23 Twee eerdere pogingen ketsen af, maar Feyenoord hengelt Linssen alsnog binnen Alleen De Jong maakte meer kopdoelpunten Bryan Linssen dacht eigenlijk al dat Feyenoord een gepasseerd station was. Totdat trainer Dick Advocaat hem belde en de deur weer opende. Gisteren tekende de 29-jarige aanvaller tot medio 2023 in Rotterdam. ,,Dit stemt mij trots.'' Bryan Linssen zwaait eens met zijn armen. „Jullie weten wel hoe hij dan doet'', zegt hij lachend. De kersverse aankoop van Feyenoord, transfervrij binnengehengeld door de Rotterdammers, imiteert trainer Dick Advocaat. De 72-jarige Hage naar baalde van het feit dat Feyen- oord en de 29-jarige linkerspits elkaar bij twee eerdere pogingen fi nancieel niet konden vinden. ,,En toen belde hij'', zegt Linssen over Advocaat. ,,Of het nog zin had om samen een bakkie koffie te drinken. Dat wilde ik natuurlijk wel. Ik ben naar trainingscomplex 1908 gere den en heb daar met Advocaat en Cor Pot gesproken.'' Advocaat zwaaiend met zijn ar men. Dan is het menens, weet ook Linssen. ,,Er was veel interesse, ook echt concrete aanbiedingen. Maar ja, FeyenoordAls je hier bij de Kuip komt aanrijden, dan weet je het eigenlijk wel. Dan voel j e het. Ik heb weleens geroepen dat ik net als mijn broer Edwin graag een avon tuur in het buitenland wilde aan gaan. Maar Edwin kreeg een aan- bieding uit Cyprus, die kon niet naar Feyenoord. Snap je wat ik be doel? Hij kon deze keuze niet ma ken. Ik wel en dan kies ik ervoor om bij een topclub te gaan spelen. En ja, dat stemt mij trots.'' Geen 'echte Limburger' Linssen, die tot halverwege 2023 te kende in de Kuip, knikt instem mend. Het gaat over het feit dat veel mensen hem geen 'echte Limbur ger' vinden. Spelers van Feyenoord vonden hem de laatste jaren alles behalve timide of bescheiden in het veld. ,,Ik bijt wel van me af'', zegt hij. De vergelijking met provincie genoten René Hofman en Pierre Vermeulen gaat dus niet op. Prach- tige buitenspelers, maar na hun komst naar de Kuip waren ze te vaak te ingetogen. Heeft hij dan helemaal geen be scheiden trekjes? Toch wel. Linssen eiste gek genoeg niet rugnummer 11 op, het getal dat al jaren op zijn shirt staat. En dat in de wetenschap dat dat nummer na het vertrek van Sam Larsson bij Feyenoord nog vrij is. ,,Ik heb er helemaal niet om ge vraagd'', zegt hij. ,,We zien het wel, al heb ik inderdaad wel altijd met 11 gespeeld. Maar ach, weet je wat het is? Ik zie dat nummer toch zelf niet of wel? Het staat op je rug.'' Het is al snel duidelijk. In de Kuip staat deze maandag iemand die weet wat hij straks wil. Iemand die voelt dat er volop kansen liggen om op 29-jarige leeftijd alsnog zijn stempel te drukken op het spel van een topclub. Linssen: ,,Ik heb mijn carrière op gebouwd door steeds een stapje omhoog te gaan. Ik weet ook wel, deze stap van subtopper Vitesse naar topclub Feyenoord is groter dan die vorige stappen. Maar ik kom hier ook weer niet binnen als ie mand die is weggeplukt uit de on derste regionen. Ik heb al vaak in de Kuip gespeeld, ik weet hoe het is. Of ik dat lastig vond? Ik heb me altijd gerealiseerd dat de mensen hier voor Feyenoord kwamen en niet voor ene Bryan Linssen van tegen stander VVV, Heracles of Vitesse.'' Over VVV gesproken: directeur Marco Bogers belde Linssen laatst nog. Dat de Limburgse club het zo slecht nog niet had gezien, acht jaar geleden. De ploeg ontsnapte toen maar net aan degradatie met op de flanken Linssen en Steven Berg huis. ,,Ja, grappig dat het nu weer samenkomt. Steven heeft veel ge scoord hier, maar ik maak ook goals. Als je dan met Nicolai J0rgensen in de punt van de aanval speelt, heb je een voorhoede met jongens die al lemaal veel scoren.'' Een snelle berekening is dat het zomaar vijftig doelpunten zouden kunnen zijn. ,,Dat is inderdaad veel'', zegt Linssen. ,,De trainer wil een buitenspeler die veel naar bin nen trekt. Dan kunnen de backs eroverheen komen. Zo speel ik graag. Ik ben heel blij dat ik hier nu ben, maar nu moet ik ook zorgen dat het een succes wordt.'' Sponsor Na twee mislukte toenaderingspo gingen van Feyenoord is het de Rotterdammers dus alsnog gelukt. Het verhaal dat Feyenoord eerst nog een sponsor moest vinden die ga rant zou staan voor het salaris van Linssen, is volgens de clubleiding 'pertinente onzin'. ,,Ik kan het me ook niet voorstellen'', zegt de spe ler. ,,Ze hebben Arjen Robben niet aangetrokken toch? Ik ben gewoon blij dat we er toch uit zijn gekomen. Zaakwaarnemers belden me de laatste maanden plat. Cowboys en serieuze jongens. Maar als je alles op een rijtje zet, vraag je je vooral af waar je nou echt goed zou kunnen aarden. En ik kwam tot de conclusie dat het antwoord voor mij Feyen- oord was.'' KLEINE SPECIALIST dinsdag 7 juli 2020 GO Overtuigd na koff ietje met trainer Advocaat Mikos Gouka Rotterdam 22 januari 2012: Linssen viert zijn doel punt tegen Feyenoord met zijn VVV- ploeggenoten Jeffrey Leiwa- kabessy en Steven Berghuis. FOTO PICS UNITED Bryan Linssen in de kleedkamer van de Kuip, komend seizoen zijn nieuwe thuis. foto tom bode ROTTERDAM Feyenoord- coach Dick Advocaat wilde om twee redenen maar wat graag Bryan Linssen inlijven. Allereerst is de aanvaller ie mand die er gezien zijn erva ring meteen zal staan. Boven dien maakt de Limburger al ja renlang opvallend veel goals. Opvallend: sinds 2017 maakte alleen Luuk de Jong, bijna twintig centimeter langer dan de 1.70 meter grote Linssen, meer goals met zijn hoofd in de eredivisie. „Niet normaal toch?'', zegt de kersverse Fey- enoorder zelf. ,,Ik kan wel aar dig koppen ja.' Volgens Lins- sen is het vooral een kwestie van timing. En durf. „Kijk maar naar mijn neus'', zegt hij met een grijns, doelend op een paar stevige botsingen uit het verleden. In dienst van zijn vo rige club Vitesse maakte de aanvaller twaalf kopdoelpun ten. ,,Ik ben ervan overtuigd dat als ik me lekker ga voelen hier, dat ik veel doelpunten moet kunnen maken. Ik ga ook met betere spelers voetballen. Dat moet ook schelen.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23