'Wel of niet knielen gaat de wereld 20 FORMULE 1GP VAN OOSTENRIJK Veel is anders in de Formule 1 in 2020. Niet alleen rond de circuits, ook óp het asfalt, zo bleek in Oostenrijk. Vijf conclusies na de sensationele seizoensouverture op de Red Bull Ring, van de blamage voor Verstappen co tot het fiasco bij Ferrari. 'Heeft Wallace zijn excuses al aangeboden?' Kort Brama blijft bij FC Twente Wout Brama (33) blijft bij FC Twente spelen. De middenvelder had een aflopend contract, maar bereikte met de clubleiding een ak koord over verlenging met een jaar. Daar ging wel een gesprek met keeperstrainer Sander Boschker aan vooraf. Boschker bood zijn ex-teamgenoot excuses aan voor wat eerder dit jaar gebeurde. De oud-doelman van Twente had zich in februari tijdens een vertrouwelijk gesprek met boze fans kritisch uitgelaten over Brama. Het gesprek werd op genomen en al snel openbaar gemaakt. Dumoulin niet in actie op NK Tom Dumoulin slaat de NK-wegrace op 23 augustus over. De ronderenner van Jumbo- Visma concentreert zich volledig op de Ronde van Frankrijk, die zes dagen later van start gaat. ,,Ik heb al een heel druk pro gramma in aanloop naar de Tour de France met hoogtestages en daarna wedstrijden en nog meer hoogtestages'', zegt hij bij de NOS. ,,Het is niet mogelijk om dan terug te komen voor het NK. Ik blijf in Frankrijk tussen de Dauphiné en de Tour.'' DeChambeau klopt Wolff De Amerikaan Bryson DeChambeau (foto) heeft zich met een slotronde van 65 slagen de beste getoond in de Rocket Mortgage Classic, een PGA-toernooi dat gehouden werd in Detroit. DeChambeau begon met drie slagen achterstand op landgenoot Matt hew Wolff. Die moest echter al snel vijf bo geys op zijn kaart noteren, terwijl DeCham- beau op zijn eerste tien holes vijf birdies wegputte en voorgoed de leiding overnam. Nieuwe trainer voor HSV De Duitse club Hamburger SV gaat komend seizoen met Daniel Thioune als trainer een nieuwe poging doen om terug te keren naar de Bundesliga. De 45-jarige Thioune werd gisteren gepresenteerd als opvolger van Die ter Hecking, die opstapte nadat HSV weer naast promotie had gegrepen. De Vries testrijder Toyota Matic verlengt tot 2023 IDe betrouwbaarheid van Red Bull Racing Een miniseizoen aftrappen met twee uitvallers, dan gaat er iets goed fout. Niet door crashes, maar door technisch malheur. En naar de exacte oorzaak wordt nu in alle haast gezocht, want zondag wacht de volgende race alweer, in hetzelfde decor. Max Verstappen stond héél snel weer in de garage, Alexander Albon volgde vlak voor het einde, toen hij zijn kans op de overwinning al verspeeld had. De hele winter hebben ze bij Red Bull Racing lopen pochen over hun 'sterkste voorberei ding ooit'. Zelfvoldaan wezen ze op het feit dat de techneuten van Honda in Japan gewoon door hebben kunnen werken in coronatijd. Als je dan als top- team na de eerste race, nota bene in je eigen achtertuin, on deraan het constructeurskam pioenschap bungelt naast het nietige Williams, dan kun je al leen maar spreken van een bla mage. Iets met hoogmoed en een val. 2 McLaren zet opmars voort Kleurde het toch nog een beetje oranje op de Red Bull Ring, met de twee McLarens vooraan. Die olijke Lando Norris als jongste Brit ooit naar het podium en Car los Sainz op plaats 5. Meteen goed voor 26 WK-punten en de tweede plaats achter Mercedes in het WK. Die weelde waren ze bij McLaren al even niet meer gewend. Man nen als Alain Prost, Ayrton Senna en Mika Hakkinen werden er we reldkampioen, maar na de titel van Lewis Hamilton in 2008 ging het hard bergafwaarts. Dieptepunt was de openlijk morrende Fer nando Alonso, die zijn haperende McLaren vergeleek met een GP2- auto. In 2019 werd de weg terug omhoog gevonden met de eerste podiumplaats in vijf jaar tijd in Brazilië. Twee races later zorgde Norris voor een passend vervolg. 