zomer Achter het stuur Lezers vertellen over de auto van hun keuze VANDAAG Als uitbater van een chique herenmodezaak moet Paul Brouwers niets hebben van moderne auto's. ,,Dat nieuwe spul lijkt allemaal op elkaar. Daar zit geen ziel in.'' WATTE DOEN? 1. Zoenen 2. Je lijf ontdekken 3. Lachen om corona 4. Een ijzige treinrit maken ijn kledingwinkel in de Til- burgse binnenstad ademt de sfeer van heren van stand. Tweed jasjes van hoge kwali teit, strak gestreken panta lons, pochetjes in alle kleuren. ,,Je mag dit gerust 'een fantastische herenmode zaak in het topsegment' noemen, hoor. Want dat is het gewoon'', zegt Paul Brouwers (60) van G&G Special Sizes for Men zelfverzekerd. Menig man met een maatje meer werd door deze goedlachse Brabander al aan een goed zittend pak of een fraai gesneden colbertje geholpen. De voorkeur voor klassieke stijl voert Brouwers ook door in zijn autokeuze, ge tuige de glimmende Jaguar S-Type uit 2003 die voor de deur staat. ,,Van jongs af aan heb ik een passie voor Engelse auto's, en dan met name voor Jaguar. Dat komt door de klassieke lijnen van die model len, dat is gewoon fantastisch. Neem een originele E-Type, daar word ik gewoon stil van.'' Brouwers, die onlangs zijn dertigste trouwdag vierde en vader is van twee dochters, blijft al jaren trouw aan het merk. ,,Dit is mijn zesde. Ik heb een aan tal XJ's gehad, waaronder een 2.9 uit '89 en sinds kort hebben we ook nog een XK8 Convertible voor de plezierritjes met mijn vrouw. Zij heeft zelf trouwens een Saab 9-3 cabrio uit 2001, we zijn ook wel een beetje Saabofiel.'' ,,Zet er wel effekes bij dat het een 4.2 V8 Sport is hè? Da's belangrijk." De acht cilindermotor van de S-Type laat hem glunderen. ,,Dat zit 'm in de beleving. Als ik hem start en ik hoor die V8 rochelen, dan kunnen m'n woon-werkritjes van Loon op Zand naar de winkel in Tilburg al niet meer stuk. Je hebt driehonderd pk en een koppel van hier tot ginder. Als ik hem op zijn staart trap dan blijft hij maar gaan, maar zodra je rustig rijdt, zakt het toerental naar tweeduizend en dat is ook heerlijk. De afgelopen maanden waren voor ons best uitdagend door het coro- navirus, maar de liefde voor mijn auto's werd alleen maar groter. Dan ga ik een stukje rijden, kan ik al mijn hersenspin sels kwijt en dan kom je er ook wel weer doorheen.'' Een nieuwe Jaguar? Daar moet Brou wers niet aan denken. ,,Die hedendaagse modellen zijn net platgeslagen Lexus- sen. Het lijkt allemaal op elkaar en het heeft geen karakter: Jaguar is z'n hart kwijt. Ik ben een jongen van old traditi ons en dat waren de auto's van dit merk ook, met respect voor traditie en hun historie. Ik zou never nooit een nieuwe auto kopen, omdat ik juist van die oude Engelse stijl houd. Dat heb ik met kle ding ook: een mooi tweed colbert vind ik fantastisch. Het zit hem in de sfeer, in de stijl en in de juiste uitstraling. Elek trisch rijden? Dat doen we op de kermis! Mijn auto moet juist een beetje naar olie ruiken. Ik wil het leer kunnen voelen en Quattroporte Hoewel de kilometerstand van zijn S- Type de drie ton nadert, rijdt Brouwers er voorlopig nog mee door Brabant. ,,Technisch is deze ook gewoon goed maar zo'n 'kat' moet je wel onderhou den, anders gaat het mis. Sowieso raad ik aan om iets meer geld uit te geven wan neer je een S-Type koopt zodat je zeker weet dat je een goede aanschaft. En ja, soms moet je je verlies nemen als er iets stukgaat: dat gebeurt wel eens maar dat wordt altijd netjes opgelost. En weet je, een hobby mag geld kosten." Mocht de Jaguar toch ooit het veld rui men, dan ziet zijn baasje in een Maserati Quattroporte een passende vervanger. ,,Een Aston Martin Vanquish is eigenlijk mijn droom, maar da's niet te betalen. Verder vind ik het lastig met moderne auto's, maar een Quattroporte is zeker een guilty pleasure: die heeft ook een V8 en komt qua stijl en uitstraling in de buurt van de Engelse auto's. Dat zie ik eerder gebeuren dan dat ik terugga naar Franse auto's, zoals in mijn jonge jaren. Mijn allereerste auto was een Peugeot 304 Coupé, die had ik nooit weg moeten doen. En ik heb ooit de 604 TI met geblindeerde ramen van de direc teur van Beekse Bergen overgenomen. Dat waren geweldige wagens. Maar ik zou niet zo snel meer aan Franse auto's beginnen. Die hebben toch niet wat die Britten wel hebben.'' WAT Lekker zoenen. WAAROM Het is Wereldkusdag! MET WIE Zoenen is romantisch, maar ook prak tisch. Volgens onderzoek van TNO wissel je met tien seconden zoenen meer dan 80 miljoen bac teriën uit. Dat is goed voor je immuunsysteem. Een wildvreemde kussen is ook leuk, maar lastig in een 1,5 metermaatschappij. Verstandig om het bij je huidige partner te houden. WAT Corona-comedy met Dolf Jansen WAAROM Komiek Dolf Jansen gaat voor het eerst sinds de lockdown terug het toneel op en neemt de afgelopen maanden onder de loep. Zijn show Grotemondkapjes ging gisteren in première en is vandaag te zien in Carré Amsterdam. Daarna gaat de show nog eenmaal in reprise op donderdag. Verwacht grappen over 'boa's, Mark Irma en seks op 1,5 meter afstand'. WAAR Koninklijk Theater Carré, Amstel 115/125, Amsterdam WAT Nieuwe serie kijken WAAROM: In het openbaar vervoer een mond kapje dragen is niet fijn, maar de passagiers in Snowpiercer hebben het een stuk moeilijker. In deze nieuwe Netflix-serie, vanaf vandaag te zien, reizen de laatste overlevenden van een nieuwe ijstijd in een enorme trein de wereld over. Aan boord zijn de verhoudingen tussen de arme en rijke passagiers om te snijden en het is slechts een kwestie van tijd voordat de vlam in de pan slaat. Spannend en de perfecte afkoeling na een warme zomerdag. WAAR Netflix MAANDAG 6 JULI 2020 PM 'Elektrisch rijden doen we op de kermis' ROLAND TAMELING M IV - J..' De S-Type 4.2 V8 Sport is al de zesde Jaguar die Paul Brouwers rijdt. ,,Als ik hem op zijn staart trap dan blijft hij maar gaan.'' fotos bart hoogveld WIE Paul Brouwers (60), Loon op Zand RIJDT Jaguar S-Type 4.2 V8 Sport BOUWJAAR 2003 KM: 'bijna 3 ton' die V8 horen." WAT Door een gigantisch lichaam lopen. WAAROM Ooit wel eens willen weten hoe een men selijk lichaam er vanbinnen uitziet? In dit museum kun je het ontdekken. Ga op zoektocht door een gigan tische replica van ons li chaam en raak intiem be kend met organen, bloed banen en spieren. Het mu seum is sinds kort weer open, reserveren is nog - wel verplicht. WAAR CORPUS, Willem Einthovenstraat 1, Oegst- geest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38