Sok Club Barbarella in Goes verdwijnt Man onder invloed drugs scheurt door Breskens Drankrijder mishandelt twee agenten in Goes 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Soms denk je dat het goed gaat en dan opeens stort het kaartenhuis in. De aanlei ding was een kapotte wandelsok van dertig jaar oud. De pup had weer eens ongemerkt de slaapka mer bereikt en zich eraan vergre pen. Ze zaten nog in elkaar ge draaid, maar de halve voet van één van de lange rode wollen sokken was weggekauwd. Ik had ze een le ven terug gekocht samen met mijn eerste wandelschoenen. Inmiddels ben ik aan mijn vierde paar wan delschoenen toe, maar het favo riete bijbehorende paar sokken bleef hetzelfde. Ze namen me mee naar Schot land waar ik de Ben Nevis in een dikke mist beklom. Een andere keer naar Wales waar in ik de stro mende regen Mount Snowdon af daalde. En toen de vroedvrouw zei dat je tijdens de bevalling moest zorgen voor warme sokken, lagen ze al weken van tevoren klaar. Zo waren zij de eersten die mijn dochters in het licht van de wereld zagen. Wanneer ik klappertan dend van de koorts het bed in dook, waren ze bij me tot de koorts weer begon te zakken. Ik keek met afgrijzen naar de kapotte sok. Zo dierbaar en zo stuk. Als ik het verhaal vertel aan mijn doch ter, ziet ze al dat de tranen over meer gaan dan de sokken. zo zorgvuldig vastgegespte harnas gebeten. Opgevoed met de woor den 'bewaar je tranen maar voor later, je zult ze nog hard genoeg nodig hebben', draag ik de rouw en het verdriet meestal weinig zichtbaar. Maar tranen lijken op de zee. Een kleine zwakke plek is ge noeg. In dit geval is het een rode sok die de sluisdeuren opent. De sok staat voor alles wat me dier baar is en waar ik al afscheid van nam of nog ga moeten nemen. Mijn dochter vraagt: ,,Hoe lang kende je Pap, 28 jaar? Logisch toch dat je verdriet na een half jaar niet over is?" Ik ben dankbaar dat ze er is op momenten als deze. Na twee dagen snikken lijkt de zwaarte weer wat weg te ebben. Misschien vond de pup wel dat ik wat meer moet wandelen. Ik hoor meneer B. op de achtergrond mompelen: ,,Nee, weet je wat jij moet doen? Je sokken opruimen!" Maar tranen lijken op de zee. Een kleine zwakke plek is genoeg DE STELLING Vandaag: De huizenprijzen zijn absurd hoog Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE Betrapte inbrekers slaan bewoner Man bedreigt agenten met dood Automobilist slingert over A58 Den Heijer zegt niet te hebben ge zocht naar een overname-kandidaat voor de seksclub aan de Vuilstraat. Hij vindt dat het mooi is geweest. ,,Ik wil niet meer dat er nog een club komt.'' Volgens Den Heijer is het haast niet meer te doen om een club als Barbarella te runnen met alle re gels die er zijn. ,,Het is niet voor niets dat je nergens in heel Nederland een eigenaar van een seksclub zal vinden die er langer zit dan ik.'' Hij benadrukt het goed te vinden dat er strenge regels zijn. ,,Sterker nog. Als hier een meisj e van achttien binnenstapte om te komen werken, praatte ik haar liever naar buiten dan naar binnen'', zegt hij. Wat de club eigenaar echter steekt, is dat de vele prostituees die vanuit huis hun werk doen en nauwelijks aan regels gebonden zijn grotendeels onge moeid worden gelaten. Den Heijer zegt dat het best een beetje pijn doet te moeten stoppen. Ook bij de dames die bij Barbarella werkten, is het nieuws volgens hem hard aangekomen. De eigenaar heeft een rotgevoel overgehouden aan de coronatijd. Dat Jan en alle maal werden geholpen door de overheid, maar 'zijn meiden' niets kregen, vindt hij een schande. ,,Ze betalen ook gewoon netjes belas ting, hoor. Maar nu liet de overheid hen in de kou staan.'' Zonder corona was Den Heijer naar eigen zeggen misschien nog wel even doorgegaan, maar het virus noopte hem nu al de deur definitief te sluiten. Ze betalen ook netjes belasting, hoor. Maar nu liet de overheid hen in de kou staan De seksclub aan de Vuilstraat be staat sinds 1976. De eerste tien jaar heette hij Pandora. Deze club werd destijds opgericht door de bekende 'meesterkraker' Aage M. Den Heijer nam de club in 1986 over en doopte hem om tot Barbarella. Goes heeft nu alleen nog een bordeel aan de Bleekerstraat: Goes-Privé. BRESKENS Een 22-jarige auto mobilist is zaterdagavond in Bres- kens na een achtervolging door