f I ft -1. I JOL Miljoenenclaim tegen Facebook zomer Flirten met een mondkapje op, zo doe je dat Huiseigenaar claimt gemiddeld 2000euro bij verzekering Walcheren RL. Mag mijn baas mij verbieden om vakantie te vieren in een land dat als corona-risicogebied is aangeduid? Nee, '0 dat mag de werkgever niet. Maar hij mag wel afraden om Bé naar een land als Turkije, waar nog code oranje geldt, af te sj reizen. Wie dat advies negeert, moet daarna voor eigen rekening twee weken in quarantaine. f Tien jaar lang schond Facebook de privacy van miljoenen Nederlanders. De Consumentenbond eist daarom financiële compensatie. P3 Cijfers van Interpolis, de grootste particuliere schadeverzekeraar, to nen dat er in de eerste helft van 2020 al 6472 schademeldingen door regen, sneeuw of smeltwater bin nenkwamen. In het eerste halfjaar van 2017 betrof het 3651 claims. En er zijn dit jaar vooralsnog bijna 14.000 stormschades gerapporteerd (2017: ruim 6000). ,,We kunnen in ieder geval concluderen dat men sen steeds meer wateroverlast on- dervinden door extreme neerslag", zegt Youri van der Avoird van Inter polis. ,,Onze klanten worden daar ook steeds vaker door verrast. Als je vooraf weet dat er een hoosbui of storm aankomt, dan kun je bijvoor- zo'n 2000 euro schade via hun op stal- of inboedelverzekering, bleek eerder al uit openbare cijfers. Inci denteel kan de totale schade door beeld nog snel de kelder leegrui men of andere preventieve acties nemen." De stijgingen zijn representatief voor de markt. Huiseigenaren clai men bij extreme regen gemiddeld Onze klanten worden ook steeds vaker verrast door de wateroverlast een storm of hoosbui in de tiental len of zelfs honderden miljoenen lopen. Op basis van toekomstscenario's van het KNMI is het de verwach ting dat extreme regen, hagel en droogte door klimaatverandering de komende decennia verder gaan toenemen. Overal zien schadever- zekeraars de gevolgen terug. Met het oplopende aantal claims kan het niet anders dan dat verzekeraars meer moeten uitkeren en dat zal uiteindelijk een premieverhoging betekenen. Het Verbond van Verze keraars voorziet zelfs dat in het meest extreme scenario de hele kli maatverandering verzekeraars meer dan 250 miljoen euro extra per jaar kost. Dit komt neer op een jaar lijkse toename van de schade van ruim 100 miljoen bij particuliere woningbezitters door (extreme) re gen en hagel. Dus zijn er maatregelen nodig om de groei binnen de perken te houden. Zo is Interpolis begonnen met het stimuleren van de aanleg van 'groene daken' die regenwater vasthouden. Vereniging Eigen Huis adviseert daarnaast een goede woonverzekering en degelijk on derhoud van huis, vooral het dak, en tuin. P5 Nieuwsmedia ZEELAND2 ZEELAND 12&13 Vaker schade na extreme bui Nederlanders claimen steeds vaker schade aan hun woning, veroorzaakt door extreme re genbuien. Het aantal meldingen van neerslagoverlast is in drie jaar tijd met 77 procent geste gen en de schades door storm zijn ruim verdubbeld, bleek al eerder. Edwin van der Aa Tilburg Wateroverlast in Arnhem. Het aantal meldingen van neerslagover- last is in drie jaar tijd met 77 procent gestegen. foto rolf hensel -Youri van der Avoird, Interpolis Lokaal dinsdag 7 juli 2020 pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1