versterking voor middenveld 23 het coronavirus het financiële en sportieve genot van oefenduel met de profs ■"De bruin putten b Ons duel met ADO is zo'n mooi Haags voetbalfeestje. Zoiets hoort bij het zomergevoel niet-betrapte grassprieten. En dat laat zich voelen. ,,Voor ons is het een aderlating dat we dit seizoen geen grote bui tenlandse clubs ontvangen, ja'', er kent Heerbaart. ,,We zouden de ge hele zomer weer vol zitten met clubs die zich hier wilden voorbe reiden. Die komen vanwege de co ronacrisis nu niet, aangezien ze dan twee weken in quarantaine moe ten. Dat is voor ons een tegenvaller. Financieel, omdat we er gewoonlijk zo'n 15.000 euro aan verdienen. En voor de mensen in het dorp is het ook jammer. Een voetballer als Sneijder zien ze hier niet elke dag.'' Aad Mansveld Voorzitter Jansen van HVV Laak kwartier onderstreept de woorden van zijn collega. Volgens hem kost het niet doorgaan van de oefenwed strijd in Laak (geboortegrond van ADO-icoon Aad Mansveld) zijn club niet alleen 'enkele duizenden euro's'. Het is vooral ook het gemis van een traditie. ,,Deze volksbuurt is het domein waar veel diehard Den Haag-fans wonen. Vanuit hun huis stappen ze hier zo het sportpark op. De eredivisie begint bij wijze van spreken niet voordat HVV Laak kwartier - ADO is gespeeld, begrijp je wat ik bedoel? Zonde dat we nu een jaartje moeten overslaan.'' Juist ook voor de groep ADO-fans voor wie de wedstrijd tegen Laak kwartier de enige is die ze jaarlijks zien van hun geel/groene helden, stelt Jansen. Jaren terug al maakte de voorzitter met de politie de af spraak dat degenen met een stadi onverbod bij de mini-derby wél welkom zijn. ,,En er is in al die tijd nog nooit iets vervelends gebeurd'', besluit Jansen. ,,Dat zegt alles over hoe mooi zo'n Haags voetbalfeestje is. En dat zul je op meer plekken in Nederland hebben. Deze oefenpot jes horen gewoon bij het zomerge- voel.'' Ajax is H0jberg zo goed als zeker van deelname aan het belangrijkste clubtoernooi ter wereld. In Amster dam zou de Deen niet alleen met Ten Hag, maar ook met aanvoerder Dusan Tadic kunnen worden her enigd. De twee speelden samen bij Southampton. Ajax trok voor komend seizoen eerder al de Braziliaanse buitenspe- W Bij Bayern brak Hojbjerg nooit door, maar hij heeft bij Augsburg, Schalke 04 en Southampton zijn sporen verdiend ler Antony aan voor zo'n 20 milj oen euro. Die transfer hadden de Am sterdammers al voor de coronacrisis afgerond met Sao Paulo. Ook Ha kim Ziyech was al verkocht aan Chelsea voor 40 miljoen euro. Re cent kreeg Ajax nog een financiële meevaller. Sven Botman gaat na melijk voor 7 miljoen naar de Franse club Lille, een bedrag dat door bonussen nog zal oplopen. De centrale verdediger werd afgelopen seizoen verhuurd aan Heerenveen en speelde geen enkele wedstrijd voor het eerste elftal van de Am sterdammers. Voor komend seizoen strikte Ajax Maarten Stekelenburg al om als tweede keeper achter Andre Onana te fungeren. Onana zelf ziet een overstap naar een buitenlandse topclub wel zitten. Mocht Ajax in dat geval geen adequate vervanger vinden voor Onana, zou Stekelen burg alsnog als eerste doelman kunnen fungeren. Bruno Varela, vorig jaar tweede keeper als huur ling, keert terug naar Benfica. Ryan Babel Ook Ryan Babel keert na een huur- periode van Galatasaray niet terug in Amsterdam. Het contract van Klaas-Jan Huntelaar werd daaren tegen wel verlengd. De ervaren spits tekende vorige maand nog een jaar bij. Bij Ajax houdt men ook rekening met het vertrek van Nico- lSs Tagliafico en Donny van de Beek. 7// BOUWBEDRIJF donderdag 9 juli 2020 GO mooie traditie' MFeyenoord, hier in 2018 met een wel heel hoog inkomende Eric Botteghin, oefende de laatste jaren steevast in de zomer tegen de amateurs van SDC Putten. FOTO PIM RAS - Ron Jansen (Laakkwartier) Pierre-Emile H0jbjerg (links) juicht na zijn doelpunt voor Sou thampton in de kwartfinale om de FA Cup in 2018 tegen Wigan Athletic met Dusan Tadic. De Deen kan bij Ajax herenigd worden met de Serviër. foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23