II Malacia langere tijd eruit bij Feyenoord Voorspel eredivisie begint met Robben ik beter om met Appie's ongeval' 21 voetbal in VS met dreiging van coronavirus woensdag 8 juli 2020 heb ik ook niet eens meer een oefenpotje gespeeld. We hebben geprobeerd er hier één te spelen, 11 tegen 11 op de training, maar toen ging het weer eens onweren en bleef het beperkt tot een helftje. Voor mijn medespelers is de laatste wedstrijd ook alweer van begin maart. Als je nu een paar dagen zwaar traint, merk je het meteen aan je lijf en ook in je hoofd. Knieën en pezen krijgen De meeste besmettingen zullen niet nu zijn opgelopen, maar al in de thuisstaten - Siem de Jong (31) weer klappen en bij vermoeidheid raak je eerder geïrriteerd. Ook in combinatie met de warmte hier. Met Jaap Stam hebben wij dan wel een Nederlandse trainer die zegt: kies wat eerder voor balbezit in plaats van risico's nemen.'' Lachend: ,,Dat vind ik wel lek ker, die benadering.'' Je wilde na een avontuur in Aus tralië nu graag ook een avontuur in de VS aangaan. Cincinatti ein digde vorig seizoen als laatste in de Eastern Conference van de MLS. Wat zijn de verwachtingen nu? ,,Dit is een vrij nieuwe club, die al heel snel in de MLS is gekomen. Atlanta United bijvoorbeeld, dat heeft eerst een aanlooptijd gehad. Ons nieuwe stadion is volgend jaar pas af. Dit seizoen wil de club sportief stappen maken. Er zijn nieuwe spelers gehaald en het is leuk daar onderdeel van te zijn. Ik had me ook verheugd op het bezoeken van veel steden bij uit wedstrijden, maar dat valt dit jaar in het water. Het is nog niet duide lijk hoe het reguliere seizoen straks precies verder gaat. Wellicht spelen we dit seizoen alleen in onze eigen Conference, wat reis tijd uitspaart.'' Jullie spelen dit toernooi in Dis ney World in een WK-format. En de pouleduels tellen mee voor de reguliere competitie. ,,Ja. Dus het gaat echt wel ergens om. Alleen: afwachten hoe het nu verder gaat met die coronabesmet tingen. Spelen we het gehele toer nooi? Wordt het mogelijk inge kort? Speel je straks alleen de drie duels die meetellen voor de com petitie? Ik ben benieuwd.'' vuld. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor het tweede duel van AZ. Feyenoord opent de Eredivisie comebackmaand tegen Sparta op 9 augustus en speelt 16 augustus nog eens thuis, tegen FC Twente. Voor PSV zijn er wedstrijden te gen Vitesse (15 augustus, thuis) en tegen Willem II. De Brabantse derby wordt op 21 augustus in Til burg gespeeld. Eerstedivisieclubs oefenen on derling tegen elkaar tot en met 20 augustus. Een week later start de Keuken Kampioen Divisie. Alle oefenduels zijn in het stadion van de thuis- spelende club en er mag publiek bij. Voor de clubs is het een manier om al lerlei maatregelen in coro- natijd uit te testen. Zo zal bij het thuisduel van PSV met Vitesse waarschijnlijk een belangrijke test met armbandjes worden uitge voerd. Er mogen hoe dan ook weer duizenden toeschouwers bij het duel aanwezig zijn, maar hoeveel precies wordt nog bepaald. In het kader van de anderhalvemeter- maatregelen moet afstand worden gehouden, maar kinderen mogen de tribunes weer op en gezinnen mogen bij elkaar zitten. Mogelijk kunnen hierdoor weer tussen de 10.000 en 15.000 mensen het Phi lips Stadion in. Op 1 augustus kan Arjen Rob ben zijn rentree maken op de Nederlandse velden bij FC Gro ningen - Heracles. Dat is één van de wedstrijden in de eerste ronde van de zogeheten 'FOX Sports Eredivisie Comeback'. Maarten Wijffels Rotterdam De hele maand augustus gaan de clubs uit de ere- en eerste divisie