Eneco II Pak jouw g StukjeZ «n ratis Eneco uit TTtolen BEVELANDEN EN THOLEN 5 Huisregels om overlast op strand te voorkomen CORONA VROEGER ORGANISATOR NU LESGEVEN IN SUPPEN Als organisator van grote evenementen was Erik Scherpenisse vooral bezig met regelen. Tot corona de boel op z'n kop zette. Weg waren werk en inkomsten. Nu is hij dagelijks rond Tholen te vinden waar hij les geeft in suppen: staand peddelen op een surfplank. Kapelle heeft, in overleg met po litie en boa, met spoed een plan opgesteld om de overlast op het strand van Wemeldinge te be strijden. Met huis- en parkeerre gels, alcoholcontroles en zelfs boetes, moeten incidenten zoals tijdens het pinksterweekend voorkomen worden. Er komt een bord bij het strand met daarop de regels waaraan bezoekers zich moeten houden. Ook worden er twee zo genoemde jutbakken geplaatst om de vervuiling op het strand tegen te gaan. Verder mag er al leen nog maar worden gepar keerd op de daarvoor bedoelde parkeerplaatsen en dus niet meer in de berm langs de weg. Politie en de boa zullen toe zicht houden op de uitvoering van de regels. Mogelijk worden daar ook jongerenwerkers en gastvrouwen of-heren van MKB Wemeldinge en Stichting Bewo nersbelang Wemeldinge voor ingezet. 'Mensen die zich niet houden aan de regels worden aangespro ken en desnoods beboet', aldus burgemeester Fons Naterop. De politie zal deze zomer ook di verse alcoholcontroles uitvoeren in het dorp. 'Hopelijk gaan we met zijn allen een mooie zomer tegemoet'. De maatregelen zijn nodig doordat er tijdens het pinkster weekend overlast werd veroor zaakt op en rond het strand. Groepen feestende jongeren zorgden de zaterdag voor Pink steren voor flinke overlast. Er werd volop alcohol gedronken, lawaai gemaakt en rommel ach tergelaten op het strand. Daar naast werd ook het coronabeleid overtreden. De jongeren zaten met veel te veel bij- en ook nog eens te dicht op elkaar. Het regende die dag klachten. De politie deelde dat weekend ook al een aantal be keuringen uit. De wind waait net iets te hard voor een les op open water en dus is Scherpenisse deze maandag bij het ha ventje van Steenbergen te vinden. Een vaalwit camperbusje langs de kant verraadt dat behalve het sup- ook het surfgevoel ergens binnen hem zit. Sup staat voor Stand Up Paddling: staand peddelen. Al vo rig jaar speelde de gedachte al eens door zijn hoofd om er 'iets' mee te doen. Als Scherpenisse weer eens op zijn plank stond, merkte hij dat hij één van de weinigen was rondom Tholen. ,,Maar ik had het druk met mijn evenementen zoals Steenbergen Live en Bassrulers Outdoor", zegt Scherpenisse. ,,Dat liep lekker, dus ik deed niet zoveel met die gedachten." Toen was daar corona. Weg eve- nementen. ,,Vier maanden voor bereiding voor noppes", kijkt de inwoner van Sint-Maartensdijk er op terug. En eerlijk is eerlijk, hij behoorde niet tot de ondernemers die al gelijk nieuwe kansen zagen, geeft hij toe. ,,Maar soms is het ook goed om even stil te staan. Om het even te verwerken en om het beste van deze nieuwe situatie te ma ken.'' Dat deed Scherpenisse uiter aard al suppend, maar ook wande lend en fietsend. Het wakkerde zijn creativiteit aan. ,,Dat sup-idee kwam naar boven. Ik ben letterlijk omgekeerd en zo snel mogelijk te rug naar huis gefietst. Ik besloot er voor te gaan." Checken Tweeëneenhalve week geleden gaf hij zijn eerste les. Waar suppen juist normaal ontspannend werkt, was Scherpenisse nu juist gespan nen, merkte hij. ,,Ik was er de hele dag al mee bezig. Vijf minuten van tevoren nam ik nog snel even de planning door om te checken of ik niets zou vergeten.'' De les ging goed, het weer werd daarna nog beter. ,,Ik zat gelijk ramvol met aanmeldingen. Kwam ik het water uit dan kwam de volgende groep al aanlopen. Zo werd het al heel snel normaal om les te geven." Bijna iedereen gebruikt de verkeerde techniek. De kunst is om met heel je lichaam te peddelen Catalina Sup, doopte hij zijn supschool. Een verwijzing naar het slaperige dorpje Santa Catalina in Panama waar hij ooit leerde golfsurfen. Volgens Scherpenisse kan iedereen het suppen leren. De kunst is dan wel om het goed te doen, legt hij uit. ,,Als je gaat ped delen, kom je vooruit. Maar hoe steek je die peddel in het water? Waar moet-ie er weer uit? Hoe houd je hem vast? Bijna iedereen gebruikt de verkeerde techniek. Deed ik zelf ook in het begin. Als je langere tochten maakt, is het wel fijn dat je niet alleen met je onderarm aan het trekken bent. Dat doen de meeste mensen als ze beginnen. De kunst is om met heel je lichaam te peddelen. Door je buikspieren aan te spannen, en te gendruk geven met je andere arm.'' De komende maanden is Scher- penisse nog veel op het water te vinden. Hij hoopt er mensen en thousiast voor te maken en merkt ook dat de mensen weer toe zijn aan iets leuks. Dat was hij zelf ook. ,,Ik kan wel een heel jaar lopen mopperen dat ik geen evenemen ten kan geven maar daar schiet ik niets mee op. Word je doodonge lukkig van." Schakel ook om met de Zeeuwse zon! En profiteer van de zonopbrengst uit zonneparklholen. Want bij ons 3-jarige energiecontract krijg je nu twee keer Eneco StukjeZon" cadeau. Met jouw StukjeZon wek je vijf jaar lang 500 kWh aan zonne-energie op, via panelen in zonneparklholen. Zo dragen we samen bij aan het opwekken van schone energie en de verduurzaming van Tholen. En verlaag jij je jaarnota met 30 per jaar, vijfjaar lang! Je ontvangt dus in totaal tot E 150 korting. Een zonnig vooruitzicht toch? Eneco.nl/tholen dinsdag 7 juli 2020 Willem Adriaansens Wemeldinge Erik heeft 't roer omgegooid Michiel Bouwman Tholen/Zevenbergen In plaats van evenementen als Bassrulers Outdoor te organiseren geeft Erik Scherpenisse nu sup-les rondom Tholen en in West-Brabant. foto peter van trijen/pix4profs - Erik Scherpenisse m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 58