Kentekentik 'Verdelen van buit kazerne wordt nog een flinke klus' Laatste nieuwe schuif in Bathse Spuisluis 2 WENDY WAGENMAKERS Column Het scheelde niet veel. Ik voelde de bermbobbels al onder mijn banden dende ren, zag een flits van een vangrail. Door mijn lijf schoot een ferme hittegolf. Een snelle zwaai aan het stuur, een blik in de achteruitkijk spiegel en een kuchje om net te doen of er niks gebeurd was. Maar mijn hart klopte nog in mijn keel. Hoe had ik dit de mannen van Ku- zee moeten uitleggen? Ik zag de meewarige blik van mijn hoofd schuddende huisgenoot alweer voor me. Eenmaal thuis keek ik op mijn iPhone en zag een vage vlek van iets wat net zo goed een fiets pad in de regen zou kunnen zijn. Maar het was toch echt een Duitse Mazda met nummerbord KUSJE- 59, waarvoor ik mijn leven ris keerde. fascinatie voor kentekenplaten. Tot grote verbazing van mijn me- depassagiers, als ik vanuit het niets '63 zusjes!' of '54 zaadballen!' over het dashboard galm. Al zo lang ik kan lezen, zoeken mijn ogen onbewust naar gekke combi naties. Al zijn Belgische platen uit gesloten van deelname sinds daar - voor grof geld - de mogelijkheid bestaat om platen te personalise- ren. De patsers met BIER, SEX en VRRROEM op hun Porsche ken nen we nu onderhand wel. Een politiewagen die per onge luk 46-KGB-5 voert of de foute Mercedes met JN-LL-65 die ergens in Vlissingen rondrijdt, dMr krijg ik het nou warm van. Hetzelfde gevoel als wanneer het lukt om een rond bedrag te tanken, met als ultiem summum als het óók nog is gelukt de hoeveelheid brandstof af te ronden op twee nullen achter de komma. Want tot overmaat van ramp ont houd ik ze ook nog allemaal, de nummerborden van buren, colle ga's, vrienden en vage kennissen. Hoe mijn medebewoners heten, daarvan heb ik geen idee als ik la ter zwaar dement met mijn robot hond in Ter Reede zit, maar ik weet tenminste wél wat ze vroeger op hun Volvo hadden staan. Mijn ogen zoeken onbewust naar gekke combinaties DE STELLING Vandaag: Terecht dat de baas zich bemoeit met mijn vakantieplannen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TOOS EN HENK ZIJN OP CUEA maar iemanc» vraast waarom alle auto's een Potje geld opzij voor als Film by the Sea tekortkomt 226 zonnepanelen in Borssele in gebruik genomen HANSWEERT Drukke zondag voor KNRM Waterschap Scheldestromen kan leven met het compensatiepakket voor het mislopen van de mari nierskazerne. Het krijgt vrijwel alle kosten vergoed en het hoopt op ter mijn te profiteren van de komst van een Delta Kenniscentrum. Het waterschap was samen met de provincie en de gemeente Vlis- singen bij het plan betrokken. Het bracht zes hectare grond in. Ook is er een slibdepot verplaatst en wer den er bomen geplant om de hin der van de rioolwaterzuivering te verminderen. Na het afblazen van de kazerne diende Scheldestromen een scha declaim van 932.000 euro in. Die is vrijwel volledig gehonoreerd. Het algemeen bestuur gaf gisteravond daarom zijn zegen aan het compen satiepakket, ook al zijn de voorde len voor het waterschap beperkt. Het ziet alleen kansen in het Delta Kenniscentrum, waarmee op on derwijs- en onderzoeksgebied kan worden samengewerkt. De riool waterzuivering bij Ritthem wordt aangedragen als proeflocatie voor het ontzilten van afvalwater. Enkele leden uitten hun twijfels of Zeeland echt gaat profiteren van het pakket. ,,Eerst zien, dan gelo ven", zei Gert-Jan Minderhoud (Partij voor Zeeland). ,,Het zijn nog vooral mooie woorden", aldus Jaap van Ginkel (Christenunie). ,,We moeten zien wat ervan terecht komt." Dijkgraaf Toine