3 Hamilton maakt zowaar foutjes Na maatschappelijk zeer bewogen maanden manifesteerde zesvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zich eindelijk weer eens op het asfalt en dat verliep niet he lemaal vlekkeloos. Het duurde uit eindelijk 24 uur, maar toen zag ook de wedstrijdleiding dat de Brit in de kwalificatie niet helemaal reglementair naar de tweede tijd was gereden. Hamilton negeerde de gele vlaggen. Bewust of onbe wust, daar zijn niet voor niets re gels voor. In de race meende de wedstrijdleiding vervolgens dat hij ongeoorloofd verdedigde, toen Alexander Albon hem in het slot van de race buitenom voorbij wilde. Een déja vu met Brazilië vorig jaar, toen hij zijn jonge land genoot ook al van het podium hield. ,,Ik kan haast niet geloven dat we weer botsten, al voelde het nu meer als een race-incident. Maar ik zal elke straf accepteren", reageerde Hamilton berouwvol. 4 Roze rakkers imponeren Mercedes was weer ouder wets machtig in Oostenrijk, maar ook de 'nep-Mercedessen' liepen lekker. Die roze rakkers van Ra cing Point, die kopiëren tot kunst Ronald Koeman begreep er niks van en dat gevoel bij de bonds coach van het Nederland elftal werd massaal gedeeld op sociale media. Waar was die eensgezind- heid opeens gebleven in de For mule 1, de sport die zo daadkrach tig stelling nam tegen racisme? Alle coureurs meldden zich voor afgaand netjes op start-finish voor een statement tegen racisme. Alle- maal in een zwart shirt met 'End Racism' erop, zoals afgesproken. Net zoals ze dit seizoen allemaal de boodschap 'WeRaceAsOne' op hun auto's hebben staan. Maar naast die afspraken waar Quote van de dag dinsdag 7 juli 2020 GO VOETBAL WIELRENNEN GOLF VOETBAL AUTOSPORT Nyck de Vries is in het nog resterende deel van het seizoen en volgend jaar reserve- en testrijder van het fabrieks- team van Toyota in het World Endu rance Cham pionship. De 25-jarige Nederlander, vorig jaar kampioen in de Formule 2, komt al lan ger uit in de langeaf- standsraces. VOETBAL De Servische linternational Nemanja Matic (31) heeft zijn contract bij Manchester United met twee jaar ver lengd, tot de zomer van 2023. De middenvelder speelt sinds 2017 voor de Engelse club. Matic speelde eerder bij onder meer Chelsea, dat hem in 2010/ '11 verhuurde aan Vitesse. Red Bull valt hard, Ferrari bar en boos Tekst: Arjan Schouten Zwarte T-shirts én een bood schap op alle auto's: krachtig was het anti-racismestatement vanuit de Formule 1. Omdat zes van de twintig coureurs, onder wie Max Verstappen, niet kniel den, klonk er alsnog kritiek. De afspraak was echter dat ieder een zou doen waar hij zich goed bij voelde. „Niemand moet zich ergens toe gedwongen voelen.'' Arjan Schouten Rotterdam M Veertien van de twintig F1- coureurs knie len voor de start van de Oostenrijkse GP, zes van hun collega's niet. Max Ver stappen (links achter) is een van die zes. O a 0) —Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het incident met de strop die Nascar-coureur Darrell 'Bubba' Wallace vorige maand aantrof in zijn pitbox allemaal verzonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20