Italië: geen vluchten uit Bangladesh na corona-explosie NIEUWS 13 Plotselinge uitbraak noopt deelstaat Australië tot strenge maatregelen Ook de ongeveer anderhalf miljoen andere Australiërs die elders in de staat Victoria wonen zijn de klos. ,,We zijn zelfgenoegzaam geweest, we hebben toegegeven aan onze frustraties, we kennen allemaal ie mand die zich niet aan de regels heeft gehouden'', aldus Andrews. Volgens de premier balanceerde de staat op de rand van 'iets zeer ern stigs' als niet meteen en hard zou worden ingegrepen. Het aantal be smettingen was deze week sneller gestegen dan in de zwaarste peri ode voorheen. Vandaag gaan de lockdownmaat- regelen in, maar gisteren leidde die aankondiging meteen al tot een déja vu. Het hamsteren stak de kop weer op. En dat terwijl grote super marktketens als Coles en Wool- worths daags tevoren juist bezig waren hun aankooplimieten - van wege de eerste golf besmettingen - te versoepelen. Het is dus terug bij af en meteen voor zes weken, drie keer een besmettingsperiode. Afgelast Bewoners van Melbourne, qua in woners de tweede stad van het land, mogen hun huis alleen nog verlaten voor essentiële activiteiten als werk, boodschappen voor le vensmiddelen, lichaamsbeweging en zorgverlening. Bezoekers van buiten het gezin moeten uit huis blijven. bruiloften mogen maxi maal vijf mensen tellen, begrafe nissen tien. Alle evenementen zijn afgelast en alle musea, dierentui nen en recreatieparken opnieuw gesloten. De lagere scholen en het bijzondere onderwijs zouden vol gende week beginnen, maar de va- kantie is zeker een week verlengd. De uitbraken die zorg baren zijn in twaalf postcodes in Melbourne en omgeving (zoals Mitchell Shire). De grootste nieuwe besmettings haarden zijn sociale woningbouw- torens in het noorden van de stad, een islamitische scholengemeen schap en een verzorgingshuis voor ouderen. Vijfduizend contacten met hier besmette mensen worden nu zo snel mogelijk nagetrokken maar lokale gezondheidsautoritei- ten vrezen dat een golf nieuwe be smetting waarschijnlijk is. 35 men sen liggen nu in het ziekenhuis van wie 9 op de ic. Om de rest van het land te be schermen worden honderden poli tiemensen, versterkt met 260 mili tairen, ingezet. Niemand mag naar de buurstaten New South Wales of South Australia. Nummerborden van automobilisten uit Victoria zijn ingevoerd in verkeerscontrolesys temen zodat lockdownovertreders We kennen allemaal iemand die zich niet aan de regels hield meteen worden gesignaleerd. Zij riskeren een hoge boete of een maandenlange gevangenisstraf. Quarantaine Sinds de deelstaat Victoria wordt geteisterd door het coronavirus zijn zo'n 2800 besmettingsgevallen ge registreerd, 90 procent daarvan in Melbourne. Australië heeft met 26 miljoen inwoners tot nu toe ongeveer 8500 positieve coronatesten geregis treerd. 106 mensen overleden aan het virus. De regels in Australië zijn streng: mensen zonder de Australi sche nationaliteit of een Australi sche verblijfsvergunning mogen het land niet in. Iedere andere uit het buitenland afkomstige reiziger moet verplicht veertien dagen doorbrengen in een quarantaine hotel. Daar wordt iedereen ge screend en getest. De vraag is welke gevolgen deze nieuwe lockdown zal hebben op het moraal van de getroffenen. De rest van het land gaat juist open. In woners van Victoria hebben de af gelopen weken geprotesteerd tegen de coronamaatregelen. Onderne mers vrezen het ergste. ,,Ongeveer een kwart van mijn personeel woont in New South Wales'', zegt de uitbater van een tankstation in Wodonga (Victoria). ,,Ik weet niet of ze nog kunnen komen.'' Op een speciale repatriëringsvlucht van in Italië woonachtige Bengalen deze week bleken bij een eerste controle 21 van de 276 passagiers be smet met het coronavirus. De stijging in het aantal nieuwe besmettingen in Italië vindt voor een groot deel plaats in de Ben gaalse gemeenschap. Vorige week werden in Fiumicino, bij Rome, twee restaurants gesloten, omdat de koks na een verblijf in hun va derland besmet bleken met het vi rus. En ook in Viareggio in Toscane en in Ravenna aan de Adriatische kust zijn het mensen uit Bangla desh die corona onder de leden hebben. Allemaal waren ze de afge lopen periode via het vliegveld in Rome Italië binnengekomen, reden voor de regio Lazio om iedereen op vluchten uit Dacca te onderwerpen aan een test en een quarantaine in een hotel tot de uitslag bekend is. Op de speciale vlucht die maan dagmiddag 276 Bengalen vanuit Dacca naar Rome bracht bleken bij een eerste controle 21 passagiers be smet met het coronavirus. Omdat niet alle resultaten al bekend zijn, kan dat aantal nog oplopen. De pa tiënten met symptomen zijn over gebracht naar het Spallanzani vi rusziekenhuis in Rome, de passa giers die positief waren na de 'Een virale bom' is ontmanteld, zegt het hoofd van de crisiseenheid bloedtest zijn ter observatie naar een geïsoleerde kliniek net buiten de stad vervoerd. Volgens de Italiaanse autoriteiten is er sprake van een onveilige situa tie in Bangladesh en dus zijn de vluchten uit Dacca per direct op ge- schort. ,,Door het snelle optreden van de regiopresident hebben we een virale bom weten te ontman- tele'', zegt Alessio d'Amato, hij is hoofd van de Covid-crisiseenheid van de regio Lazio. ,,Zonder deze massale controle hadden deze mensen hun gemeenschap be smet.'' De regio Lazio heeft de leden van de Bengaalse gemeenschap opge roepen zich te laten testen om ver spreiding van het virus tegen te gaan. Ook wijzen de autoriteiten erop dat een quarantaine van twee weken verplicht is voor iedereen die terugkomt uit een risicoland. Alleen al in Rome wonen zo'n 25.000 Bengalen die veelal als kok werken of groentewinkels runnen. woensdag 8 juli 2020 Melbourne terug bij af: op slot Vijf miljoen inwoners van Mel bourne beginnen vandaag aan een nieuwe en weer strenge lockdown. Na een plotselinge uitbraak en 191 nieuwe gevallen van het coronavirus besloot premier Daniel Andrews van Victoria de staat opnieuw op slot te gooien. Bonne Kerstens Rotterdam/Melbourne Gebied 6 weken in lockdown AUSTRALIË NEW SOUTH WALES Sydney Canberra VICTORIA 100km 080720 TU Mitchell Shire Gebouwen in het noorden van Melbourne zijn afgesloten vanwege de virusuitbraak. ^Spullen staan klaar i om uitgedeeld jf* te worden. - Daniel Andrews, premier van Victoria Het Italiaanse ministerie van Volksgezondheid heeft besloten per direct vluchten uit Bangla desh een week lang op te schor ten. De reden is het grote aantal coronabesmettingen op de vluchten uit het Aziatische land. Angelo van Schaik Rome Passagiers van de vlucht uit Bangladesh worden opgevan gen in Rome. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13