25 Dappere rentree in2021 van voormalige wereldkampioen in de Formule 1 Fernando Alonso kan het niet laten. De Spanjaard is bijna 39, maar in 2021 racet hij na een afwezigheid van twee jaar weer in de Formule 1, ditmaal bij Renault. „Hopelijk maken de nieuwe regels de sport straks weer spannend.'' COMEBACKS VAN DE KAMPIOEN FLOPS EN TOPS IN DE FORMULE 1 L Getallen doen er alleen toe op een stopwatch. Een leeftijd wint geen wedstrijden Voor Niki Lauda en Alain Prost werd het een succes. Michael Schumacher was minder gelukkig. Een comeback als wereldkampi oen, je moet het maar durven in de Formule 1. Fernando Alonso loopt in elk geval nooit voor een uitda ging weg. Zijn titels dateren van 2005 en 2006 bij Renault, een eeu wigheid geleden. Maar de man uit Asturië gelooft in nieuwe wonder jaren. ,,Ik heb niet ondergedoken gezeten, de laatste twee jaar. Ik keek Formule 1 op tv. En ik weet ook wel dat hoogstwaarschijnlijk weer één team zo'n beetje alles zal winnen in 2020 en 2021. Maar de regels die daarna komen, brengen de sport hopelijk wat meer span ning'', zo vertelde Alonso gisteren in een virtuele meeting met de wereldpers. Net als Renault hoopt Alonso straks dat het nieuwe regelpakket de eentonigheid van de Formule 1 zal doorbreken. Met een budget plafond, meer spanning, een gelij ker speelveld en de coureur weer centraal. De Spanjaard kan er niet op wachten. ,,Het was na 2018 al tijd m'n intentie om wat afstand te nemen en te zien welke richting de Formule 1 op zou gaan. Op basis daarvan zou ik beslissen of er nog toekomst was voor mij. Door coro na is dat een jaar vertraagd, maar ik gebruik graag 2021 om Renault op timaal voor te bereiden op 2022.'' Onduidelijk is vooralsnog of hij dan zelf in de auto zit, Alonso zou voorlopig alleen hebben getekend voor 2021. ,,Maar de bedoeling is dan om voor het kampioenschap te gaan. Is dat met mij, dan zou ik dat geweldig vinden. Maar kan ik het team helpen om dat doel te be reiken met iemand anders, dan is dat net zo goed mooi.'' Loyale teksten van de Spanjaard, maar reken maar dat dit avontuur alleen slaagt als hij zelf nog voor een derde titel kan gaan. Na zijn dubbel bij Renault belandde hij nooit meer in een kampioenswa gen, hoewel hij bij Ferrari en McLaren nog heel dichtbij kwam. Maar die derde titel blijft een grote wens. Begin niet over leeftijd bij de Spanjaard, die straks een veertiger wordt als herintreder. ,,Want ge tallen doen er alleen toe op een stopwatch. Een leeftijd wint geen wedstrijden'', zegt Alonso dan al tijd. Volgens teambaas Cyril Abite- boul past de terugkeer perfect bij de hoge ambities van Renault, nu slechts een team in het midden veld. ,,Zijn ervaring en vastbera denheid gaan ons helpen het team naar het uitmuntende niveau te brengen dat de moderne Formule 1 eist'', verwacht Abiteboul. Maandenlange flirt Zo komt een bevredigend eind aan een maandenlange flirt tussen team en coureur. Er was anderhalf jaar terug een afscheidsbarbecue in de paddock van het Yas Marina Circuit. Spaanse biertjes, tapas en gekruid vlees voor al zijn collega's en concurrenten. Iedereen kreeg er een honkbalpet met daarop zijn 32 zeges. Werkelijk met alle egards die horen bij een coureur van zijn kaliber werd Alonso uitgezwaaid in Abu Dhabi na zijn 312de en laat ste grand prix. Maar de Spanjaard is nooit écht weggeweest. De deur liet hij altijd op een ruime kier staan. Het is dat hij verpieterde bij McLaren en de headlines alleen nog haalde met zijn gemopper over de boordradio. Daarom zocht TOP: Nigel Mansell werd in 1992 op z'n 39ste nog eens kampioen. hij al vanaf 2017 naar andere uitda gingen in de racerij. Met de GP van Monaco al op zak, richtte hij zijn pijlen op de 'Triple Crown'. Om die legendarische status te berei ken moest hij naast Monaco ook de Indy 500 en de 24 uur van Le Mans winnen, alleen Graham Hill flikte het ooit. De eerste poging voor de Indy 500 mislukte in 2017, maar een jaar later won hij al wel de 24 uur van Le Mans. Nog één station te gaan dus, om die 'Triple Crown' te vol tooien. ,,En zeker tot september ligt daar nu ook alle focus op'', ver duidelijkte Alonso gisteren. ,,Dat houdt nu de hoogste prioriteit.'' Maar daarna wacht dus een ren tree naar de F1-paddock, als team genoot van Esteban Ocon. Nota bene een Fransman die vroeger voor het jeugdkartteam van Alonso uitkwam. Alonso: ,,Hope- lijk kunnen we Renault straks sa men sterker maken.'' donderdag 9 juli 2020 GO Bijna-veertiger Alonso loopt nooit weg voor een uitdaging Arjan Schouten Rotterdam henauu Wrewl r KENAU Veertien jaar geleden: Fernando Alonso (midden 1ste rij) viert na de GP in Sao Paulo met Renault zijn tweede wereldtitel. foto ap 5 wereldkampioenen die na hun afscheid alsnog terugkeerden in de Formule 1. Hoe verging het hen? foto's anp, afp getty, ap TOP: Niki Lauda (l) won in 1984 een derde wereldtitel. TOP: Alain Prost pakte in 1993 zijn vierde WK-titel. FLOP: Schumi bleef op reldtitels NIET TOP, GEEN FLOP: Kimi Raikkönen haalde nog vaak het erepodium. - Fernando Alonso (39 jaar op 29 juli)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25