Ajax zet zinnen op Hojbjerg als Amateurclubs missen deze zomer vanwege 22 Oefenen tegen amateurclubs in de regio is voor prof- ploegen gewoonlijk vaste prik in de voorbereiding op het seizoen. Vanwege de coronacrisis is dit nu amper mogelijk. Wat zijn de financiële en sportieve gevolgen voor clubs? Kort Oranje oefent tegen Spanje Het Nederlands elftal speelt op woensdag ii november een oefenduel met Spanje. Oranje ontvangt de ploeg van bondscoach Luis Enrique in de Johan Cruijff Arena. Het Nederlands elftal zou eigenlijk op 29 maart al tegen Spanje oefenen, maar dat ging van wege corona niet door. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers komen begin sep tember weer bij elkaar voor de thuisduels met Polen (4 september) en Italië (7 sep tember) in de Nations League. Ook die wor den in de Johan Cruijff Arena afgewerkt. Ryder Cup schuift jaar op De Ryder Cup is met een jaar uitgesteld. Het eerstvolgende duel tussen de beste golfers van Europa en de Verenigde Staten zal nu in september 2021 plaatshebben. Het besluit zal ook doorwerken in de volgende edities van de Ryder Cup, een tweejaarlijkse wed strijd die nu in een oneven jaar zal worden gehouden. Het evenement stond in eerste instantie gepland voor 22 tot en met 27 sep tember in het Amerikaanse Whistling Straits. Dier vier duels geschorst Eric Dier van Tottenham Hotspur is voor vier duels geschorst omdat hij een supporter had aangevallen, nadat zijn ploeg was uitge schakeld tegen Norwich City in de vijfde ronde van de FA Cup. Hij krijgt ook een boete van 44.000 euro. Tottenham ging op 4 maart ten onder tegen Norwich. Na het laatste fluitsignaal klom Dier (foto) over stoelen heen om een fan aan te pakken. Stewards hielden hem uiteindelijk tegen. Van Gerwen wint meteen Kampioen verdrinkt bij vissen ,,We kunnen wel spreken van een tikkie, ja'', zegt voorzitter Ron Jan sen van HVV Laakkwartier uit Den Haag. Traditioneel speelt zijn ama teurclub begin juli het oefenduel met ADO Den Haag. En dat bete kent vuurwerk, een volle kantine en gretig draaiende bierkranen op het sportpark. Maar deze maand blijft het stil aan de Jan van Beers- straat, zo'n buurt waar de Haagse mat nog lang niet is uitgestorven en Tommie Beugelsdijk de status ge niet van minister-president. ,,Dit is een breuk in een traditie'', vindt Jansen. ,,Het is voor ons een van de mooiste dagen van het jaar.'' Vanwege de coronacrisis is alles anders dan anders. Ook de voorbe reiding op de nieuwe competitie. Waar profclubs de spieren onder normale omstandigheden los gooien langs de reclameborden van amateurverenigingen, dwarsboomt de pandemie die gewoonte nu. Be taald voetbalorganisaties zullen vooral oefenen tegen andere bvo's. Niet op veldjes in de regio, maar in de stadions. In elk geval deze maand gebeurt dit achter gesloten deuren. ,,En dat is jammer'', zegt VVV- trainer Hans de Koning. ,,Voor je supporters, die het in deze fase leuk vinden om te zien hoe het nieuwe elftal er voor staat. En voor de spe lers. Voor hen is het lekker om, voordat het echte werk begint, eerst warm te draaien tegen de kleinere teams. Nu begin je in feite direct te gen ploegen van niveau.'' Zo treft Sparta, dat op maandag 20 juli start met trainen, in augus tus onder meer Excelsior, NAC en Telstar uit de eerste divisie. Daar- naast spelen de Rotterdammers tegen eredivisiegenoten Feyenoord en RKC, duels die live te zien zijn op FOX Sports. Fijn voor de suppor ters met een abonnement op de be taalzender. Minder leuk voor bij voorbeeld de Rotterdamse ama teurvereniging VOC, die het dit jaar zonder het vaste bezoek van Sparta moet doen. Dit beseft ook technisch direc teur Henk van Stee van laatstge noemde club. ,,Voetballen in de re gio is hartstikke leuk, commercieel is het voor ons ook zeker interes sant. Al was het maar omdat wij van de opbrengst van dat soort duels doorgaans ons trainingskamp be kostigen. Alleen: in sportief opzicht hebben die potjes een stuk minder waarde. In die zin zullen we