Ook toerist heeft baat bij veel laadpalen ZEELAND 3 na het middaguur in Westenschou- wen in het klimbos. Onder tent doeken en gezeten op boomstam men, legden verschillende Zeeuwse ondernemers uit de re creatiesector uit hoe zij met de co ronacrisis zijn omgegaan. Zo gaf Jerry Troy van hotel Villa Magnolia in Oostkapelle zijn personeel de kans om cursussen te volgen in de periode dat het hotel gesloten was. Gabriël Coppoolse van camping Ons Buiten heeft onder meer de re ceptie van de camping 'contactloos' gemaakt. Marieke Braber van va kantiepark Zonnedorp in Renesse besloot te investeren in privésani- tair op de staanplaatsen. Ze vertelde de koningin over de grimmige sfeer die in maart aan de kust dreigde doordat de lokale bevolking toeris ten liever niet zag komen. Het be sluit van de Veiligheidsregio Zee land om enige tijd toeristische overnachtingen te verbieden was zwaar, maar wel verstandig, zei Braber. Na het gesprek en een fotosessie in het bos ging het koninklijk gezel schap richting Walcheren. Cop- poolse gaf Maxima een korte rond leiding op zijn inmiddels weer drukbezette camping. Vertegen woordigers van de Veiligheidsregio Zeeland, de GGD Zeeland, het Ken niscentrum Kusttoerisme en de Zeeuwse overheden gaven onder meer uitleg over de achtergronden van de toeristische lockdown. Bur gemeester Marga Vermue van de gemeente Sluis vertelde wat het abrupt sluiten van de grens door België voor gevolgen heeft gehad. Uitgezwaaid door campinggas- ten die lucht hadden gekregen van het bezoek van de koningin, vertrok MSxima even na tweeën. donderdag 9 juli 2020 In 2030 mogen nieuwe auto's geen uitlaatgassen meer uitstoten. Er rij den dan naar verwachting 1,9 mil joen elektrische auto's rond in Ne derland. Om te zorgen dat ze niet stil komen te staan, zijn ongeveer 1,7 miljoen laadpunten nodig. Ko men die er niet dan komt het doel van milieuvriendelijk verkeer dat in het Klimaatakkoord staat in gevaar. Een megaplan voor extra laad- punten moet zorgen dat die op tijd worden aangelegd. Volgend jaar al moeten er 213 per werkdag bij ko men. Dat aantal loopt in 2025 op tot 550 nieuwe laadpunten per werk dag. In Zeeland en Zuid-Holland staan naar verwachting dit jaar ruim 47.000 laadpunten voor per sonenauto's. Dat aantal moet in 2030 zijn uitgebreid tot ruim 368.000. Samen scheelt geld Gisteren sloten zes regio's een over eenkomst. Ze willen voorkomen dat iedereen steeds het wiel moet uitvinden. Samen laadpalen aan leggen scheelt geld. Ook hoeft niet elke gemeente specialistische ken- nis in huis te halen. Ook denken overheden en netbeheerders na over waar laadpalen moeten ko- Uitbreiding van het laadpalennetwerk is ookvooronze toeristen van belang men. Daardoor kunnen ze niet al leen snel worden geplaatst, maar komen ze ook op logische plekken te staan. Zowel in woonstraten, als bij bedrijventerreinen voor bussen en vrachtwagens. Het Rijk trekt 15 miljoen euro uit om de regio's te helpen bij de aanleg van een lande lijke dekkend netwerk. De regio's leggen hetzelfde bedrag bij. Nog deze zomer maken de regio's een plan hoe ze de aanleg van laad- palen gaan versnellen. Op basis daarvan gaan gemeenten bepa len waar snelladers, openbare laad- palen of slimme laadpleinen moe ten komen. ,,Een uitbreiding van het oplaadnetwerk voor elektrische auto's is voor onze inwoners, maar ook voor onze toeristische indu strie van groot belang", stelt gede puteerde Harry van der Maas. „Zee land ontvangt ieder jaar veel bezoe kers uit binnen- en buitenland. De komende jaren neemt naar ver wachting het aantal bezoekers dat met een elektrische auto komt fors toe. Al deze bezoekers willen we gastvrij ontvangen en van alle com fort voorzien. Een goed oplaadnet- werk draagt hieraan bij." Staatssecretaris Stientje van Veldhoven tekent de overeenkomst met gemeenten, provincies en net beheerders. Ze vindt dat elektrisch rijden veel voordelen heeft. Om die maximaal te benutten moet je er wel van op aan kunnen dat je je auto overal in Nederland makkelijk kunt opladen, zegt ze. De zes regio's die meedoen: 1. Zeeland en Zuid-Holland 2. G4 (Amsterdam, Den Haag, Rotter dam, Utrecht) 3. MRA Elektrisch (provincies Noord-Holland, Flevo land, Utrecht) 4. Groningen, Fries land en Drenthe 5.O verijssel en Gelderland 6. Noord-Brabant en Limburg. Zeeuwse ondernemers praten op camping Ons Buiten koningin Maxima bij over hoe zij door de coronacrisis komen. Maxima in gesprek met cam pinghouder Gabriël Coppoolse. Zes regio's, waaronder Zeeland, gaan samen vele duizenden extra laadpalen voor elektrische auto's plaatsen. Gisteren sloten ze een overeenkomst. Met het megaplan is 30 miljoen euro ge moeid. Het moet elektrisch rij den aantrekkelijker maken. Jeffrey Kutterink Goes -Harry van der Maas, gedeputeerde Links legt klimbosin- structeur Rut- ger van Vlij men uit hoe dat werkt, zo'n klimbos. Rechts is er even tijd voor pret.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35