verbasterde wobble tot 'wabo' en zingt in het gelijknamige nummer over 'doing the Cabo Wabo'. Hagar, 72 jaar en nog altijd vol levenslust, pretendeert ook niets meer of min der dan wat hij zingt; voor een onbezorgde tijd - en dat is de zomer - is Cabo San Lucas the place to be. Wellicht het overwegen waard voor een volgende vakantiebestemming. Vakantie: tijd voor boeken en zomerse mu ziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en zomerhits. Deze hele week geeft eindredacteur Anouk Mommer elke dag een inkijkje in haar boekenkast. Internetredacteur Luc Oggel mijmert weg bij een oude zomerhit. GO f^AN HATEN OU 812 o ~o c f E é&.ti y JV Vader Guido (41, leidinggevende milieu-en veiligheid in een fabriek), dochter Lobke (4), zoon Timme FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38