er niet echt last van hebben als de oefen wedstrijden met amateurs niet doorgaan. Voor de amateurclubs is het, denk ik, vervelender dan voor de bvo's.'' Wesley Sneijder Vraag het Tom Heerbaart, voorzit ter van de Brabantse vierdeklasser Juliana Mill. Zijn club is in de voor bereiding van oudsher gastheer van diverse internationale ploegen, die er vanwege de prima voorzieningen graag hun trainingskampen beleg gen in de zomer. Wesley Sneijder, Samuel Eto'o en Jerrel Hasselbaink, ze hebben hun voetsporen staan in het dorpje waarin de voornaamste sportprestaties gewoonlijk geleverd worden door hengelsportvereni ging De Rietvoorn en gymnastiek club Vrouwen in Beweging. In plaats van Liverpool, Queens Park Rangers of het Qatarese Al-Gharafa SC (Sneijders laatste werkgever, red.) vormt sportpark Juliana in juli nu slechts het decor van een zee aan Het duurde gisteren niet lang voor dat er een foto van Ajax-trainer Erik ten Hag samen met Pierre-Emile H0jbjerg op sociale media voorbij kwam. Geen recent kiekje, maar van een paar jaar terug toen Ten Hag als trainer van het beloften- team van Bayern München de ta lentvolle Deen onder zijn hoede had. H0jbjerg werd namelijk op zijn 17de al weggeplukt uit zijn vader land Denemarken. Bij Bayern brak de middenvelder nooit door, maar hij heeft nadien bij Augsburg, Schalke 04 en recent Southampton zijn sporen ver diend. H0jbjerg is dit seizoen aan voerder van The Saints, maar omdat hij zijn contract (aflopend volgend jaar zomer) niet wil verlengen, moest hij de band inleveren. Als de Engelse club nog iets aan hem wil verdienen, zal H0jbjerg deze trans ferperiode verkocht moeten wor den. Directeur spelerszaken Marc Overmars ziet in de Deen een meer dan interessante optie om het mid denveld van Ajax te versterken. De controlerende middenvelder staat bekend om zijn fysieke kracht, pas sing en loopvermogen. Geen crea tief type dat voor de goals moet zor gen. H0jbjerg droeg 33 keer het shirt van Denemarken en heeft inmid dels ruim honderd wedstrijden in de Premier League gespeeld. Gecharmeerd Ajax heeft stevige concurrentie in de strijd om de Deen. Ook Totten ham Hotspur is gecharmeerd van hem. De ploeg van trainer José Mourinho is echter nog niet zeker van Europees voetbal. Champions League-voetbal is voor Spurs al helemaal een kansloos verhaal. Bij Toestand Van Ruijven nog kritiek 'Ik heb nu al zeven centrale verdedigers' Michael van Gerwen is uitstekend uit de coronastop gekomen. De darter pakte bij het eerste evenement van de vijfdaagse PDC Summer Series meteen de winst. In de finale versloeg 'Mighty Mike' wereld kampioen Peter Wright na een ware thriller: 8-7. Quote van de dag donderdag 9 juli 2020 GO ..CE JOK VOETBAL GOLF VOETBAL DARTEN SNOWBOARD De Australi sche snow- boarder Alex Pullin is ver dronken toen hij voor de kust van Queensland aan het speervissen was. De 32- jarige oud- wereldkampi oen werd door een snorkelaar gevonden op de bodem van de zee. Hulpdiensten wisten hem niet meer te reanimeren. SHORTTRACK 'Een breuk in Dennis van Bergen Rotterdam Een ADO Den Haag-fan steekt geelgroen vuurwerk af tijdens het oefenduel met HVV Laakkwartier in 2016. foto angelo blankespoor Om de selectie van een kwaliteitsinjectie te voorzien, richt Ajax zijn pijlen nu op Deens international Pierre-Emile H0j- bjerg (24). De middenvelder heeft geen toekomst meer bij Southampton. Wel heeft de Amsterdamse club concurrentie van Tottenham Hotspur. Daniël Dwarswaard Amsterdam Uw KTV Wfasauto vanaf f30,-tij De medische situatie van Lara van Ruij ven blijft kri tiek. De 27-ja- rige short trackster ligt inmiddels ruim ander halve week in een Frans ziekenhuis, nadat een auto-immuun- reactie tot ernstige com plicaties leidde. Op de intensive care wordt ze in een kunstma tige coma ge houden. —Manchester United-trainer Ole Gunnar Solskjaer ontkent dat hij interesse heeft in Oranje-international Nathan Aké, die voor Bournemouth speelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22