zomer De vakantie gaat weer een sloot geld kosten. Hoe houd ik de uitgaven binnen de perken? SI Stadsmens Katinlca Polderman in Den Bosch HOE DAN? Met Katinka Polderman door Den Bosch struinen betekent heel veel boeken kopen, de kroeg in en je verheugen op bakjes met lekkere drabjes. HET FINANCIËLE PLAATJE N z „Bedenk van tevoren hoeveel geld je tijdens je vakantie uit wil geven. Nog beter is het om een bepaald bedrag per dag te reserveren. Bijvoor beeld 50 of 100 euro, afhankelijk van je plannen en je gezinssamenstelling. Dan is het natuurlijk nog een uitdaging om je daaraan te houden. Het kan helpen om dat be drag te pinnen en in je portemonnee te doen. je zonder nadenken blijft pinnen, denk je aan het eind van de dag: o, hemeltje! Als ik een T-shirt of een ijsje koop, schrijf ik dat op in een boekje. En nee, dat nadenken over mijn uitgaven verpest mijn vakantie niet. Dat opschrijfboekje wordt een soort dagboekje, omdat je er in terug kunt lezen wat je allemaal gedaan hebt. En wordt je vakantie nou echt leuker als je alles koopt wat je ziet? Bij thuiskomst geconfronteerd worden met een torenhoge creditcardrekening bederft de vakantie pas echt. Bedenk vooraf wat jj leuk vindt om te doen en waar jij geld aan wil uitgeven. Is dat het bezoe ken van musea? Kijk dan of de stad waar je naartoe gaat een voordelige pas heeft. Ben je van plan veel met het ov te reizen? De meeste steden hebben een voordelige reiskaart. Een grote uitgavenpost tijdens de vakantie is eten en drinken. Kies daarom een appartement waar je af en toe zelf kunt koken. Ga je lekker uit eten, loop de toeristische tentjes pal aan het strand dan voorbij. Twee straten verder kun je vaak een stuk goedkoper eten. En nog leuker ook, omdat de locals hier aanschuiven.'' 'Als ik op vakantie een een ijsje koop, schrijf ik dat op in een boekje' H 00 cc I LU er N EE lu III _i LU CD CC LU CC LU éétje, twintig jaar al. De vorige keer dat ik het uitrekende woonde ik hier nog maar zeven tien jaar!" Cabaretier Katinka Polderman is lichtelijk verbaasd over hoe lang ze nu al precies in Den Bosch woont, de stad waar ze ooit vanuit Zeeland naartoe verhuisde om er te studeren aan de Koningstheateraca demie. Nu woont ze met haar vriend, zoon Bram (4) en de tweede onderweg in de Aawijk. Als geboren Zeeuwse dacht ze ooit te willen terugkeren naar Zeeland, maar ze is bourgondischer geworden dan ze dacht. ,,Als ik hier op dinsdagavond naar het café wil, kan dat, dan is het gezellig. In Goes is het op dinsdagja, dicht denk ik?" ,,Laten we beginnen bij de belangrijkste winkel van Den Bosch: boekhandel Heinen. Het summum van een boek winkel: een fantastisch pand met overal trapjes, hoekjes, kamertjes en kundig personeel. Ik ga er meestal heen met één boek op mijn lijstje, maar een uur later stap ik dan toch met voor 250 euro aan boeken naar buiten. Laatst was ik jarig en hadden mijn moeder en tante bij Heinen boeken besteld. Die kwam een medewerker toen persoonlijk op de fiets brengen, met een verjaardagskaart erbij namens het personeel. Zo'n win kel is het." Orthenstraat 87 ,,Aan de andere kant van het centrum zit Sarban, een Afghaans restaurant. Ik houd van de Midden-Oosterse keuken, met al die lekkere kruiden, vers plat- brood en bakjes met drabjes, zoals ik het maar noem. Ik eet sinds een paar jaar vegetarisch en dat kan daar heel goed. Als mijn vriend de kip bestelt, kan ik het trouwens niet laten een stukje te proeven. Zo lekker. Toen ik eens moest optreden in de stad, vroeg ik ze of we vóór de show bij hen kon den eten, van 18.00 tot 19.00 uur. Dat kon niet. Je moet in rust kunnen eten, zeiden ze. Daar was ik toen pissig om, nu vind ik het eigenlijk wel een mooie levenshouding." ,,Dit koffietentje is speciaal voor ouders met kinderen. Ik ga er graag met Bram naartoe. Ze hebben er een speelhoekje, je kunt er een losse banaan bestellen en er staat een pot koekjes op tafel die leeg mag. Dus wat gebeurt er: we komen binnen, Bram vreet die pot leeg en gaat spelen zodat ik rustig wat kan drinken. Het personeel vindt dat allemaal prima; zo knap! Ik zou gillend gek worden met een vol dienblad in mijn handen en Als Anne-Marie Slot (27) uit Utrecht La Gozadera hoort, waant ze zich weer in 2015, in Barcelona. ,,Ik werkte daar ach ter de receptie van een hostel. Dit nummer hoorde ik non-stop. Op een avond vertrok ik met een vriendin naar festival Festa Major in de wijk Gracia. De hele buurt danste op dit liedje. Wij werden aan de hand genomen en leerden dansen van Span jaarden. Het was een bijzondere avond, met een heel fijne sfeer. Het muziekgenre is reggaeton, waar ik voor de reis naar Spanje niet bekend mee was, maar sindsdien ben ik fan.'' Klusjes die maar bleven liggen pak je nu aan. Renée Lamboo, van de blog PorteRenee.nl, over vakantie-uitgaven. Houd het overzicht! Als MARJOLEIN KOOYMAN MORGEN: Hoe maak je een overdracht voor de vakantie waar je collega wat aan heeft? WOENSDAG 8 JULI 2020 GO JETTE PELLEMANS 'Hier zijn de cafés altijd open' O Boekhandel Adr. Heinen, Kerkstraat 27 Restaurant Sarban, Koffietentje Tof Koekie, Achter het Stadhuis 16a Zomerhit: La Gozadera van Gente de Zona en Marc Anthony (2015).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42