e? Verstandige baas wijst op reisrisico VRZ: nieuwe reddingboot voor post Stavenisse Gemiste kans Politie vindt vuurwapen en 65.000euro in Goes 2 illSiSK; Zeeuwse bedrijven houden hun hart vast nu werknemers massaal op reis gaan, ondanks de coronarisico's. In hoeverre leggen zij hun personeel beperkingen op bij het reizen naar het buitenland? REISADVIES WERKGEVERS Commentaar Verbieden niet, maar werkgevers doen er goed aan om hun personeel te wijzen op de reisadviezen van de overheid. Het liefst ziet de Nederlandse regering dat we in eigen land blijven. Voor een groot deel van Europa en het Caribisch deel van het Koninkrijk schat de regering de kans om het corona virus op te lopen net zo hoog in als in Nederland. Je kunt dus naar die gele gebieden toe, al blijft het goed opletten geblazen. Veel landen zijn oranje gekleurd waaronder Turkije, grote delen van de Balkan, Scandinavië (minus Denemarken), Groot- Brittannië en Ierland. En de rest van de wereld buiten het EU- en Schengengebied. Oranje betekent: ga er niet heen als het niet per se moet. Dat is geen verbod, maar het is ook geen vrijblijvend advies. Ga je toch, dan moet je de gevolgen van die keuze gaan zelf dragen. Reisverzekeringen zijn niet geldig. Wie ziek wordt, mag niet rekenen op doorbetaling. Een verantwoordelijke baas verbiedt een werknemer op het werk te verschijnen in de twee weken na terugkomst uit een oranje gebied. Andere personeelsleden moeten veilig kunnen werken. Voor die quarantaineperiode draait de werknemer zelf op. Dat zal hem of haar dus vakantiedagen of onbetaald verlof kosten. Een werkgever kan zeggen, dat iedereen zelf de afwe ging mag maken waar hij of zij op vakantie gaat. Klinkt sympa thiek. Toch is het verstandig om vooraf duidelijkheid te verschaf fen. Dat mag betuttelend overkomen, maar het is nog altijd beter dan gedoe achteraf. Dat mag betuttelend overkomen, maar het is nog altijd beter dan gedoe achteraf STAVENISSE Om reddingsopera ties in het oostelijke deel van de Oosterschelde uit te kunnen voeren wil het dagelijks bestuur van de Veiligheidsregio Zeeland een nieuwe boot voor de brandweer post Stavenisse aanschaffen. Don derdag neemt het algemeen be stuur een besluit. De huidige brandweerboot in Stavenisse kan niet varen in slecht weer en kan slechts vijf geredde personen meenemen. Bovendien is de boot aan vervanging toe. De Kustwacht heeft bij de Veiligheids regio aangedrongen de zoek- en reddingstaken in dit gebied te rege len. Bluspompen aan boord De boot die de VRZ voor ogen heeft is de FRC903 van scheepswerf Habbeké. Dit type schafte de VRZ in 2018 aan voor de post Tholen, die ALMANAK ermee op het Schelde-Rijnkanaal vaart. Het ruim 9 meter lange vaar tuig heeft 2 waterjet-hoofdmoto ren die ook dienst kunnen doen als bluspompen. Aan boord is naast de De huidige brandweerboot is aan vervanging toe bemanning plaats voor 20 perso nen. Het brandweer-hulpvaartuig zal opereren vanuit de haven van Sta- venisse en zal worden bemenst door de brandweerpost Stavenisse. De boot kost om en na bij de 300.000 euro. Door zijn grote actieradius kan de boot heel de Oosterschelde bestrijken. ,,Ik heb zo'n rare droom gehad!", stommelde zoon (18) die och tend de woonkamer in. ,,Het was zo helder. We waren met zijn al len in een natuurgebied aan het toeren, zoals we altijd doen, en er kwamen Noorse jongens, die wilden mee, nou prima. Het was allemaal zo echt, ik kreeg ook echt dat gevoel dat je hebt als je bijna een bocht uitvliegt en je wiel maar net op het asfalt blijft. ,,Prima droom", vond moeder. ,,Maar wat was er dan raar aan?" ,,Ik zat gewoon op mijn scooter. Niet dat ik mezelf dan een droommotor geef, nee, gewoon mijn eigen scooter Ondernemers presenteren Ontdekpakket ChristenUnie wil Zeeuwen spreken De ChristenUnie wil woensdag 8 juli van de Zeeuwen horen wat zij be langrijk vinden voor Zee land en voor heel Neder land. Partijleider Gert-Jan Segers verzamelt die ideeën tijdens een online bijeenkomst. Oorspronke lijk zou Segers langs alle provincies gaan, maar die tour is door de coronacri sis afgebroken. De ge dachten van mensen moeten richting geven aan het verkiezingspro gramma voor 2021. De on line bijeenkomst duurt van 20.00 tot 21.30 uur. Aan melden kan via: christenunie.nl/in-ge- sprek-zeeland. Terneuzen 'Luxe afvalbak' omver getrokken Elopak, producent van drankver