'Door zelf weer te voetballen ga Siem de Jong hervat vandaag met Cincinnati 20 Toch NK dressuur in 2020 In Disney World beleeft de Amerikaanse voetbalcompetitie vandaag zijn herstart. Siem de Jong hoopt er te debuteren voor Cincinnati. Maar er zijn zorgen: twee teams hebben coronagevallen. „Dallas is al naar huis en bij Nashville zijn er ook acht gevallen.'' Kort De Jong: ouderen, kijk thuis Ouderen moeten in verband met corona risico's serieus afwegen of ze op korte ter mijn wedstrijden in de eredivisie willen be zoeken. Dat zei interimdirecteur Jan de Jong van de Eredivisie CV gisteren in BNR Zaken doen. ,,Als je wat ouder bent en het virus is nog niet helemaal verdwenen uit Neder land, dan is dat misschien iets om rekening mee te houden. Volg de wedstrijden dan eerst via de televisie.'' De eerste speelronde in de eredivisie is half september gepland. Rentree Alonso bij Renault Fernando Alonso staat voor een rentree in de Formule 1. Volgens Spaanse media maakt Renault vandaag tijdens een digitale pers conferentie bekend dat de tweevoudig we reldkampioen twee jaar voor het Franse team gaat rijden, met een optie op nog een jaar. Alonso (bijna 39) werd in 2005 en 2006 bij Renault wereldkampioen. Hij nam eind 2018 afscheid van de Formule 1. Bij Renault is hij de opvolger van Daniel Ricciardo. Dubbelrol voor Nyck de Vries Nyck de Vries krijgt een dubbelrol tijdens de 24 Uur van Le Mans. De 25-jarige Fries fungeert op 19 en 20 september als reserve coureur bij Toyota en hij behoort tot de drie vaste rijders van Racing Team Nederland. De Vries, wereldkampioen Formule 2 en nu actief in de Formule E, bestuurt de Neder landse auto per toerbeurt met Frits van Eerd en Giedo van der Garde. 'Nederland' neemt ook een extra rijder mee naar Le Mans, voor het geval De Vries moet invallen bij Toyota. PAARDENSPORT Er komt dit jaar alsnog een NK dressuur. Het is de bedoeling dat de titelstrijd plaatsheeft van 17 tot en met 20 september op het Natio naal Hippisch Centrum in Ermelo. Er is ruimte in de kalender, omdat de ruiters van TeamNL dit seizoen geen internationale kampioenschappen in de agenda hebben. Quotevandedag 'Helaas zit er niets anders op. Ik ga er alles aan doen om straks sterker terug te keren.' Wolves is ook weg De Jong is bijna terug Het is half twee dinsdagmiddag en Siem de Jong is net klaar met trai nen op één van de vele voetbalvel den in Disney World. Nee, Mickey Mouse heeft hij nog niet gezien. Wel ziet en hoort hij elke dag don der en bliksemschichten. Volgens zijn Amerikaanse teamgenoten is dat vaste prik in Orlando in deze tijd van het jaar. En nu is er ook nieuwe dreiging van corona, vlak voor de herstart van het Ameri kaanse voetbalseizoen, dat met een toernooi tussen alle 26 clubs uit de Major League Soccer in Dis ney World zou beginnen. Siem de Jong: ,,Dat Dallas niet het enige team is dat is getroffen. Ook bij Nashville zijn er besmettingen. Op het moment dat wij nu bellen zou het bij hen gaan om acht ge vallen. Het is moeilijk te zeggen hoe die ontstaan. Voor spelers en staf van alle clubs is alles hier strikt geregeld. De meeste besmet tingen zullen niet nu zijn opgelo pen, maar al eerder in de thuissta- ten. Wat ik begrijp hebben de meeste spelers die positief testen geen symptomen.'' ,,We zitten in hetzelfde hotelcom plex, maar het is wel de bedoeling dat de teams zoveel mogelijk bij el kaar uit de buurt blijven. Alleen de liften, die gebruikt wel iedereen elke dag. Iedereen kent ook jon gens van andere teams, dus we hebben allemaal wel zoiets van: oppassen.'' ,,Bezorgd niet direct, maar zij vra gen natuurlijk ook hoe het zit. Laten we hopen dat het meevalt. Nu we vlak voor de start zitten, neem