Ze zijn er weer Huh? Daar loopt Maxima JOL Minister keert om voor boerenprotest Zeeland Zeeland maakt werk van laadpalen Walcheren Zeeuwse bodemmosselen uit de Oosterschelde zeeland 4 De bewindsvrouw was al op een boerderij geweest, maar onderweg naar het tweede deel van het werkbezoek kwam het signaal van de politie dat tientallen trekkers de weg verderop in Kamperland blokkeerden. ,,Ze zeiden dat de veiligheid in het geding was, dus was het een logisch besluit om het werkbezoek niet voort te zetten", aldus een woordvoerster van de minister. Volgens een woordvoerder van de politie Zeeland-West-Brabant was er geen sprake van een 'drei gende situatie', maar was de infra structuur op de locatie waar de minister moest passeren, simpel weg niet geschikt voor een de monstratie. ,,De Molenweg in Kamperland is een heel smalle weg, met weinig mogelijkheden om uit te wijken'', aldus de zegs man. ,,Daar stonden tientallen tractoren en dat is een situatie waar het te makkelijk mis kan Ontoelaatbaar dat een minister het werken onmogelijk wordt gemaakt gaan. Nee, de sfeer was rustig, wij konden gewoon met de boeren praten." Ook de betrokken agra riërs benadrukken dat zij geen kwaad in de zin hadden. Toch vindt een groot deel van de Tweede Kamer het verbijsterend dat de minister gisteren rechtsom keert moest maken. Kamerlid Jaco Geurts (CDA): ,,Het kan niet zo zijn dat een minister, of welke po liticus dan ook, het werken onmo gelijk wordt gemaakt. Dat vind ik ontoelaatbaar.'' Tjeerd de Groot (D66) stelt zelfs dat de politie het werkbezoek als nog mogelijk had moeten maken. ,,Boeren dienen respect te tonen voor de wet. Dit loopt de spuigaten uit.'' De VVD benadrukt dat pro testeren en demonstreren een recht is. ,,Maar de situatie mag na tuurlijk nooit bedreigend zijn voor de minister'', aldus Helma Lod ders. En Frank Futselaar (SP) zegt: ,,De minister moet altijd ergens op bezoek kunnen. Iedereen die dat onmogelijk maakt, valt wat te ver wijten.'' William Moorlag (PvdA) ziet dat een deel van de boeren het recht in eigen hand neemt. ,,Een aantal acties gaat echt te ver.'' Frac tieleider Gert-Jan Segers van de Christenunie, de partij van minis ter Schouten, spreekt van 'een treurige dag'. P2&4; Zeeland2 alleen voor opladen elektrische voertuigen Elektrisch rijden wordt aantrekkelijker gemaakt van de tuin 18°C Nieuwsmedia Koningin Maxima liet zich gisteren bijpraten over de gevolgen van de coronacrisis voor de toeristische sector in Zeeland. Ze bezocht het Klimbos Zeeuwse Helden in Westenschouwen en camping Ons Buiten (foto) in Oostkapelle. De campinggasten reageerden blij verrast. Ook voor de ondernemers kwam het bezoek van de koningin als een verrassing. Hen was verteld dat een groep Europarlementariërs zou komen.zeeland 2 p* Kamer woest over afbreken bezoek Kamerleden van links tot rechts zijn woedend dat minis ter Schouten van Landbouw gisteren vanwege boerenpro testen een werkbezoek aan Zeeland moest afbreken. Haar veiligheid zou anders in het ge ding zijn gekomen. ,,Dit loopt de spuigaten uit.'' Edwin van der Aa Victor Schildkamp Kamperland —Jaco Geurts, CDA-Kamerlid ZEELAND 3 wt mo donderdag 9 juli 2020 Laatste natte dagen pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1