JONG IN SCHARENDIJKE I Bakfiets wordt rijdende badkuip - m ff a 8 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Lenthe Wullings (12) uit Scharendijke IÏ3-- 1 ,,Op het strand in Ouddorp, om te surfen. De golven zijn daar echt goed. Beter nog dan hier. Ik surf al heel lang, maar sinds kort heb ik een heel goed golfsurfboard. Dat had ik gekregen vanwege de coro nacrisis." ,,Veel surfen dus, maar ik moest ook veel huiswerk maken. En ik heb veel geknutseld. Ik maak graag snailmail: van die kaartjes met goodies (cadeautjes, red) erbij, zo als scrunchies. Dat zag ik op Insta- gram, ik dacht: dat kan ik ook. Ver der heb ik me vaak beziggehouden met de minibieb voor ons huis. En o ja, trampolinespringen! Ik zou het haast vergeten." ,,Vind ik wel. J e kunt hier lekker veel buiten zijn. Er wonen veel kinderen. Vorig jaar gingen we vaak zwemmen bij het duikstei- gertje. Krabbetjes vangen en zo. Alleen ontstond er een beetje ru zie en toen zijn we niet meer ge gaan. Het is wel opgelost hoor. Het komt er alleen nu niet van." Mis je niks in je dorp? ,,Nee, volgens mij niet. Wat zou ik moeten missen? We hebben hier volop ruimte en natuur, daar word ik altijd heel blij van. Ik hou van schelpen. En laatst hebben we met takken van die grote wezens ge maakt. Ja, soms wil ik wel naar de Hema. Dan ga ik gewoon naar Zie- rikzee. Lekker shoppen, super leuk." ,,Nee! Haha. Ik ben het wel eens geweest hoor, maar dat was echt heel erg vroeger. Ik weet al niet eens meer op wie." ,,Ik wil heel graag actrice worden. Want ik hou ook van acteren, dat was ik vergeten te vermelden bij de vraag over hobby's. Het lijkt me echt supervet om in een musical te spelen of in een film. Ik mocht vo rig jaar meedoen aan de eindmusi- cal en toen ben ik ook op musical kamp geweest. Dat was echt ge weldig. En op de Pontes hebben ze dus zo'n acteerding. Dat wil ik heel graag gaan doen." ,,Ja tuurlijk! Anders kan ik toch niet doorbreken als actrice? Het lijkt me aan de ene kant best irri tant als je niet fatsoenlijk op een terras kunt zitten, maar aan de an dere kant ook weer superfijn als mensen je zien. Als ze zien wat je kunt." ,,Dan wil ik een minicamping met van die surfbusjes. Dat lijkt me ook leuk." ,,Ik denk het wel. Het is hier mooi en ik kan hier surfen. Ik zou niet weten waarom ik hier weg moet, behalve dan voor een wereldreis of zo. Zeeland heeft alles wat ik wil. Maar ja, als ik echt actrice word, dan is het misschien weer niet zo handig." Lezers helpen lezers Om als kunstmanager af te studeren aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht had Christel Jansen uit Hulst een oude bakfiets nodig. Met haar pro ject wilde ze namelijk door middel van een rijdend kunstwerk de glimlach in de openbare ruimte te rugbrengen. ,,Ik had eerst heel andere plan nen, maar door corona moest ik al les omgooien", vertelt de studente. ,,Mensen konden een lange tijd niet naar musea en ik wilde iets beden ken waardoor ik kunst naar de mensen toe kon brengen. Door een rijdend kunstwerk kunnen ze de kunst vanuit huis bekijken en breng je een glimlach door de ver rassing." In samenwerking met kunste naar vrouwvanrinus uit Terneuzen kwam het idee om een badkuip in een stelling van een bakfiets te plaatsen. Om er een te bemachti gen, plaatste Jansen een oproep in de krant. Dat leverde veel reacties op. ,,Veel mensen boden hun oude bakfiets aan. Hij moest wel stevig zijn, want het is leuk als er mensen in het bad kunnen zitten." De badkuip is al op de fiets gezet, maar daarmee is het kunstwerk volgens Christel nog niet af. ,,Voor- dat we door de stad gaan fietsen, gaan we hem eerst nog schilderen." Dat gebeurt zaterdag het lege pand tegenover de Hema in de Haven straat in Terneuzen. ,,Zo kunnen voorbijgangers alvast kennismaken met de badkuipfiets." Haar project is desondanks al een succes: ze is afgestudeerd met een 8 als eindcijfer. ,,Ik ben blij dat ik alles heb kunnen afronden. Het was een rare tijd om in af te studeren, maar dat heeft mij ook creatiever ge maakt. Het kunstwerk wilde ik echt aan de kunstenaar overlaten. Zelf ben ik namelijk de schakel tussen de klant en de kunstenaar. Ik ben blij met het resultaat en kijk ernaar uit nog een paar keer met de badkuip- fiets door de stad te fietsen." woensdag 8 juli 2020 'Als ik echt actrice word, is in Zeeland blijven niet zo handig' Wendy Wagenmakers Waar ben je vaak te vinden? Hoe ben je de lockdown doorge komen? Is het leuk om jong te zijn in Scharendijke? Lenthe Wullings Scharendijke Geboren: 28 december 2007 in Gouda Woont met: moeder Karen en vader Rouke Huisdieren: honden Pip en Meis, kater Strepie en sinds kort kitten Bo School: na de zomer 1 vwo op Pieter Pontes Zeeman in Zie- rikzee Hobby's: surfen, hockey, knut selen, tekenen, knuffelen met huisdieren Bijbaantje: soms mama hel pen Verliefd: nee Ben je verliefd? Wat wil je gaan doen na de mid delbare school? Wil je graag beroemd worden? En als het niet lukt? Wil je later in Zeeland blijven wonen? Lenthe (12) had geen moeite de lockdown door te komen, ze heeft veel tijd besteed aan school, knutselen en surfen. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Christel Jansen vroeg om een bakfiets voor haar kunstproject. Koen Florusse C*ï .v v- Christel Jansen met Dennis Mol en Stijn de Roo (vlnr) in de bad kuipfiets. FOTO PRIVÉCOLLECTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36