ik aan dat het toernooi in elk geval begint. Wij spelen zaterdag, onze eerste poulewedstrijd om 22.30 uur. We spelen er ook één om 9.00 uur 's morgens, tegen At lanta United van Frank de Boer. In Nederland zijn wedstrijden om 12.30 uur al een dingetje, nu gaan we denk ik midden in de nacht maar al aan de pasta.'' ,,Klopt. Mijn laatste wedstrijd was zelfs al in januari, nog met Ajax, uit bij FC Groningen. Sindsdien Het voelde niet goed, die eerste keer dat Mohammed Nouri (26) zijn voetbalschoenen weer aan trok. ,,Als je elke dag ziet dat je broertje in bed ligt, heb je geen zin om te voetballen. Ik voelde mij schuldig naar hem toe.'' Toch liet hij zich overhalen. ,,Ik dacht dat ik het één keer zou doen, alleen voor Donny. Die probeerde mij telkens aan het sporten te krijgen. Ik deed het om van zijn gezeur af te zijn.'' Donny van de Beek bracht hem naar Veensche Boys in Nijkerker- veen, waar de Ajacied begon. Broertje Rody van de Beek speelde vorig seizoen ook bij de tweede klasser. ,,Ik ben goed opgevangen", zegt Nouri, die voor tweededivisi onist TEC speelde toen broertje Abdelhak exact drie jaar geleden een hartstilstand kreeg bij een oefenduel van Ajax. ,,Het voetbal is minder, maar dat maakt niet uit. Als ik hier ben, vergeet ik alles.'' Elke dag gaat Nouri - 'zeg alsje blieft Mo' - langs bij zijn broertje. ,,Als ik een lange dag achter de rug heb, ga ik om twee uur 's nachts nog naar hem toe. Het is twee, drie minuten lopen. Dan vertel ik hem wat ik gedaan heb of hoe het is met m'n dochtertje van anderhalf. Eigenlijk doe ik wat alle broers en vrienden met elkaar doen.'' De familie Nouri houdt zich dag in dag uit bezig met de verpleging van 'Appie', die in een speciaal voor hem gebouwd huis in Am sterdam-Geuzenveld verblijft. Mohammed vervult een voorna me rol. ,,Als ik door de buurt loop, vraagt iedereen hoe het met m'n broertje gaat. Ook brengen fans nog bloemen. Het zegt iets over wat Appie teweegbrengt. Hij staat voor liefde, voor respect en verbin ding. Dat houdt ons ook staande.'' Tegelijk zijn die vragen confronte- woensdag 8 juli 2020 GO VOETBAL AUTOSPORT AUTOSPORT Schaatsster Carlijn Achtereekte moet een schouderoperatie ondergaan WATERPOLO International Iris Wolves verruilt Polar Bears uit Ede voor CE Me- diterrani in Spanje. De 26-jarige mid- voor, die drie jaar geleden haar debuut maakte voor Oranje, is een van de acht internationals die naar het buitenland trekken: nog een extra jaar samen trai nen richting de Spelen bleek recent onhaalbaar. VOETBAL De rentree van Frenkie de Jong bij FC Barcelona lijkt dichtbij. De Nederlan der sloot gis teren aan bij de groeps training. Hij worstelde de afgelopen pe riode met een kuitblessure. De Jong zal vanavond nog niet meedoen in de stads derby met Espanyol. Hij zit niet bij de wedstrijd selectie van trainer Sétien. 'We hebben zoiets van: oppassen' Maarten Wijffels Rotterdam/Orlando Zou beginnen, want FC Dallas had zoveel positieve coronage vallen (10) dat de club nog voor de start naar huis is. Wat horen jullie over de situatie? Hebben jullie als teams onder ling contact? Je vader en moeder al bezorgd aan de lijn gehad? Siem de Jong bij de training van zijn Amerikaanse club FC Cincinnati. foto pro shots Hoe gaat de voorbereiding voor de rest? Jij gaat nu ervaren wat straks alle eredivisiespelers gaan ervaren: hoe het is om na vier, vijf maanden weer wedstrij den te spelen. Mohammed Nouri (26) wilde na het ongeval van zijn drie jaar jongere broertje 'Appie' nooit meer voetballen. Toch trapt hij weer tegen een bal, bij Veen- sche Boys in Nijkerkerveen. ,,Donny bracht mij hier naartoe.'' Edward Doelman Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20