Poppelaars be greep de scepsis. ,,De buit is binnen, maar moet nog worden verdeeld. Dat is vaak moeilijker dan het bin- Een 'bestuurlijk zwaargewicht' moet ervoor zorgen dat alle plannen van de grond komen nenhalen. Dus het zou best wel eens een flinke klus kunnen wor den." Hij zei dat een 'bestuurlijk zwaargewicht' ervoor moet gaan zorgen dat alle plannen van de grond komen. „Daarvoor wordt een krachtig iemand vanuit Den Haag ingevlogen." Negen ton schoon aan de haak weegt de nieuwe houten schuif die gisterochtend in een van de zes stroomgaten van de Bathse Spui- sluis bij Rilland werd geplaatst. Sinds begin juli vorig jaar zijn alle zes de schuiven één voor één ver vangen. De cilinders die de schuiven op halen en laten zakken zijn gerevi seerd. Ook de cilinder van de zesde schuif werd gisteren op zijn plaats gezet. Meer dan dertig jaar na de inge bruikname van de spuisluis waren de houten deuren aan vervanging toe. In de oude deuren waren kie ren gekomen zodat bij hoogwater zout water uit de Westerschelde het kanaal in 'lekte'. De Bathse Spuisluis is de schakel tussen het spuikanaal en de Wes- terschelde. Het is een 'kraan' die open en dicht gezet kan worden om de waterstromen te regelen. Door overtollig zoet water af te voeren naar de Westerschelde wordt het water in het Zoommeer ververst en verbetert de waterkwaliteit. Door de zes kokers van de sluis kan maxi maal 300.000 liter water per se conde worden afgevoerd. Gemid deld stroomt 131.000 liter per se conde via de spuisluis naar de Wes- terschelde. dinsdag 7 juli 2020 Ik heb het al lang, die eindeloze Het is een gekte, ik weet het. Reageer op pzc.nl Gisteren: De huizenprijzen zijn absurd hoog 741 stemmen SHIT HENK.' LEUK CUE F0TOREPORTASE OP FACEBOOKi NEbERLANtïS KENTEKEN HEBBEN... VLISSINGEN Als Film by the Sea dit jaar financiële tekorten oploopt door de corona- pandemie, schiet de ge meente Vlissingen te hulp voor maximaal 30.000 euro. Voorwaarde is wel dat de provincie Zeeland het filmfestival in september steunt en dat de ge meenteraad het ook goed vindt. Het geld komt uit de subsidie die de ge meente had uitgetrokken voor het geannuleerde Bevrijdingsfestival en On derstroom. De Cultuur- werf moet die 30.000 euro terugstorten. BORSSELE Maar liefst 226 zonnepa nelen heeft de Zonne Energie Coöperatie Klin- kerduijn in Borssele in ge bruik genomen. De coöperatie is een zo genoemd postcoderoos- project. Een samenwer king voor particulieren die zelf geen panelen op het dak kunnen of willen leg gen en daarom gebruik maken van een centrale plek in de regio. In dit geval liggen de panelen op het dak van de firma Klinkerduijn in Borssele. Aan de coöperatie Klin- kerduijn in Borssele nemen dertig personen deel. Zij hebben allemaal een of meerdere certifica ten gekocht voor de aan schaf van de zonnepane len. De redders van KNRM- station Hansweert heb ben het zondagmiddag druk gehad met twee acties op de Wester- schelde. De opvarenden van een motorjacht meldden rond half twee dat ze met een black out kampten. De KNRM en bergingsvaartuig Responder van Multra ship wisten het pro bleem af te handelen. Vervolgens bleek dat een tjalk richting lager wal dreef nabij het Land van Saeftinge, doordat de motor was afgesla gen. De KNRM sleepte het schip naar de haven van Paal. Rolf Bosboom Middelburg -Toine Poppelaars, dijkgraaf Theo Giele Bath Kijk op de site bij /video Bathse Spuisluis kan er weer tegenaan De zesde en tevens laatste nieuwe schuif wordt in de Bathse Spuisluis bij Rilland geplaatst. foto theo giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2