i 5 uiteindelijk niet veranderen' 21 1 ÏHa - *-jr\. :k i -n-ï '1 r- -1 - *f, t-JI -- ST'--*-- nirTT 'rtfHL«kjfW^ -PMiCO QfQmCO hebben verheven, draaiden een opvallend sterk weekend. Al had de zondag sterker gemoeten om echt van een sensatie te spreken. De prima zesde plaats voor de Mexicaan Sergio Pérez had met een beetje geluk en wat slimmer handelen tijdens de safetycar-si- tuaties ook zomaar een podium plaats kunnen zijn. En zonde van de uitvalbeurt van Lance Stroll, die de strijd moest staken door technische problemen, want ook de Canadees had tegen de top aan kunnen schurken met het sterke vermogen van deze auto. Samen met McLaren de favoriet om het middenveld aan te voeren. Daar gaat Ferrari nog een flinke kluif aan hebben, dit korte seizoen. Ferrari mist snelheid Het eindresultaat ver bloemde veel voor Ferrari. Die tweede plaats van Charles Leclerc was al vertekend door het uitval len van beide Red Bulls voor zijn neus én de straf voor Hamilton. Maar dat Sebastian Vettel uitein delijk nog tevreden kon zijn met een tiende plaats en één WK- puntje na een race met slechts elf finishers, vertelde eigenlijk alles. Dit was een erbarmelijk slecht weekend voor de Italianen, die zelf al vreesden voor een matig begin. De Scuderia verliest veel te veel op alle rechte stukken van het circuit. En ook Alfa Romeo en Haas waren niet vooruit te bran den, de andere twee teams die met Ferrari-motoren opereren. Best wel opvallend, zo kort na de geheime schikking die Ferrari met de FIA trof, na een onder zoek naar de legaliteit van hun motor. FORMULE 1 alle teams en coureurs mee in stemden, was er bij de rijdersvak bond GPDA, waar Romain Gros- jean en Sebastian Vettel de voor zitters van zijn, ook nog het idee geboren om te knielen voor de start. Een daad waarmee quarter back Colin Kaepernick vier jaar geleden begon als stil protest tegen politiegeweld in de VS. Maar wél of niét op de knie, die keuze mocht iedere coureur zelf maken. En al voor de race kondig den Charles Leclerc en Max Ver stappen aan dit niet te gaan doen, net als nog vier collega's. ,,Ik ben erg toegewijd aan gelijkheid en de strijd tegen racisme. Maar ik geloof dat iedereen het recht heeft om zichzelf te uiten op een moment en op een manier die bij hen past'', zo legde Verstappen vooraf uit. ,,Ik geloof dat dit om gedrag en om feiten in ons normale leven zou moeten draaien, in plaats van formele gebaren die in sommige landen als controversieel kunnen worden beschouwd'', zo ver klaarde leeftijdsgenoot Leclerc. De leiding van de GPDA had vooraf wellicht wat beter na moe ten denken over welk beeld het zou opleveren als er veertien cou reurs wel en zes niet zouden knie len. Want dat leidde niet alleen in Nederland tot gefronste wenk brauwen. Voor de argeloze tv-kij- ker ontstond, hoe onterecht mis schien ook, toch het beeld dat bin nen de absolute top van de race- wereld verdeeldheid heerst. Intern werd die verdeeldheid voor lief genomen. Lewis Hamil ton sprak zijn begrip uit voor ie ders individuele afweging. ,,Het laatste wat ik wil, is dat het voelt alsof mensen ergens toe worden gedwongen'', vertelde hij aan de Britse pers. ,,Ik heb nooit iemand gevraagd of geëist om op de knie te gaan. Ik heb alleen gezegd dat ik het zou doen en dat iedereen moest doen wat hij dacht dat goed was'', aldus de zesvoudig wereld kampioen. ,,Ik ben degenen die naast me geknield hebben dank baar, want het blijft een krachtige boodschap. Maar of je nu wel of niet knielt, uiteindelijk gaat dat ook de wereld niet veranderen." F1 -KALENDER Programma dinsdag 7 juli 2020 GO VOLGENDE RACE GP VAN STEIERMARK (ZONDAG, RED BULL RING) Qfomco Max Verstappen stapt vroegtijdig uit zijn auto (1), Lando Norris is blij met zijn eerste podiumplek (2), Lewis Hamilton zit even naast de baan (3), Sergio Pérez in zijn roze bolide op weg naar plek 6 (4) en Ferrari-routinier Sebastian Vettel kijkt bedenkelijk (5). FOTO'S BSR, GETTY WK-stand Constructeurs 1. Bottas 25 1. Mercedes 37 2. Leclerc 18 2. McLaren 26 3. Norris 16 3. Ferrari 19 4. Hamilton 12 4. Racing Point 8 5. Sainz Jr. 10 5. Alpha Tauri 6 6. Pérez 8 6. Renault 4 7. Gasly 6 7. Alfa Romeo 2 8. Ocon 4 8. Williams 0 9. Giovinazzi 2 9. Red Bull 0 10. Vettel 1 10. Haas 0 SEIZOEN 2020 Zondag 12/7 GP van Steiermark, Red Bull Ring Zondag 19/7 GP van Hongarije, Hungaroring Zondag 2/8 GP van Groot-Brittannië, Silverstone Zondag 9/8 70th anniversary GP, Silverstone Zondag 16/8 GP van Spanje, Barcelona-Catalunya Zondag 30/8 GP van België, Spa-Francorchamps Zondag 6/9 GP van Italië, Monza

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21