Kwart van de woningen binnen één of twee dagen verkocht Op een baan aan de Rapenburgweg tussen Meliskerke en Sint Jan ten Heere verzamelden zich zaterdagmiddag zestien ringrijders om voor de eerste keer dit seizoen weer een beetje te kampen tegen elkaar. Zonder publiek, want dat is door de 1,5 meterregels nog niet mogelijk. Het clubje bestond uit vrienden en bekenden van Liza Janse (73) uit Meliskerke die al zestig jaar meedoet aan het ringrijden. Het lukte de jubilaris zo nu en dan ook nog een ring te steken. ,,Ik heb een score van dertig procent." Gemiddeld kost het nu 30 tot 35 da gen voor een huis in Zeeland wordt verkocht. „Langer zal het niet zijn", aldus Van Hoeve. Maar er is echt een run op woningen tot ongeveer 325.000 euro. ,,Als veertien mensen belangstelling hebben voor zo'n woning en hij is heel snel verkocht, dan bel je bij het volgende huis dat je als makelaar krijgt aangeboden één van de dertien anderen op en vraag je: 'Bent u al voorzien?' Vaak zeggen ze dan: 'Ik heb één keer mis gegrepen, dat gaat me niet nog een keer overkomen.' Dan komt zo'n huis helemaal niet op de markt." Alle zeilen bijzetten Volgens Van Hoeve moet iedere Zeeuwse makelaar alle zeilen bij zetten, zoveel werk is er. Niet alleen gaat de verkoop goed, er worden ook veel meer huizen getaxeerd. Meer mensen dan ooit hebben het afgelo pen kwartaal hun eigen hypotheek opnieuw afgesloten om langer te profiteren van de lage rente en een verbouwing te bekostigen. Volgens Van Hoeve zijn de ont wikkelingen niet los te zien van de coronacrisis. ,,Vroeger kocht je een huis om een dak boven je hoofd te hebben. Nu willen mensen een huis waarin je niet alleen kunt wo nen, maar waar je ook kunt werken en recreëren. Mensen willen een hoekje waar ze kunnen werken, ook als de kinderen thuis zijn. En ze gaan er minder op uit, dus wordt een tuin belangrijker." Vakantiegeld Bovendien houden veel mensen dit jaar hun vakantiegeld over. ,,Ik weet heel zeker dat dit meewerkt", be vestigt Van Hoeve. ,,Je hoort dat veel mensen hun vakantie dit jaar laten zitten. Ze hadden hem al ge annuleerd, of ze durven niet te vlie- gen. Hun vakantiegeld investeren ze nu in hun huis." De afdelingsvoorzitter, die zelf makelaar is in Terneuzen, ziet ook Nu willen mensen een huis waar je niet alleen kunt wonen, maar ook werken een trek vanuit de Randstad rich ting de provincie. ,,In steden zitten de mensen op elkaar gepakt. Ze zijn meer thuis gaan werken. Als je drie dagen in de week thuis werkt en al leen op maandag en donderdag nog naar de zaak gaat, dan vind je het niet erg om daarvoor dertig minu ten langer te reizen. Die beweging zie je ook naar Zeeland toe." Nieuwbouw Van Hoeve denkt dat de drukte op de huizenmarkt nog wel even aan houdt. ,,Absoluut. Je ziet dat de po litiek ook gaat inzetten op thuis werken. Daar komen wellicht fis cale regelingen voor om het nog aantrekkelijker te maken." Hij pleit voor meer nieuwbouw in Zeeland. ,,Dat is hier het grote probleem. De doorstroming stagneert, waardoor starters het ook moeilijk hebben om een huis te kopen. Er is een grote be hoefte aan levensloopbestendige woningen voor senioren. De vraag daarnaar is te lang onderschat." It maandag 6 juli 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl In kleine kring ZEELAND4 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Corona jaagt huizenmarkt aan De Zeeuwse huizenmarkt draait als een tierelier. Duurde het twee jaar geleden gemiddeld 189 dagen voor een huis werd verkocht, nu is een kwart binnen één of twee dagen weg. ,,Veel woningen komen niet eens meer op de markt", zegt de Zeeuwse NVM-afdelingsvoorzitter Hen drik van Hoeve. Ernst Jan Rozendaal Terneuzen - Hendrik van Hoeve, makelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29