'Minder zoet dan tien jaar geleden, nog wel te zout' 3 Een stukje vlees met je naam erin GOEIE KOOP O SATÉSAUS Wie is Katinka Polderman? 15 Onderweg naar je vakantieadres, op de camping, in je hotel of thuis in je tuin: je bent altijd gebaat bij goede aankopen. We helpen daar graag een handje bij. Op menige barbecueavond staat-ie pontificaal op tafel: de bak met satésaus. Veel kant-en-klare varian ten bevatten echter veel zout en suiker, constateerde de Consumen tenbond tien jaar geleden al. In 2020 hebben de levensmiddelenfabrikanten weinig vooruitgang geboekt, blijkt uit een nieuwe test. De meeste sauzen zijn nog steeds te zout, met tot 2 gram zout per 100 gram saus. Gelukkig bevatten de meeste sauzen vooral 'gezonde', onverzadigde vetten. En daalde het gemiddelde suikergehalte in die tien jaar wel, van 22 naar 17 procent. Zelf maak je natuurlijk de lekkerste satésaus. Kies je toch voor kant-en-klaar, dan vind je hieronder de top drie van sauzen met de meest positieve voedingswaarde. Verstegen kant klare satésaus natriumarm €2,60 €1,08 per 100 gram CL LU O Z Z LU LU LL O Voor minder dan €30 Bijvoorbeeld 'Jorts steak'. wéér zo'n peuter voor mijn voeten." ,,Dit was mijn stamkroeg, toen het er nog van kwam vaak naar de kroeg te gaan. 't Bonte Palet is een bruine kroeg recht onder de Sint Jan en van boven tot onder behangen met allerlei prullaria. We deden weleens een spelletje 'ik zie ik zie wat jij niet ziet' en omschreven dan heel specifiek bijvoorbeeld een ste nen schildpad met een Chinees hoofd erop. Waren we alsnog een halfuur aan het zoeken. Met hippe plekken heb ik niks. Ze draaien er slechte muziek, het is er groot en licht en het is vooral niet de bedoeling dat je dronken wordt. Terwijl ik toch naar de kroeg ga om bier te drinken." 0 Smakenrad, Pettelaarse Schans ,,Als remedie om mensen uit het centrum te we ren in verband met corona, staat er tot eind augustus een enorm reuzen rad aan de rand van de stad bij de Pette- laarse Schans waarin je kunt ontbijten, lunchen en dineren. Verschillende res taurants verzorgen bij toerbeurt het eten. Een grappig concept waar ik alleen nog niet ben geweest. Ik ben zo hoog- 'We komen binnen, Bram vreet de koekjes op en ik kan rustig iets drinken' zwanger dat eten in een ronddraaiend restaurant niet zo'n goed idee meer is." 0 Natuurgebied De Moerputten, wandeling vanaf de parkeerplaats aan de Deutersestraat „Hiervoor moet je even op de fiets stap pen. Het is zo'n tien minuten vanaf het centrum, maar zeer de moeite waard. Tijdens een wandeling van 5 kilometer kom je allerlei soorten natuur tegen. Eerst is er een moeras waar een houten looppad doorheen slingert. Als je met een kind bent dat loopt te kloten, kun je altijd roepen dat er krokodillen zitten, dat is best geloofwaardig. Na het moeras kom je uit in een wild begroeid weide land, dan in een bos en dMrna is er een gigantisch lange, oude spoorbrug." O Verreweg de goedkoopste uit de test O Lekker grote verpakking: 420 gram O Bevat 0,88 gram zout per 100 gram O 31 procent pinda's O 17 gram suikers per 100 gram O Aantal calorieën per 100 gram: 250 Sum Sam kant klare milde satésaus €1,20 €0,30 per 100 gram Inproba Satésaus kant en klaar €1,00 €0,23 per 100 gram GO WOENSDAG 8 JULI 2020 lil Dit is nog eens een goed cadeau voor elke vleesetende barbecueliefhebber: zelf je naam in het vlees branden met dit ijzer, zoals cowboys vroeger bij levend vee deden. Van de 55 bijgeleverde letters kun je zelf woorden maken - van maximaal negen letters op twee regels. Gezien voor24,95 euro. O Bevat slechts 0,2 gram zout per 100 gram O Zonder suiker, met zoetstof O 29 procent pinda's O Duurste uit de test O Aantal calorieën per 100 gram: 273 O Verpakt per porties van 80 milliliter: minder geschikt voor gezinnen en grote eters O Café 't Bonte Palet, Hinthamerstraat 99 Katinka Polderman (39) is cabaretier en schrijver. Ze won in 2005 zowel de jury als publieksprijs op het Leids Cabaret Festival, werkt mee aan het radioprogramma Spijkers met Koppen en schreef columns voor diverse kranten. it" «r.5 tóKKUOiP 1001 Of tCOmKOMMlf O Een van de goedkoopste uit de test O Lekker grote verpakking: 400 gram O Bevat 1 gram zout per 100 gram O 30,7 procent pinda's O Slechts 1 gram verzadigd vet O 20 gram suikers per 100 gram Bron: Consumentengids RECEPT I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43