tegen elkaar oefenen als voorbe reiding op het nieuwe sei zoen. Het hele speel schema wordt vandaag bekend. De Eredivisie CV en tv-station FOX Sports streven ernaar bijna elke dag één of meer duels te programmeren op verschillende tijdstippen en die live uit te zenden. Naast Groningen - Heracles is FC Utrecht - AZ de andere wed strijd op 1 augustus. De eerste club uit de traditionele top 3 komt op zaterdag 8 augustus in actie. Ajax speelt dan in de Johan Cruijff Arena vanaf 18.45 uur tegen RKC. Op 13 augustus speelt de laatste landskampioen nog een keer thuis, maar de tegenstander is nog niet bekend. In principe komen alle clubs twee keer in actie, maar nog niet alle datums zijn inge- rend. Zijn broertje ademt zelfstan dig, glimlacht af en toe en commu niceert door te knipperen met zijn ogen. ,,Ik zal er nooit aan wennen, kan het geen plek geven'', zegt Mo. ,,Maar het lukt wel steeds beter om ermee om te gaan. En ja, daar draagt het voetballen ook aan bij." Het ritje naar Nijkerkerveen maakt hij soms vier, vijf keer per week. ,,Ik ga vaak naar Donny, een van mijn beste vrienden. Appie, Donny, Rody en ik konden het al tijd al goed met elkaar vinden. En ik ga ook graag naar Donny's ou ders. Gastvrijheid zit in beide fa milies. Als Rody naar ons rijdt, krijgt-ie van z'n vader een paar kilo kip mee. En zijn moeder heeft ook altijd tonijn in huis. Ze weet dat ik dat erg lekker vind.'' Het ongeluk heeft de familie banden nog hechter gemaakt. Mo lag thuis altijd met Appie op een slaapkamer. In de dagen na het drama in Oostenrijk sliep Donny in het bed van Appie. ,,Dat klinkt raar, maar het was heel mooi. We hebben die moeilijke momenten samen beleefd, begrijpen elkaar.'' Dat Mo op aanraden van de Aja- cied ging voetballen bij familie club Veensche Boys is logisch: ,,Teruggaan naar TEC vond ik te moeilijk. Net als bij andere ama teurclubs die hoog spelen, is het er toch zakelijker. Veensche Boys voelt warmer, socialer. Ik ben er niet de broer van Appie, maar deel van het team. En daar hoort hu- mor ook bij. Over mijn gewicht worden door de trainer bijvoor beeld vaak grappen gemaakt.'' Er moet nog een kilo of zes af. ,,Ik ben van nature lui, gelukkig helpt Donny me met extra oefe ningen." Het doel: Veensche Boys moet naar de eerste klasse. Maar Mo denkt hierbij ook aan zijn fa milie. ,,Ik voetbal weer, ik lach weer. En als ik blij ben, denk ik au tomatisch aan mijn broertje.'' Stie kem hoopt hij dat zijn vader naar een duel komt. ,,Ik heb het 'm nog niet gevraagd, het is een moeilijke vraag. Komt hij, dan ziet hij een zoon die voetbalt en wordt hij ge confronteerd met het feit dat er eentje is die nog had moeten voet ballen. Zo oneerlijk is het.'' 'Veensche Boy' Mohammed Nouri. foto rodney photography ROTTERDAM Feyenoord-trainer Dick Advocaat kan voorlopig een streep zetten door de inzet baarheid van Tyrell Ma lacia. De 20-jarige linksback heeft een heupblessure en moet een operatie ondergaan. De Rotterdammer is minimaal tot okto ber uit de roulatie. Het afhaken van Mala cia is een domper voor Advo caat, die nu in principe alleen nog Ridgeciano Haps over heeft als linksback. De coach had de laatste weken juist hoofdzakelijk te ma ken met goed nieuws. Mark Diemers, Christian Con- teh en Bryan Linssen werden aangetrokken en vaste waardes Le- roy Fer en Orkun Kök^ü verlengden hun contracten in de Kuip. De seizoens voorbereiding van Fey enoord, die formeel op 27 juli begint en zeven weken duurt, zal Malacia hoe dan ook aan zich voorbij moeten laten gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21