de politie gecrasht met zijn auto. De man zag dat de agenten een alco holcontrole wilden uitvoeren, waarop hij zijn auto omdraaide en er op hoge snelheid vandoor reed. De politie controleerde zaterdag rond 23.30 uur op alcoholgebruik op de Rijksweg N676 in Breskens. De automobilist probeerde via de N675 weg te komen. Hierbij reed hij bijna een politieman aan op de rotonde bij de Sterreboschweg. De agent kon net op tijd wegspringen. De vluchtende bestuurder scheurde vervolgens met bijna honderd kilometer per uur door de bebouwde kom van Breskens. Een tweetal agenten besloot hun dienstauto schuin op de weg te zet ten in de Dorpsstraat om de 22-ja- rige man af te stoppen. De auto reed op hoge snelheid op hen af, maar sloeg net voor de geparkeerde auto's af bij de Vogelenzang. Hij reed zich toen vast in de fietssluis. De man werd aangehouden en meegenomen naar het politiebu reau. Daar testte de man positief op thc, de werkzame stof in hasj. De politieman die bijna aangere den werd heeft aangifte tegen de man gedaan voor poging tot dood slag. GOES Twee agenten zijn zaterdag om 22.00 uur op de Kloetingseweg in Goes mishandeld door een 23-ja- rige dronken automobilist uit 's- Gravenpolder. Hij bezorgde één van de agenten een gebroken neus en de ander een hersenschudding. Ze moesten beide aan hun verwon dingen worden behandeld. De man is aangehouden. De bestuurder had een gepar keerde auto aangereden op de Kloe- tingseweg. Omwonenden schrok ken van de klap en gingen kijken. Ze spraken de man aan en vertel den hem dat hij niet weg mocht rij den, omdat hij zijn gegevens achter moest laten bij de eigenaar van de auto. Er ontstond een woordenwis seling en de sfeer werd, volgens omstanders, wat dreigend. Daarop arriveerde de politie. Uit een blaastest bleek dat de man gedronken had. Toen de agen ten hem daarop wilden meenemen naar het bureau voor een ademana lyse, ging hij volledig door het lint. Hij verzette zich hevig tegen zijn aanhouding en ging in gevecht met de agenten. Daarbij liepen zij beide letsel op en konden hun nacht dienst niet meer afmaken. Ze doen aangifte tegen de beginnend be stuurder die vier keer te veel bleek te hebben gedronken. Zijn rijbewijs is ingevorderd. maandag 6 juli 2020 De pup heeft ook een gat in mijn Reageer op pzc.nl Weekend: Met een tolvrije tunnel was Zee land pas écht gecompenseerd 2440 reacties JE ZIET ZE OOK STEE&S MINtsER HÈ... VOUWCARAVANS.. POORTVLIET De bewoner van een wo ning aan de Kalfsdamse- weg in Poortvliet is in de nacht van zaterdag op zondag door twee inbre kers geslagen met een stuk gereedschap nadat hij ze betrapte op de overloop. Hij raakte ge wond. De man werd rond 03.05 uur wakker van een knal. Toen hij ging kij ken, trof hij twee inbre kers aan. Daarop pro beerde hij zijn slaapka merdeur af te sluiten, maar de inbrekers zagen toch kans hem te slaan. Een aantal horloges werd meegenomen, daarna vluchtten de inbrekers de woning uit. DREISCHOR Een 48-jarige inwoner van Dreischor heeft bij zijn aanhouding zaterdag de agenten met de dood bedreigd. De politie kreeg een melding van een bedreiging waar de 48-jarige verdachte bij betrokken zou zijn. De verdachte werd geboeid en in een politiebusje gezet, waarvan hij een ruit stuk schopte. Hier door kon de dienstauto niet meer gebruikt wor den om de man naar het politiecellencomplex te brengen en moest er een andere eenheid opgeroe pen worden. Drie van de agenten deden aangifte van de bedreiging. KAPELLE De politie kreeg zater dagavond meldingen van een gevaarlijk rij dende auto met een Pools kenteken. De mel dingen kwamen vanuit de Westerscheldetunnel en later ook vanaf de A58 bij Goes. De mel ders vermoedden dat de bestuurder onder in vloed was, maar dat bleek niet zo te zijn. Bij Kapelle werd auto mobilist tot stoppen ge dwongen. De bestuur der, een 38-jarige inwo ner van Terneuzen, is overgebracht naar het politiebureau. Hij was niet onder invloed was van alcohol of drugs. Het is gedaan met Club Barba rella. De deuren van het be kende bordeel in Goes gaan niet meer open. ,,Ik dacht al langer aan stoppen, gezien mijn leef tijd'', zegt eigenaar Henk den Heijer (69). ,,Maar nu heeft co rona de doorslag gegeven.'' Rob Paardekam Goes - Henk den Heijer, Barbarella

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2