pakkingen in Terneuzen, wil zo min mogelijk risico lopen. Het be drijf heeft alle medewerkers een brief laten bezorgen waarin wordt gewezen op de richtlijnen van het RIVM. Leidinggevenden hebben vervolgens individueel met hun medewerkers gesproken en hun het dringende advies meegegeven niet op vakantie te gaan in een van de risicogebieden. Volgens Robert Marcus, mana ger personeelszaken bij Elopak, hebben vrijwel alle medewerkers aangegeven het advies op te vol gen. ,,Het is ook niet collegiaal om je daar niet aan te houden", aldus Marcus. ,,Elopak draait in de zo mer gewoon door. De bezetting moet dan ook op orde zijn. Vallen mensen uit, omdat ze zich niet aan het advies hebben gehouden, dan heeft dat gevolgen voor colle ga's." Quarantaine Vakantietrips zijn in een groot deel van Europa weer toegestaan. Voor onder meer het Verenigd Koninkrijk, een deel van Scandi navië en Turkije geldt een oranje reisadvies. Dat betekent dat va kantiereizen worden afgeraden. Ga j e toch, dan moet j e er rekening mee houden dat je bij terugkeer twee weken in quarantaine moet om besmettingen te voorkomen. Bij Eastman Chemical in Mid delburg worden vakantiereizen beschouwd als een privékeuze. Het bedrijf bepaalt wel of en hoe mensen kunnen te rugkeren op het werk, vanwege de veiligheid van het personeel. Daarom wordt vakantiegangers Ga je met de auto, dan moet je drie dagen van tevoren terugkomen gevraagd een paar dagen voordat ze weer aan het werk gaan, terug naar huis te komen en in zelfqua- rantaine te gaan, zegt woordvoer der Jörgen Tesselaar. ,,Ga je met de auto, dan moet je drie dagen van tevoren terugkomen. Ga je met het vliegtuig, dan geldt vijf da gen." Aan de poort kan een ver dere screening plaatsvinden, zoals temperatuur meten. Studievertraging Aan University College Roosevelt in Middelburg studeren veel bui tenlandse studenten, die in de va kantie mogelijk familie willen be zoeken. UCR waarschuwt stu denten dat als ze willens en we- GOES De politie heeft zaterdag bij een inval in een garagebox in Goes 65.000 euro aan contant geld en een vuurwapen aangetroffen. De zoek actie maakte onderdeel uit van 'Operatie Portunus', een groot scheepse politieactie naar crimi nele samenwerking en de invoer van cocaïne in de haven van Vlis- singen. De politie viel afgelopen woens dag met 400 agenten binnen bij tientallen woningen en bedrijven in Zeeland. Daarbij werden tien verdachten aangehouden, waarvan er nog zeven vastzitten. Het OM verdenkt de verdachten van ver schillende strafbare feiten, zoals grootschalige invoer van verdo- vende middelen, witwassen, deel name aan een criminele organisatie en wapenbezit. Half miljoen De politie trof bij de eerdere inval len vier vuurwapens en 500.000 euro contant geld aan. Daarnaast werden twee motoren en twee bo ten in beslag genomen. De politie doorzocht woningen en bedrijfs panden in en rond Vlissingen, Nieuwdorp, Middelburg, Wol- phaartsdijk en Goes. Maar ook in Limburg, Noord-Brabant en in de regio Rotterdam. Belangrijk doel van Operatie Portunus is om beter zicht te krijgen op de structuur en organisatie van deze groeperingen. dinsdag 7 juli 2020 Tip? redactie@pzc.nl OOSTKAPELLE Een Oostkapels ontdek- pakketje. Zo noemt de Stichting Tuys het pakket dat samen met Korenmo len d'Arke en Imkerij de Linderije uit Oostkapelle is ontwikkeld. Het bevat een aantal producten, afkom stig uit Oostkapelle zoals honing, meel en appelsap. Bij ieder product hoort, aldus de stichting, een ideeën- en informatie- kaart. Deze kaarten zijn de handleiding voor de producten in het pakketje. Kaarten en bijbehorende producten kunnen de aan leiding voor interessante uitstapjes zijn naar de be drijven die ze leveren. VLISSINGEN Zesduizend euro kostte die, een luxe prullenbak in het park aan de Otheense Kreek in Ter- neuzen, en dan werd die afgelopen weekend ook nog omver getrokken. De schade lijkt mee te val len. Het gaat om een container waarin afval zeven tot acht keer kan worden verdicht. Een computersysteem komt daaraan te pas. Zonne- paneeltjes zorgen voor de energie. Dat alles maakt het apparaat prij zig, met de logische voordelen: er kan meer rommel in en de bak hoeft minder vaak te worden geleegd. Denk aan Van onze redactie Vlissingen - Woordvoerder Jörgen Tesselaar, Eastman Chemical

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30