Boekentip zomerhit Of toch niet? De zon schijnt altijd, altijd ïj f 6 Onderweg met Karel Leeftink komen alle grote kantelmomenten in het bestaan voorbij, van nieuw leven en huwelijk tot de dood. Een dagje als boswachter met een rondje Walcheren en ook nog een uitstapje naar Zuid-Beveland. *9 /irpll' In Hechtenis is de nieuwste, op zichzelf staande thriller van Nicci French. Het ver haal draait om Tabitha, die in het huis van bewaring zit op verdenking van de moord op haar buurman Stuart Rees. Ze is ervan over tuigd dat het om een vergissing gaat en ze bin nen no time weer op vrije voeten is. Maar de werkelijkheid blijkt anders. De ernst van de situatie dringt tot haar door als haar advocaat haar adviseert schuld te be kennen. Tabitha weigert en besluit zichzelf te verdedigen. Ze kan zich niks herinneren van de avond van de moord en wil koste wat kost achter de waarheid komen. Tabitha is een paar maanden eerder naar haar geboortedorp teruggekeerd en is een vreemde eend in de bijt. Ze wordt door het dorp met argusogen bekeken. Dat ze een verleden blijkt te hebben met haar buurman en voormalige leraar, maakt haar positie er niet beter op. Ze spreekt vanuit de gevangenis met verschillende dorpsgeno ten. Daaruit blijkt dat zij niet de enige is die een motief had om Rees uit de weg te ruimen. In Hechtenis is een origineel verhaal, met on verwachte wendingen en mooi uitgediepte karakters. Naar mijn mening de beste thriller van het duo tot nu toe. Sommige popliedjes brengen a la minute vakantieherinneringen naar boven. Zo'n liedje is Always the sun uit 1986 van The Stranglers. Stel je een Grieks eiland voor. Witte huisjes. Rode en blauwe daken. De zon schijnt genadeloos. Hoe warm is het? Dertig graden? Vijfendertig? Cicaden laten luid van zich horen. En jij, jij toert vrolijk rond op je ge huurde scootertje. Je vriendin slaat haar ar men nog eens ste vig om je heen. Een helm op hoeft niet op dit eiland. Want auto's zijn net zo zeldzaam als een hoosbui. De enige obstakels onder weg zijn overste kende geiten. Je hoort ze - door de bel om hun nek - ruim op tijd. Luidkeels zing je mee: There's always the sun". De wereld is volgens de tekst misschien lang niet zo mooi als we denken en de tijd die voor ons ligt is onvoorspelbaar maar hé, de zon schijnt altijd. Altijd. Nog twee weekjes Griekenland te gaan. 8.30 uur, Fort Rammekens Ritthem Het regent op het oudste zeefort van Noordwest-Europa. Als galjoenen uit vroeger tijd zeilen donkergrijze wol kenluchten voorbij. Onverstoorbaar staat Karel Leeftink zijn bezoek op te wachten. Een boswachter gaat niet voor een beetje regen opzij. Leeftink (62) luistert terwijl zijn collega-voor één-dag nadert. ,,Ik hoorde een vreemd riedeltje, van de roodmus al licht.'' Leeftink faciliteert vanmorgen een bruidsreportage in Fort Ramme- kens. Ook dat hoort bij het werk van de boswachter. In alle vroegte is de monumentale poort geopend voor de fotoshoot. Vaak laat hij dat over aan een vrijwillige medewerker. Maar vandaag was niemand beschik baar. Bovendien wil Leeftink de acht vrijwilligers niet te zwaar belasten, hoe enthousiast ze ook zijn. Het team heeft dringend uitbreiding nodig. ,,Wat dat betreft is het fort wel een zorgenkindje.'' Gepruttel Het riedeltje van de roodmus laat zich niet meer horen. Wel gepruttel van een oude benzinemotor tussen het groen. Het bruidspaar nadert in een antieke Citroën. William Keijts uit Middelburg en Anne den Toon der, afkomstig uit 's-Gravenpolder, hebben het fort gekozen als decor voor hun bruidsreportage. Het is een symbolische plek voor het stel. ,,Een beetje tussen Walcheren en Beve land in. We hebben vaak gewandeld in het bos rond het fort.'' Vandaag is het hun grote dag. Het fort wordt va ker gebruikt voor bruidsreportages, vertelt Leeftink. Het is zelfs mogelijk om de hele trouwpartij in het uit 1547 daterende Rammekens te orga niseren. In tijden zonder corona kunnen er 150 man binnen. De ge ïsoleerde ligging van het fort maakt het tot een ideale plek voor een feestje. ,,Je hebt hier geen last van de buren.'' Boerenzwaluwen Leeftink wijst op een nestje jonge boerenzwaluwen in een van de oude t ij, k duw®*" :-,¥»AV gangen. Reikhalzend gaan de bekjes open, drie of vier op rij. De boswach ter vertelt over de natuurwaarden van het fort. De gele muurbloem is bijzonder. ,,De grootste populatie van het land.'' De muurhagedissen laten zich vandaag niet zien. Daarvoor is het niet warm genoeg en het weer te donker. Niemand weet hoe die hage dissen in Rammekens zijn gekomen. ,,Misschien ooit meegelift met de na tuursteen waarmee het fort is ge bouwd, uit Duitsland of België.'' De elektriciteit in het fort heeft kuren, Mijn moeder vond het boekje dat ik van mijn zus kreeg te veel vogelen, in de Vlaamse betekenis dinsdag 7 juli 2020 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse mu ziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en zomerhits. Deze hele week geeft eindredacteur Anouk Mommer elke dag een inkijkje in haar boekenkast. Chef nieuwsdienst Ab van der Sluis mij mert weg bij een oude zomerhit. GO Ben van den Aarssen Ritthem T II W. - *v-. - r *■- JTT*- - O V'v" - - Karel Leeftink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34