Gun de camper een plekje Forum wil referendum over compensatiepakket Houdbaarheidsdatum 'Nog lange weg te gaan' voor tbs'er uit Zuidzande 2 Vrijheid. Gaan en staan waar je wil én je hebt eigen sanitair. Campers zijn 'booming'. CAMPERVERKOOP IN DE LIFT Commentaar Campers worden steeds populairder in Nederland. Vooral ouderen kiezen voor het gemak van het zelfrijdende luxe vakantiehuis op wielen. Je kunt gaan en staan waar je wilt. Dat wil in Zeeland zeggen: staan op een camping. Daar buiten bieden de Zeeuwse gemeenten nauwelijks mogelijkhe den. Volgens Camperclub Nederland zijn er in totaal 11 gratis camperplaatsen in Zeeland. Daar kunnen in totaal 45 campers staan. Ze zijn gratis, dus mag je ook niks verwachten. Dat moeten de camperaars dan ook vooral niet doen. Voor een provincie die een reputatie heeft hoog te houden als gastvrij vakantie oord is 45 plekken wel bijzonder karig. Dat mag toch allemaal wel wat aantrekkelijker, want niet alle camperbezitters willen weken op een camping staan. Juist die oudere doelgroep wil ook historische stadjes en dorpen bezoeken. Gun ze dan ook het gemak van een aantrekkelijke overnachtingsplaats met ba sale voorzieningen zoals water, stroom en een punt om de in houd van het chemisch toilet te lozen. Dat hoeven er echt geen vele honderden te worden. Beperk het verblijf tot een maxi mum aantal dagen. Hoeft ook niet gratis te zijn, maar geef deze categorie toeristen in elk geval deze mogelijkheid. Het zal de Zeeuwse campings met in totaal 90.000 slaapplaatsen de kop niet kosten, maar het zal Zeeland juist nog afwisselender en aantrekkelijker maken. Sterker nog, de gemeente zou de ex ploitatie van camperplaatsen nog kunnen uitbesteden aan een recreatieondernemer. Dan heeft iedereen er baat bij. Voor een provincie met de reputatie gastvrij vakantieoord is 45 plekken wel bijzonder karig MIDDELBURG Inwoners van Zee land moeten zich kunnen uitspre ken over de inhoud van het 'Zeeuwse compensatiepakket'. Dat vindt de Statenfractie van Forum voor Democratie (FvD), die een re ferendum wil afdwingen. Het compensatiepakket - onder meer een zwaar beveiligde gevan genis, een Delta kenniscentrum en een snelle treinverbinding met de Randstad - compenseert het feit dat Zeeland geen marinierskazerne krijgt. Het pakket kwam er na over leg tussen het dagelijks provincie bestuur (Gedeputeerde Staten) enerzijds en het Rijk anderzijds. In woners van Zeeland hebben er niets over te zeggen gehad, en hun volksvertegenwoordigers in Pro vinciale Staten ook niet, constateert FvD. ,,Bij de bevolking en bij enkele oppositiepartijen overheerst scep sis", schrijft Statenlid Martin Bos. ALMANAK ,,Dit is het compensatiepakket van en voor de bestuurders en niet een pakket waar het volk van Zeeland veel mee opschiet." Zeeuwen moeten alsnog hun mening kunnen geven, vindt de fractie. Die dient later deze week Dit is niet een pakket waar het volk van Zeeland veel mee opschiet tijdens een Statenvergadering daarom een voorstel in om een re ferendum te houden. Alle kiesge rechtigde Zeeuwen kunnen dan 'ja' of 'nee' zeggen tegen de inhoud van het pakket. David is een zelfbewuste jon gen. Hij houdt van computer spelletjes en snoepen, maar meer nog van sporten en ge zond leven. De laatste tijd ver diept hij zich nog meer in wat hem wordt voorgeschoteld. Hij bestudeert de verpakkingen om te zien of zijn ouders wel het beste met hem voor hebben. Nu zijn die productbeschrijvingen niet altijd even logisch voor een 8-jarige. Zo verwarde hij de op richtingsdatum van Karvan Cé- vitam met de uiterste houd baarheidsdatum en weigerde een glas siroop: ,,Dat drink ik echt niet hoor, dat is uit 1948!" Zonnepark gaat in de wacht Gebied afschot damhert niet groter De provincie wil het ge bied waarbinnen rond zwervende damherten mogen worden afgescho ten niet uitbreiden. Er geldt een vrijstelling voor afschot van damherten op Walcheren, Schouwen en het westen van Noord-Be veland. Volgens de provin cie heeft faunabeheer niet aangetoond dat daarbui ten de verkeersveiligheid in gevaar is of herten zor gen voor schade aan ge wassen. De provincie gaat wel akkoord met een ver ruiming van de tijden bin nen de genoemde gebie den: van een uur voor zonsopkomst tot een uur na zonsondergang. Vlissingen Zeven nieuwe coronagevallen Vorig jaar hadden camperverkopers al een topjaar. Dit jaar gaan ze daar waarschijnlijk wel overheen. Toch is het niet corona die de verkoop naar grote hoogte stuwt, zeggen Zeeuwse verkopers. Het is vooral de vergrijzing. ,,Het is zeker drukker dan andere jaren. Mensen willen toch weg", zegt Fons de Maat van Camperlife Zeeland in 's-Heer Arendskerke. ,,En met een camper heb je je eigen huisje. Je hoeft geen contact te heb ben met anderen, als je dat niet wilt. In het begin van de coronacri sis was het hier heel stil. Iedereen wachtte af: 'Wat gaat het doen?' Maar nu is het booming. We zien allerlei soorten mensen, maar vooral ouderen. Die doelgroep zien we al een paar jaar toenemen. Ne derland vergrijst. Daar komt het door. Veel ouderen kiezen voor ge mak en willen van hun caravan af." 'Het werd tijd voor iets anders' Dat zegt ook Siewert Gorter van Caravanlife Gorter in Heinkens- zand. ,,We zien dit jaar veel nieuwe klanten. Vooral ouderen die eerst een boot hadden. Op een gegeven moment bereiken ze een leeftijd waarop ze het niet meer prettig vinden om over een wiebelende steiger te lopen. Dan is een camper een mooi alternatief. Die trend zien we al een paar jaar." We besloten de boot en de caravan weg te doen en een camper te kopen ,,Zo erg is het bij ons niet, maar leeftijd speelt zeker een rol", zegt Willem Haartsen uit 's-Heer Hen drikskinderen die een gloednieuwe camper heeft. ,,We hadden een boot en een caravan. Maar de boot hadden we na tien jaar wel gezien. Ik ben 72. Mijn kracht neemt wat af en het onderhoud ging me toch wat tegenstaan. Bovendien waren we overal al geweest en hadden we al les al gezien. Het werd tij d voor iets anders." Ook zijn caravan was aan vervanging toe, zegt Haartsen. ,,Die hadden we al 19 jaar. De caravan werd ouder en de auto die hem MIDDELBURG De 49-jarige J. van der H. uit Zuidzande krijgt een ver lenging met twee jaar van zijn tbs met dwangverpleging. Dat heeft de rechtbank in Middelburg gisteren beslist. De uitspraak was geheel volgens de adviezen van de ge dragsdeskundigen, de eis van de of ficier van justitie, de advocate van Van der H. en ook tot volle tevre denheid van de veroordeelde zelf. Van der H. werd in 2010 door de rechtbank veroordeeld tot twee jaar cel en tbs met dwangverpleging omdat hij het jaar daarvoor zijn veertienjarig nichtje zou hebben verkracht en in het bezit was ge weest van bijna 15.000 afbeeldin gen met kinderporno. Van der H. was vóór zijn veroordeling al in be handeling bij psychiatrische kli niek Het Dok. Die kliniek bestem pelde hem toen als 'onbehandel baar' omdat hij alle adviezen in de wind zou slaan. De verkrachting en ontucht vonden plaats in een peri ode dat Van der H. nog in zijn proeftijd zat van een eerdere ver oordeling voor een pedoseksueel misdrijf. Tijdens de behandeling van zijn zaak erkende Van der H. wel de on tucht en het bezit van kinderporno, maar hij had moeite met de aan klacht voor verkrachting. Volgens hem was het mogelijk in een ac tieve droom gebeurd. Volgens de deskundigen van de kliniek waarin hij verblijft, heeft Van der H. 'nog een lange weg te gaan'. woensdag 8 juli 2020 II - Statenlid Martin Bos Tip? redactie@pzc.nl SIRJANSLAND Inwoners van Sirjansland hoeven zich voorlopig geen zorgen te maken over de aanleg van een zonnepark nabij hun dorp. De gemeente is niet van plan mee te werken aan de plannen die Tomorrow Energy heeft voor een 30 hectare groot gebied bij het Dijkwater. Nog niet al thans. Het principever zoek van de onderneming komt simpelweg te vroeg, aldus burgemeester en wethouders in een brief aan 30 omwonenden die op voorhand protest aan tekenden. De gemeente heeft nog geen beleid ont wikkeld voor commerciële initiatieven in de polder. MIDDELBURG De afgelopen week is in Zeeland bij zeven men sen het coronavirus vast gesteld. Dat meldt het RIVM, dat die cijfers van de GGD krijgt. Er kwa men geen ziekenhuisop names of overlijdens als gevolg van corona bij. Het RIVM geeft de coronacijfers voortaan eens per week door, op dinsdag. De laatste keer dat een Zeeuw met co rona in het ziekenhuis belandde, was 8 mei. Het meest recente overlijden was op 26 juni, toen stierf een inwoner van Schouwen-Duiveland aan de gevolgen van co- We hadden Miriam van den Broek Heinkenszand - Willem Haartsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30